سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه

سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه

اگر در ترکیه زندگی کرده باشید یا قصد عبور از آن برای سفر را داشته باشید؛ به طور قطع با این سوال مواجه می‌شوید که آیا سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه امکان‌پذیر است یا خیر؟!

در این مقاله به این سوال و ابهام‌های دیگر موجود در این حوزه پاسخ می‌دهیم و آن‌ها را به طور کامل و دقیق بررسی می‌کنیم تا شما به آگاهی کاملی در موردشان برسید.

پاسپورت ترکیه و سفر به اروپا

با پاسپورت ترکیه چه کشورهایی در اروپا می‌توان رفت؟

شما با استفاده از پاسپورت ترکیه می‌توانید به کشورهای اروپایی آلبانی، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، گرجستان، مولداوی و اوکراین سفر کنید و نیازی به تهیه ویزا نخواهید داشت. البته شرایط و مدت زمان مجاز برای اقامت در هرکدام از این کشورهای متفاوت است. به عنوان مثال با پاسپورت ترکیه می‌توانید به مدت 12 ماه جهت مقاصد تفریحی و کسب و کار در گرجستان اقامت داشته باشید؛ اما در صربستان تنها 90 روز فرصت اقامت بدون ویزا دارید و پس از آن باید نسبت به دریافت این مجوز اقدام کنید. در جدول زیر شرایط این کشورها را به صورت کامل قرار داده‌ایم.

کشور شرایط
آلبانی 90 روز بدون ویزا و باپاسپورت می‌توانید در این کشور اقامت کنید
بلاروس باپاسپورت ترکیه می‌توانید به مدت 30 روز در این کشور برای اهداف تجاری و تفریحی اقامت کنید
بوسنی و هرزگوین در یک دوره 6 ماهه باپاسپورت ترکیه می‌توانید 90 روز اقامت در این کشور داشته باشید
مولداوی شرایط این کشور نیز مانند بوسنی و هرزگوبین است
مونته‌نگر برای اهداف توریستی می‌توانید باپاسپورت ترکیه به مدت 90 روز در این کشور اقامت کنید
صربستان از امکان 90 روز اقامت باپاسپورت ترکیه می‌توانید استفاده کنید
اوکراین در یک دوره 6 ماهه می‌توانید به مدت 90 روز اقامت باپاسپورت ترکیه در این کشور داشته باشید.

مقایسه تعداد کشورهایی که می‌توان با پاسپورت ترکیه و ایران سفر کرد

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم؛ با پاسپورت ترکیه و بدون ویزا می‌توانید به تعدادی از کشورهای اروپایی سفر کنید و مدتی نیز در این کشورها اقامت داشته باشید؛ اما با پاسپورت ایران و بدون ویزا نمی‌توانید به هیچ‌کدام از کشورهای اروپایی سفر کنید. بنابراین بهتر است که در صورت وجود شرایط مناسب نسبت به دریافت این مدرک مهم اقدام کنید.

پاسپورت ترکیه در سفر به اروپا

هزینه سفر به کشورهای اروپایی با پاسپورت ترکیه چقدر است؟

اگر قصد سفر به کشورهای اروپایی عضو اتحادیه شینگن را داشته باشید؛ باید نسبت به دریافت ویزای آن‌ها اقدام کنید که اين كار هزینه اي جدا می‌خواهد؛ اما برای کشورهای گفته‌شده در بالا تنها نیاز است تا نوع بلیط و روزش را مشخص کنید تا بتوانید طعم سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه را بچشید.

طبق گفته‌ها هزینه این سفر به شما و نوع پروازهایتان بستگی دارد؛ زیرا می‌تواند برای هرکسی متفاوت باشد.

مدت زمان دریافت شینیگن با پاسپورت ترکیه چه مقدار است؟

مدت زمان دریافت ویزا شینگن با استفاده از پاسپورت ترکیه بین 7 تا 30 روز طول می‌کشد که مدت دقیق آن به قوانین کشور موردنظر و خود شخص بستگی دارد. برای دریافت این ویزا باید مصاحبه کنید که این مصاحبه بین 1 تا 150 روز کاری طول میکشد. مدت دقیق زمان مصاحبه نیز به شرایط مقطع زمانی بستگی دارد.

سفر به برخی از کشورهای اروپایی بااستفاده از پاسپورت ترکیه امکان‌پذیر است و می‌توان مدت زمانی را نیز در این کشورها اقامت کرد؛ اما برای سفر به کشورهای عضو اتحادیه شینگن نیاز است تا حتما ویزا این اتحادیه را دریافت کنید و بدون آن امکان سفر به این کشورها وجود ندارد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)