سفر به ترکیه بدون پاسپورت و مدارک لازم برای سفر به ترکیه

سفر به ترکیه بدون پاسپورت
سفر به ترکیه بدون پاسپورت

ترکیه اخیرا قصد دارد تا امکانی را برای ایرانیان فراهم کند تا آن‌ها بتوانند با استفاده از مدرک شناسایی خودشان مانند پاسپورت ایران به این کشور سفر کنند؛ اما هنوز این موضوع به تصویب نرسیده در ادامه شرایط سفر به ترکیه بدون پاسپورت را بررسی می‌کنیم تا نسبت به آن آگاهی پیدا کنید.

شرایط لازم برای سفر به ترکیه بدون پاسپورت چیست؟

برای سفر به بدون پاسپورت ترکیه نیازی به اخذ ویزا ندارید و می‌توانید این کار با استفاده از یک پاسپورت ایرانی با حداقل 6 ماه اعتبار به انجام برسانید. البته این امکان هنوز در حال بررسی است و به تصویب نهایی نرسیده است. بنابراین باید هنوز هم هنگام ورود به فرودگاه ترکیه ویزای فرودگاهی دریافت کنید که نیاز به پرداخت مبلغی برای آن نیست و کاملا رایگان است( شرایط دریافت پاسپورت ترکیه).

خطرات سفر به ترکیه چیست؟

سفر به هر نقطه‌ای از دنیا خطراتی دارد که باید قبل حضور در آن کشور، نسبت به آن موارد آگاهی لازم را پیدا کنید. به همین دلیل در این قسمت به یکی از آن‌ها اشاره می‌کنیم که می‌توانید با رعایت نکات ساده‌ای از بروز آن جلوگیری کنید.

احتمال سرقت وجود دارد

در کشور ترکیه به خاطر توریست‌پذیر‌ بودن، افراد مختلفی از کشورهای متفاوت حضور دارند. ممکن است در میان آن‌ها دزد یا سارق نیز وجود داشته باشد؛ بنابراین حتما از وسایل همراه خودتان به خوبی مراقبت کنید تا این افراد نتوانند دزدی یا سرقتی از شما انجام دهند.

عوارض خروج از کشور برای سفر به ترکیه 

عوارض خروج از کشور برای کسانی که قصد سفر هوایی را دارند؛ به میزان بیشتری از افرادی است که قصد انجام این کار را به صورت زمینی را دارند. این تفاوت به میزان 3 برابری است که باید آن را در نظر بگیرید. در هنگام دریافت فیش عوارض خروج کشور توجه کنید که حتما کد ملی شما برروی آن ثبت شده باشد؛ زیرا بدون وجود کد ملی، این فیش عملا اعتبار و کارایی را به همراه نخواهد داشت.

همچنین افرادی که به صورت هوایی اقدام به سفر می‌کنند؛ می‌توانند مقداری دلار را از صرافی‌های معتبر تحت نظارت بانک مرکزی دریافت کنند.

چه مدارکی برای سفر به ترکیه لازم است؟

برای سفر به ترکیه بدون پاسپورت نیز نیازمند تهیه مدارکی هستید و بدون انجام آن‌ها امکان استفاده از این قابلیت را نخواهید داشت؛ در ادامه این مدارک را معرفی می‌کنیم و کمی در موردشان شرحی برایتان می‌دهیم. در  ادامه جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط اخذ پاسپورت در ترکیه به این لینک مراجعه کنید.

1- قرارداد خرید تور ترکیه به همراه داشته باشید

سفر به ترکیه بدون پاسپورت را می‌توانید هم به صورت فردی انجام دهید؛ یا به جای آن از تور استفاده کنید؛ اما در هنگام خرید تور ترکیه باید دقت کنید که نسخه‌ای از تور خودتان را به همراه داشته باشید؛ زیرا در فرودگاه ترکیه آن را از شما می‌خواهند؛ به همین دلیل بهتر است در این زمینه دقت زیادی کنید و از آن غافل نشوید.

2- گواهی‌نامه بین‌المللی را حتما تهیه کنید

اگر قصد رانندگی در هنگام سفر به ترکیه بدون پاسپورت را دارید؛ باید حتما نسبت به دریافت گواهینامه بین‌المللی اقدام کنید. با دریافت این گواهینامه می‌توانید در هر نقطه‌ای از دنیا به رانندگی بپردازید و از این بابت مشکل یا محدودیت خاصی نداشته باشید.

3- بیمه مسافرتی حتما داشته باشید

دیگر مدرکی که بری سفر به ترکیه بدون پاسپورت نیاز دارید، بیمه مسافرتی است؛ وجود این بیمه در فرودگاه چک می‌شود؛ زیرا در صورت نبودن آن شما به سختی می‌توانید کارهای درمان مربوط به بیماری‌های احتمالی به وجود آمده در سفر را به انجام برسانید که باعث ایجاد دردسر نیز می‌گردد.

4- واچر رزرو هتل را تهیه کنید

وجود داشتن محلی برای اسکان، در هنگام سفر به ترکیه بسیار مهم است و توسط بازرسان فرودگاه حتما چک می‌شود. داشتن واچر رزرو هتل، می‌تواند شما را از دردسرهای نبود محل اسکان راحت کند.

واچر رزرو هتل را تهیه کنید

نکاتی مهم که برای سفر به ترکیه  باید در نظر بگیرید:

در این قسمت برخی از نکات مهم در هنگام سفر به ترکیه را می‌گوییم تا از آن‌ها آگاه باشید و بتوانید سفر بهتری را تجربه کنید.

  • سعی کنید، ماشین اجاره نکنید و از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده کنید؛ زیرا هزینه هر لیتر بنزین در ترکیه بسیار بالا است.
  • قوانین این کشور را بخوانید و نسبت به آن‌ها آگاهی کاملی داشته باشید.

در مورد سفر به ترکیه بدون پاسپورت اطلاعات خودتان را تکمیل کنید

سفر به ترکیه بدون پاسپورت یکی از امکان‌هایی است که می‌تواند باعث راحتی مسافران شود. اما در حال حاضر یک روش قانونی نمی باشد. لذا بایستی جهت دریافت پاسپورت اقدام کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با آسیاملک در تماس باشید.

جهت خرید ملک در ترکیه با ما درتماس باشید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)