صفر تا صد خرید خودرو در ترکیه

صفر تا صد خرید خودرو در ترکیه

شرایط خرید خودرو در ترکیه نسبت به ایران دارای تفاوت های زیادی می باشد. قطعا امروزه همه ما به خودرو احتیاج داریم و داشتن خودرو یک مزیت بزرگ در زندگی محسوب می شود. ناگفته نماند که کشور ترکیه دارای وسایل حمل و نقل بسیاری می باشد اما داشتن خودرو به نام خود، کلی فرق می کند. بسیاری از افراد خارجی مخصوصا ایرانی هایی که به ترکیه سفر می کنند، دوست دارند از خودرو شخصی خود برای رفت و آمد استفاده کنند.

لازم به ذکر است خودروهایی که در ترکیه عرضه می شوند، نسبت به خودرو های ایرانی از تنوع بیشتری برخوردار هستند.

خرید خودرو در ترکیه

آیا می دانستید که اگر در ترکیه به قصد سرمایه گذاری خودرو بخرید ضرر خواهید کرد؟ علیرغم این که اگر در ایران خودرویی خریداری کنید، می توانید چندی بعد آن را بفروشید و سود کنید، در ترکیه چنین قانونی صدق نمی کند چرا که قیمت خودرو هرگز افزایش پیدا نمی کند و تعرفه های مراقبت و نگهداری از خودرو در ترکیه کمی بالا می باشد.

در کشور ترکیه همه نوع برند خودرو پیدا می شود و شما با توجه به بودجه خود و انتظاراتی که از یک خودرو دارید، می توانید آن ها را خریداری کنید. خودروهایی که تا به امروز بیشترین فروش را داشته اند عبارتند از: رنو، فیات، فورد، فولکس واگن، تویوتا، پژو و هیوندای

خودروهای موجود در ترکیه با سوخت گازوئیل کار می کنند که علت این امر غنی بودن کشور ترکیه از لحاظ سوخت می باشد. درواقع قیمت خودروهای دیزلی با بنزینی متفاوت است و دیزلی گران تر می باشد.

خرید خودرو در ترکیه توسط اتباع خارجی

می توان گفت خرید خودرو برای افراد خارجی، به صرفه تر از شهروندان ترکیه می باشد. ناگفته نماند که برای خرید خودرو در کشور ترکیه حتما باید اقامت ترکیه را اخذ نمایید.

خرید خودرو صفر

اگر بخواهید به طور مستقیم از کمپانی ها برای خرید خودرو اقدام کنید، می توانید از همه نوع خودرو بدون هیچ محدودیتی دیدن کنید و با توجه به علاقه خود، خودرو مدنظر را خریداری کنید. بعد از این که خودرو خود را انتخاب کردید، وقت آن رسیده که پلاک آن را به نام خود بزنید. در اکثر اوقات کارهای مربوط به پلاک در زمان خرید خودرو انجام می شود و به تعویق نمی افتد. چنانچه کارهای پلاک به بعدا موکول شود، به شما برگه ای به عنوان تحویل پلاک داده می شود.

خرید خودرو دسته دوم در ترکیه

خرید خودرو دسته دوم یا استوک بیشتر از خودرو صفر مورد استقبال قرار گرفته است. به این منظور که بیشتر افراد ترجیح می دهند به جای آن که مستقیم از کمپانی ها خریداری کنند، از افرادی که خودروی کارکرده دارند ماشین مدنظر خود را بخرند. بعد از مراحل انتخاب خودرو حتما از یک کارشناس بخواهید تا خودرو شما را کارشناسی کند و حتما برگه کارشناسی را دریافت کنید.

تفاوت قیمت خودرو در ترکیه و ایران

قبل از این که بخواهید قیمت خودرو در ترکیه را با ایران مقایسه کنید، باید بدانید که شرایط و تنوع خودرو در ایران و ترکیه اصلا با هم قابل قیاس نمی باشند. از آنجایی که دولت ترکیه تحریم نمی باشد، بدون هیچ محدودیتی می توان به تمامی برندها دست یافت اما در ایران تنوع زیادی در بازار خودرو وجود ندارد.

