شناخت بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه

بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه

ترکیه از لحاظ سطح علمی از جایگاه بسیار بالایی برخوردار می باشد. تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه برای برخی از دانشجویان به یک رویا تبدیل شده است همچنین کیفیت دانشگاه های خصوصی ترکیه روز به روز در حال ارتقا می باشد. در این مقاله می خواهیم بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه را به شما معرفی کنیم پس اگر ترکیه را برای تحصیل انتخاب کرده اید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

شناخت بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه

تفاوت دانشگاه های دولتی و خصوصی در ترکیه

به طور کلی دانشگاه های ترکیه به دو گروه خصوصی و دولتی تقسیم شده اند. این دو گروه از نظر آموزش و نوع تدریس اساتید، تقریبا مشابه هم هستند. ولیکن شهریه دانشگاه های خصوصی از دولتی کمی بیشتر می باشد. علت بیشتر بودن شهریه دانشگاه های خصوصی، کیفیت خدمات آن ها می باشد. دانشگاه هایی که خدمات بیشتری ارائه می دهند قطعا شهریه های بیشتری هم دریافت خواهند کرد. بیشتر افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه دارند، سعی می کنند به سراغ دانشگاه هایی بروند که از هزینه های پایین تری برخوردار باشند. باز هم تاکید می کنیم تفاوتی در روند تدریس اساتید دانشگاه های خصوصی نسبت به دولتی وجود ندارد.

بورسیه تحصیلی در بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه

در چند سال اخیر فرصت های طلایی در اختیار دانشجویان ترکی قرار گرفته است. به گونه ای که علاوه بر این که دولت ترکیه به دانشجویان خود بورسیه هایی ارائه می کند، دانشگاه ها هم از دانشجویان خود حمایت می کنند. دانشجویی که مشمول بورسیه می شود، 25 الی 100 درصد هزینه های تحصیلش با دولت می باشد. گاهی اوقات ممکن است با بورسیه شدن دانشجو، دولت ترکیه همه هزینه های آن از جمله: خوراک، خوابگاه و هزینه های تحصیل را بر عهده بگیرد.

مزایای تحصیل در دانشگاه های خصوصی

دانشگاه های خصوصی ترکیه علاوه بر خدمات عالی که ارائه می دهند، از مزایا ویژه تری نسبت به دانشگاه های دولتی برخوردار است. از مهم ترین مزایا انتخاب دانشگاه های خصوصی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در پرداخت شهریه های دانشگاه های خصوصی، برای دانشجویان تخفیفات ویژه اعمال می شود.
  • تحصیل در شهرهای مهم ترکیه اعم از: استانبول، ازمیر و آنکارا که بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه در این شهرها قرار دارد.
  • حمل و نقل آسان و ارزان بون هزینه های زندگی
  • آموزش زبان انگلیسی برای دانشجویانی که به این زبان تسلط کافی ندارند.
  • در دانشگاه های خصوصی نیازی به شرکت کردن در آزمون های ورودی نیست و دانشجویان می توانند فورا ثبت نام خود را انجام دهند.
مزایای تحصیل در دانشگاه های خصوصی

معرفی بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه

 ما بر اساس رتبه بندی دانشگاه های خصوصی ترکیه، لیستی از آن ها برای شما تهیه کرده ایم. بهترین دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه به ترتیب زیر می باشند.

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت در سال 1984 در کشور شهر آنکارا تاسیس شد. این دانشگاه یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه محسوب می شود که از اساتید مجرب برخوردار می باشد. بهترین و پرطرفدار ترین رشته های تحصیلی در دانشگاه بیلکنت ترکیه تدریس می شود. در تیم آموزشی این دانشگاه اساتیدی وجود دارند که از 40 کشور دنیا در دانشگاه در حال ارائه خدمات می باشند.

دانشگاه کوچ

یکی دیگر از دانشگاه هایی که در رتبه بندی دانشگاه های خصوصی ترکیه از جایگاه بالا قرار دارد، دانشگاه کوچ می باشد. در دانشگاه کوچ یک دانشگاه اختصاصی و سه دانشکده وجود دارد که فعالیت خود را از سال 1992 آغاز کرده اند. سطح کیفیت دانشگاه کوچ نسبتا بالا می باشد و پذیرش در این دانشگاه کمی سخت تر نسبتا به دیگر دانشگاه های خصوصی می باشد. در حال حاضر 10 هزار نفر دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه در سال 1996 در شهر استانبول فعالیت خود را آغاز کرده است. جالب است بدانید این دانشگاه اولین دانشگاه در ترکیه می باشد که از زبان انگلیسی برای تدریس استفاده می کند. علاوه بر زبان انگلیسی، دانشجویان می توانند از 4 زبان دیگر بهره مند شوند. دانشگاه یدی تپه دارای 3 موسسه تحصیلات تکمیلی و 13 دانشکده می باشد. خدماتی که در این دانشگاه ارائه می شود از سطح قابل قبولی برخوردار بوده و توانسته دانشجویان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کند.

دانشگاه باشکنت

این دانشگاه در آنکارا قرار دارد و قدمت آن به 28 سال پیش باز می گردد. پرفسور مهمت ابراهال موسس دانشگاه باشکنت می باشد. این دانشگاه جز محبوب ترین دانشگاه ها در میان دانشجویان رشته پزشکی است. همچنین ثبت نام و پذیرش در دانشگاه باشکنت کمی دشوار است. در حال حاضر این دانشگاه با دانشگاهی دولتی ترکیه در حال رقابت می باشد.

دانشگاه اوکان

دانشگاه اوکان در شهر توریستی استانبول واقع شده است. این دانشگاه در سال 1999 توسط بنیاد فرهنگ و ورزش ترکیه تاسیس شد. توزلا نام منطقه ای است که دانشگاه اوکان در آن قرار دارد. رشته های مهندسی، علوم اجتماعی، پزشکی و هنر از جمله رشته های تحصیلی این دانشگاه می باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه خصوصی اوکان در لیست بهترین دانشگاه های ترکیه قرار گرفته است.

دانشگاه سابانجی

بهتر است بگوییم دانشگاه سابانجی شایسته کسب مقام بالا در زمینه آموزش و خدمات عالی می باشد. دانشگاه سابانجی در سال 1994 فعالیت خود را آغاز کرده و تا به امروز دست از تلاش های خود جهت عرضه بهترین خدمات برنداشته است. مساحت این دانشگاه تقریبا بیش از یک میلیون متر مربع است. از مرکز شهر استانبول تا دانشگاه سابانجی 40 کیلومتر راه می باشد. در این دانشگاه دانشجویان می توانند به طور همزمان در چند رشته تخصصی شرکت کنند. یکی از دانشگاه هایی که از رنکینگ بین المللی برخوردار است همین دانشگاه سابانجی می باشد. همچنین در رتبه بندی دانشگاه های خصوصی ترکیه، جایگاه ویژه ای دارد.

دانشگاه سابانجی

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه چقدر است؟

نوع شهری که دانشگاه در آن قرار گرفته و رشته ی انتخاب شده توسط دانشجو، از عوامل تاثیر گذار در هزینه تحصیل می باشند. جالب است بدانید اگر زبان رشته ی انتخاب شده ترکی باشد، میزان شهریه کمتر خواهد بود. در برخی از دانشگاه ها امکان پرداخت شهریه به صورت اقساطی امکان پذیر می باشد.

بعضی از رشته ها هستند که شهریه آن ها گران تر از باقی رشته ها می باشد. این رشته ها عبارت اند از داروسازی، پزشکی و دندان پزشکی.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)