زیباترین جاذبه های جزیره بیوک آدا

604680d598dc1N

برای گردشگران و بومیان کشور ترکیه، استانبول یک شهر بسیار شلوغ و پرهیاهو است. این خیابان های شلوغ و مناطق تجاری پرازدهام، برای افراد، هیچ مزاحمت و مشکلی ایجاد نمی کند اما بیشتر ما، گاهی اوقات نیاز به آرامش و حضور در طبیعی بکر و دلنشین داریم. مجموعه جزایر پرنس، زنجیره ای از 9 جزیره کوچک است که در دریای مرمره شناور هستند. ما در این مقاله می خواهیم جاذبه های جزیره بیوک آدا یکی از زیباترین جزیره های پرانس را برای شما، بررسی کنیم.

این مجموعه جزایر، در اصل برای تبعید افراد مشکوک و خلافکار در دوران بیزانس استفاده می شد، اما اکنون مکانی برای فرار آرام از هیاهوی شهرهای بزرگ است.

طبیعتی آرام و بکر

از بین همه جزایر، جزیره بیوک آدا، بزرگترین و محبوب ترین جزیره است. با وجود این، هنوز هم مکانی آرام و دلنشین، به دور از هیاهو و شلوغی شهرهای بزرگ می باشد. جالب است بدانید که هیچ خودرو و موتور سیکلتی اجازه تردد ندارد. پیاده روی، دوچرخه سواری و سوار شدن بر کالسکه های اسب، راهی برای تردد در جزیره است تا از هوای تازه و احیا کننده نفس، لذت ببرید.

بازگشت به دنیای قدیم

یکی از جاذبه های جزیره بیوک آدا، تاریخ و گذشته جذاب این منطقه است. جزیره ای را تصور کنید که دارای خیابان های باریکی، با کلبه های ویکتوریایی احاطه شده، تا آنجا که چشم می بیند، مملو از درختان کاج، گیاهان و گل های زیبا است. درفروشگاه ها، رستوران ها و چند هتل می توانید هر آنچه را که آرزو دارید در اینجا پیدا کنید، همراه با نمادهای استثنایی که توجه دوربین شما را از هر جهت جلب می کند. جاذبه های جزیره بیوک آدا استانبول، از لحاظ تاریخی نیز برای گردشگران، جذابیت لازم را دارد. به همین منظور برای تاریخ شناسان، مکانی خاص و جالب، خواهد بود. قبل ازهر چیزی، آیا می دانید بیوک آدا کجاست؟ ما در مطالب قبل به این پرسش پاسخ داده ایم. 

برنامه های فرهنگی وجذاب

میدان بارانداز یا اسکله، میدان اصلی این جزیره است. در اینجا برج ساعت مشهور، همراه با بسیاری از غذاخوری های بزرگ و کوچک، من جمله برخی مکان های عالی غذاهای دریایی را مشاهده خواهید کرد. با بازدید از آیایورگی یا صومعه سنت جورج و نمای فوق العاده آن از سایر جزایر به زیبایی های منحصر به فرد این منطقه، پی می برید.

سواحل زیبای بیوک آدا

آیا می دانید جزیره بیوک آدا کجاست. قطعا یکی از بهترین جاذبه های جزیره بیوک آدا، سواحل آن است. چند ساحل کوچک در جزیره بیوک آدا وجود دارد که به سرعت مملو از جمعیت می شود، بنابراین بهتر است در ماه های تابستان صبح ها خود را زودتر به ساحل برسانید تا از بکر بودن آن، بیشتر لذت را ببرید. ناهار پیک نیک را بسته بندی کنید و ساعاتی را با گل و لای شن ها و غوطه ور شدن در آب خنک سپری کنید تا از این تجربه نهایت استفاده را ببرید.

کشتی ها؛ جاذبه خاص منطقه پرانس

در هر زمان از سال، ایده خوبی است که زود به آنجا برسید تا بتوانید وقت خود را به گشت و گذار در جزیره بیوک آدا، اختصاص دهید. کشتی های سریع یا منظمی وجود دارد که می توانید با حمل و نقل عمومی در شهر از Kabataş به راحتی خود را به جزیره برسانید. در بیشتر هتل ها و اماکن تفریحی و توریستی استانبول، می توانید ساعت های حرکت این کشتی ها را ببینید.

همین نوع دسترسی به جزیره، خود جز جاذبه های جزیره بیوک آدا استانبول است که برای بسیاری از گردشگران، خاص و جذاب است.

در ادامه این مقاله دو تا از جاذبه های گردشگری این منطقه را با جزییات کامل تر بررسی می کنیم:

دوچرخه سواری در جزیره

یکی از جاذبه های جزیره بیوک آدا، دوچرخه سواری است. اگر دوچرخه سواری می کنید، پس می توانید هر کجا که دوست دارید، بروید. جذابیت اصلی جزیره بیوک آدا، عمارت های تاریخی و تزئین شده با تزئینات چوبی است. احتمالاً در هر خیابانی با یک کاخ کوچک روبرو خواهید شد. دوچرخه خود را برداشته و به شکار عکس ها از عمارت های تاریخی بروید. زیباترین عمارتهای این جزیره در منطقه نظام، متمرکز شده اند، اما در محله مادن نیز سازه های زیبایی وجود دارد. نگران نباشید این مکانها را در بخش مکانهای دیدنی در بخش بیوک آدا، پیدا خواهید کرد.

بازدید از کلیسایی خاص در تپه Aya Yorgi

جزییات این کلیسا را از زبان یکی از گردشگران، بررسی می کنیم:

(( برای رسیدن به Aya Yorgi، ابتدا باید به منطقه Lunapark که در حدود سه کیلومتری اسکله واقع شده است، بروید. بهتر است با دوچرخه به این منطقه بروید تا از طبیعت بکر آن نیز، بهره مند شوید. دوچرخه های خود را در آنجا پارک کنید، زیرا باید از یک شیب تند بالا بروید و اوقات سختی را با دوچرخه خواهید داشت و همچنین این را نیز فراموش نکنید که آنها اجازه بالا بردن دوچرخه یا وسایل نقلیه را تا کلیسا نمی دهند. برای بالا رفتن از تپه، نیازی به لباس مخصوص کوه نوردی ندارید، اما حدود 25 دقیقه طول می کشد. در اینجا سه ​​چیز عالی وجود دارد: یکی کلیسای Aya Yorgi، دیگری Yücetepe Kır Gazinosu و آخرین مورد، غروب خورشید است.))

از چشم انداز تپه های آیایورگی لذت ببرید

این منظره ارزش دوچرخه سواری سه و نیم کیلومتری و نیم ساعت پیاده روی و صعود به قله را دارد. به محض ورود به این بام، متوجه خواهید شد که منظور من چیست. یک رستوران غذاهای ترکی نیز در این منطقه وجود دارد که استفاده از آن در محیطی که قرار دارد در کنار کیفیت بی نظیر آن، قطعا برای شما جذاب خواهد بود.

خرید ملک در ترکیه می تواند سرمایه شما را در مدت کوتاهی افزایش دهد. اگر زندگی همراه با آرامش و رفاه می خواهید جزیره بیوک آدا می تواند برای شما مکانی مناسب باشد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)