قیمت خودرو در ترکیه معمولا بالای 100 هزار لیر می باشد. گاهی اوقات هم قیمت آن ها می تواند کمتر از مقدار ذکر شده باشد.

قیمت خودرو در کشور ترکیه ارزان تر نسبت به ایران می باشد به طور مثال: قیمت تویوتا پاریس در ترکیه حدود 114 هزار لیر می باشد اما در ایران این خودرو بالای 200 هزار لیر به فروش می رسد.

تفاوت قیمت خودرو در ترکیه و ایران

در ترکیه چه خودرویی بخریم؟

احتمالا شما هم دوست دارید بدانید که در ترکیه چه خودرویی خریداری کنید که از همه لحاظ مناسب و به صرفه باشد.

در ابتدا باید به بودجه و تعداد اعضای خانواده خود توجه کنید. با در نظر گرفتن شرایط خود می توانید انتخاب های زیادی برای خرید خودرو داشته باشید. به دلیل بالا بودن هزینه های سوخت، توصیه می کنیم خودروهای دیزلی را انتخاب کنید. اگر بتوانید ماشین های صفر را خریداری کنید، دیگر لازم نیست برای خودروهای کارکرده هزینه تعمیر بدهید چرا که هزینه تعمیر خودرو در ترکیه به شدت بالا می باشد. در پایان پیشنهاد ما این است که خودروهایی خریداری کنید که خدمات پس از فروش بهتری را ارائه می دهند.

بهترین زمان خرید خودرو در ترکیه چه زمانی است؟

اولین گام برای خرید خودرو در ترکیه توجه به زمان خرید آن می باشد. برای خرید خودرو به شما 2 زمان پیشنهاد می کنیم تا بهترین خرید را تجربه کنید:

  1. زمانی که شرایط اقتصادی و اجتماعی برای شما فراهم شده به این معنی که در این زمان می توانید خودرو با صرفه تری خریداری کنید.
  2. زمانی که از لحاظ مالی کاملا بی نیاز بوده و می توانید بهترین ماشین را خریداری کنید.

در ماه های ژانویه و فوریه کارزارهای فروش خودرو در ترکیه وجود دارند. همچنین در ماه های آوریل و می فروش خودرو کمی افزایش می یابد.

در ماه دسامبر کمپین هایی تشکیل داده می شوند که در آن خودرو ها را با شرایط ویژه و قیمت های مناسب به فروش می گذارند. در این ماه قیمت خودرو در ترکیه نسبتا کاهش می یابد و می توان گفت بهترین زمان برای خرید خودرو می باشد.

به یاد داشته باشید که تحولات اقتصادی می تواند در روند کاهش و افزایش قیمت خودرو تاثیر گذار باشد. شرایط خرید خودروهای کارکرده با صفر کاملا متفاوت است.

خرید خودرو در ترکیه

برای خرید خودرو در ترکیه به چند نکته توجه کنید

  • قیمت خودرو های دیزلی از بنزینی گران تر می باشد اما قیمت سوخت در ترکیه بسیار بالا است.
  • اگر جزو افراد خارجی هستید و می خواهید در ترکیه خودرو خریداری کنید، توصیه می کنیم برای خودرو خود پلاک ترک تهیه کنید چرا که خودروهایی که پلاک خارجی دارند، حتما باید اجازه تردد داشته باشند. همچنین اگر پلاک شما ترک نباشد، در زمان فروش فقط می توانید آن را به شهروندان دیگر کشورها بفروشید.
  • بعد از این که خودرو خود را خریداری کردید، حتما آن را بیمه کنید.
  • چنانچه قصد خرید خودرو کارکرده دارید، حتما نسبت به معاینه فنی آن اقدام نمایید. در کشور ترکیه شرکت هایی وجود دارند که این کار را با هزینه های کم تر برای شما انجام می دهند.
  • در کشور ترکیه مانند ایران بیمه شخص ثالث ضروری و بیمه بدنی اختیاری است.
خرید خودرو در ترکیه

در این مقاله از سایت آسیا ملک سعی کردیم هر آنچه که مربوط به خرید خودرو و همچنین قیمت خودرو در ترکیه می باشد را برایتان شرح دهیم، از این که تا پایان همراه ما بوده اید از شما سپاسگزاریم.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)