شرایط بردن حیوان خانگی به ترکیه

نحوه بردن حیوانات خانگی

برای بردن حیوان خانگی به ترکیه چه اقداماتی را بایستی انجام داد؟ حیوانات خانگی مخصوصا گربه‌‌ها و پرنده‌ ها به‌ عنوان اعضای دوست‌ داشتنی خانواده ایرانی معرفی می ‌شوند؛ بنابراین، اگر شما قصد مهاجرت به ترکیه را داشته باشید و بخواهید که حیوانات خانگی خود را هم انتقال دهید باید تمامی مراحل پیش روی انتقال این حیوانات را مورد بررسی قرار دهید.

نحوه‌ بردن حیوان خانگی به ترکیه این گونه می باشد که شما باید اول از همه باید به دریافت مدارک برای آنها بپردازید. در ادامه این مطلب اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانید هر نوع حیوان خانگی را به کشور ترکیه انتقال دهید.

اگر برای مدتی کوتاه قصد سفر به ترکیه و کشورهای دیگر را دارید، می ‌توانید حیوانات خانگی خود را به افراد مطمئن بسپارید که از آن‌ ها نگهداری کنند، همچنین پانسیون‌ هایی برای نگهداری حیوانات خارجی وجود دارد که می ‌توانند از حیوانات شما نگهداری کنند.

 بردن حیوان خانگی به ترکیه

از طرفی ممکن است حیوانات خانگی به سفر با هواپیما عادت نداشته باشند و پرواز بر روی خلق‌ آن‌ها تأثیرات بدی بگذارد.

در مقابل کسانی که قصد سفر طولانی ‌مدت یا همیشگی به ترکیه داشته باشند، چاره‌ای جز این که حیوانات خانگی خود را به این کشور انتقال دهند ندارند. دراین موتقع بایستی حتما در مورد شرایط بردن حیوان خانگی به ترکیه تحقیق کنید.

 بردن حیوانات خانگی به ترکیه پیچیدگی ‌های زیادی را دارا است. اما با اطلاعاتی که در اختیار شما قرار خواهیم داد می‌ توانید به بهترین شکل ممکن حیوانات خود را به ترکیه انتقال دهید.

مدارک مورد نیاز برای انتقال حیوانات خانگی به ترکیه

مدارک مورد نیاز برای انتقال حیوانات خانگی به ترکیه

برای بردن حیوان خانگی به ترکیه راهکاری وجود دارد که با انجام آن می ‌توانید حیوانات خانگی خود را به ترکیه انتقال دهید. بنابراین مدارکی را که برای انتقال حیوانات خانگی به آن نیاز دارید شرح خواهیم داد.

شناسنامه

شناسنامه از مهم‌‌ترین مدارکی است که حیوانات خانگی باید داشته باشند تا بتوان پروسه انتقال آنها به خارج از کشور را انجام داد. اگر حیوانات خانگی شما از شناسنامه‌ ایرانی برخوردار باشند، هیچ‌ گونه هزینه گمرکی را برای شما به بار نخواهند آورد؛ اما برای صادر کردن شناسنامه‌ های خارجی باید هزینه ای را به گمرک پرداخت کنید.

در ایران برای دریافت شناسنامه حیوانات، به کلینیک دامپزشکی بایستی مراجعه کنید. زیرا حیوان شما باید توسط دامپزشک معاینه شود و سلامت جسمی آن تایید شود.

برای دریافت شناسنامه مشخصات کلی شما به عنوان صاحب حیوان مورد نیاز است و سگ هایی که شناسنامه دریافت می کنند باید واکسن های آن ‌ها را بعد از دریافت شناسنامه تزریق ‌کنند.

دریافت گواهی سلامت

برای بردن حیوانات خانگی به ترکیه باید ۱۴ روز از آخرین دریافت آمپول آن ‌ها گذشته باشد، اما اگر بخواهید زودتر از ۲ هفته اقدام به مهاجرت نمایید، حیوان خانگی شما در فرودگاه ترکیه قرنطینه می‌شود تا سلامتی او تایید شود.

هنگام دریافت گواهی سلامت می ‌توانید از کلینیک‌ های دامپزشکی مجوزدار بخواهید که گواهی سلامت حیوانات را برای شما صادر کنند.

میکروچیپ

برای بردن حیوان خانگی به ترکیه حتی ارسال پرنده باید ریزتراشه‌ کوچکی به اسم میکروچیپ زیر پوست حیوان تزریق شود. این تراشه شامل یک کد ۱۵ رقمی است و مشخصات حیوان و صاحب آن بر روی آن نوشته می ‌شود. داشتن میکروچیپ از الزامات انتقال حیوان به ترکیه بشمار می ‌رود.

بردن حیوان خانگی با هواپیما

بردن حیوان خانگی با هواپیما

برای اینکه بتوانید حیوانات خانگی خود را به قسمت داخلی هواپیما ببرید، باید باکس و جعبه‌ های حمل حیوانات را تهیه کنید. حیواناتی که زیر ۸ کیلوگرم وزن دارند را می ‌توانید به داخل هواپیما ببرید. اما باید از باکس‌های استانداردی برخوردار باشند.

شما می ‌توانید این باکس را با تماس به شرکت هواپیمایی خود تهیه کنید. گاهی اوقات ممکن است بسیاری از افراد خود به تهیه باکس بپردازند؛ اما اگر باکس غیراستانداردی را تهیه کنید از بردن باکس به داخل هواپیما جلوگیری خواهد شد. باکسی که تهیه می‌کنید باید به اندازه‌‌ای باشد که حیوان بتواند درون آن بایستد و دارای منافذ کافی برای تهویه هوا باشد.

هزینه بردن حیوان خانگی به ترکیه

هزینه بردن حیوان خانگی به ترکیه

برای بردن حیوان خانگی به ترکیه بایستی هزینه‌ای را پرداخت کنید. مبلغ دقیق این هزینه را بایستی از آژانسی که بلیط خود را تهیه کرده‌اید، بپرسید.

بسیاری از افراد از گربه به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کنند؛ بنابراین، به قدری به آنها وابستگی دارند که هنگام مهاجرت به دنبال پیدا کردن شرایط بردن حیوان خانگی به ترکیه هستند.

هنگام مهاجرت به راحتی می توانید با ارائه مدارک مورد نیازی که در این مقاله معرفی کردیم، حیوان خانگی خود را انتقال دهید؛ اما باید به این موضوع دقت داشته باشید که انتقال حیوانات، شما را با هزینه هایی رو به رو خواهد کرد.

از این رو باید به بررسی هزینه انتقال گربه و یا سایر حیوانات خانگی به ترکیه بپردازید. در صورت نیاز بودجه خود را برای انتقال این حیوان خانگی افزایش دهید. 

خدمات مهاجرت به ترکیه 

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)