قیمت آپارتمان در استانبول در سال 2022

قیمت آپارتمان در استانبول

قیمت آپارتمان در استانبول

خرید ملک آپارتمانی در ترکیه روش خوبی برای اسکان است؛ زیرا آپارتمان‌ها آن‌ها به طور معمول قیمت مناسبی دارند و از متراژ خوبی نیز برخوردار هستند. قیمت آپارتمان به پارامترهای مختلفی بستگی و باتوجه به آن‌ها تغییر می‌کند. بنابراین باید آن‌ها را به طور دقیق بشناسید و نحوه اثرشان بر قیمت این حوزه را نیز بدانید. برای کمک به شما در این زمینه، عوامل اثرگذار قیمت آپارتمان در استانبول را معرفی می‌کنیم و شرح کوتاهی درموردشان می‌دهیم. هم چنین در ادامه نیز قیمت آپارتمان در استانبول باتوجه به محله‌های مختلف آن را بررسی می‌کنیم.

عوامل اثرگذار قیمت آپارتمان در استانبول کدام موارد هستند؟

جهت آگاهی از قیمت هرچیزی باید مواردی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم باعث افزایش می‌شوند را به طور دقیق و مناسب بشناسید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید ارزیابی منطقی‌تری داشته باشید و بااستفاده از واقعیت‌های موجود اقدام به تصمیم‌گیری کنید.

1- منطقه موردنظر برای خرید آپارتمان

اولین فاکتوری که برروی قیمت آپارتمان در استانبول اثرگذار است، منطقه‌ای انتخابی برای خرید یا اجاره است؛ به طور مثال اگر آپاراتمان در بخش اروپایی واقع شده باشد؛ به احتمال زیاد قیمتی بالاتر از بسیاری مناطق آسیایی این شهر خواهد داشت. میزان اثرگذاری این پارامتر در سال 1401 بیشتر شده است؛ زیرا ترکیه روزبه‌روز پیشرفت بیشتری می‌کند و تمرکز بیشتری برروی توسعه این مناطق می‌گذارد.

2- متراژ و مساحت آپارتمان موردنظر

متراژ و مساحت آپاراتمان نقش ویژه‌ای در تعیین قیمت آپارتمان در استانبول خواهد داشت. هرچه متراژ و مساحت بالاتر برود؛ قیمت آن نیز افزایش خواهد داشت. بنابراین اگر بودجه چندانی ندارید؛ بهتر است که در ابتدا آپارتمان‌هایی با متراژ و مساحت پایین‌تری را خریداری کنید تا بتوانید در این شهر دوام بیاورید.

3- سن بنای موجود

بالارفتن سن بنا باعث می‌شود تا ماندگاری خانه کمتر است و روز به روز یکی اجزای آن نیاز به تعمیر پیدا کند که هزینه‌های اضافی برروی دست صاحب آن می‌گذارد. همین موضوع باعث می‌شود تا قیمت این نوع از آپارتمان‌ها چندان زیاد نباشد. بنابراین باید در هنگام خرید به سن بنای موردنظر خودتان دقت کنید تا کلاه سرتان نرود و قیمت گزافی را نپردازید.

4- طبقه قرارگیری واحد آپارتمان

طبقه قرارگیری آپارتمان در قیمت خرید خانه استانبول اثرگذار است. به عنوان مثال دو خانه را در نظر بگیرید که یکی از آن‌ها در طبقه اول و دیگری در طبقه چهارم قرار دارد. اگر شما بخواهید خرید خانه را انجام دهید؛ کدام مورد را انتخاب می‌کنید؟

به طور قطع طبقه اول را انتخاب می‌کنید؛ زیرا برای رفت و آمد دیگر وابسته به آسانسور نیستید و در صورت خرابی آن می‌توانید به راحتی از خانه خارج شوید. همچنین نیاز به اتصال پمپ برای رساندن آب نیستید که مورد بسیار مهم و قابل‌توجه‌ای به شمار می‌آید و باید به آن دقت کنید.

5- امکانات و دسترسی‌های اطراف آپارتمان

دسترسی موجود در اطراف خانه نیز برای تعیین قیمت آپارتمان در استانبول مهم است؛ زیرا در صورت وجود‌نداشتن امکاناتی مثل اتوبوس، شما مجبور به استفاده از ماشین شخصی هستید که در برخی از مواقع این امکان وجود ندارد.

امکانات و دسترسی‎‌های اطراف آپارتمان

قیمت آپارتمان در استانبول چگونه است؟

در قسمت قبل گفتیم که یکی از مواردی که برروی قیمت آپارتمان در استانوبل اثر می‌گذارد، محله و منطقه قرارگیری آن آپارتمان است. در این قسمت قصد داریم برای هر محله این موضوع را بررسی کنیم تا از این موضوع اطلاع کاملی داشته باشید.

1- قیمت آپارتمان در شیشلی

قیمت آپارتمان در محله شیشلی استانول، افزایش زیادی داشته است. قیمت هر مترمربع آن در سال 1401، 8119 لیر بوده است. این موضوع به خاطر امکانات فراوان این منطقه و کیفیت آپارتمان‌های این محله نیز هست.

2- قیمت آپارتمان در بشیکتاش

بشیکتاش منطقه‌ای زیبا و پر از پارک‌های جذاب است. همین موضوع باعث شده است تا افراد زیادی بخواهند آپارتمان خودشان را در این منطقه خریداری کنند. قیمت آپارتمان در بشیکتاش، به طور تقریبی رشد 50 درصدی در سال‌های اخیر کرده است. این قیمت در انتهای سال 1400 و ابتدای سال 1401 برای هر متر مربع به میزان 16077 لیر بوده است.

3- قیمت آپارتمان در ببک

ببک یکی از محله‌های زیرمجموعه بشیکتاش است که منطقه‌ای اعیان‌نشین به شمار می‌آید. اگر قصد خرید آپارتمان در این منطقه را دارید؛ باید بدانید که قیمت یک آپارتمان 100 متری در این محله، به میزان 800 هزار لیر ترکیه است.

4- قیمت آپارتمان در بی‌اغلو

این منطقه، جزو محله‌هایی است که هم می‌توان در آثار تاریخی را پیدا کرد و هم امکان استفاده از رستوران‌ها و مرکز‌های تجاری بزرگ را به شما می‌دهد. قیمت یک آپارتمان یک‌خوابه در این منطقه، 850 هزار لیر ترکیه است.

5- قیمت آپارتمان در قاضی عثمان پاشا

متوسط قیمت برای اجاره آپارتمان در عثمان‌‎پاشا ترکیه به میزان هزار و ششصد لیر ترکیه میرسد. قیمت آپارتمان در این منطقه، به ازای هر متر مربع، 25 هزار لیر ترکیه است.

6- قیمت آپارتمان در فاتیح

شروع قیمت آپارتمان در فاتیح به میزان 850 هزار لیر است و بالاترین نرخ آن نیز دو میلیون لیر است که محدوده گران‌قیمتی به حساب می‌آید.

7- قیمت آپاراتمان در باشاک شهیر

قیمت هر متر مربع آپارتمان در باشاک شهیر، به میزان 8747 لیر ترکیه است که باعث افزایش هزینه‌های شما می‌شود.

8- قیمت آپارتمان در آوجیلار استانبول

قیمت یک آپارتمان یک‌خوابه در آوجیلار ترکیه به میزان 550 هزار لیر است و دوخوابه‌های آن نیز قیمت متوسط 850 هزار لیر دارند.

قیمت آپارتمان در آوجیلار استانبول

9- قیمت آپارتمان در عمرانیه استانبول

قیمت آپارتمان در عمرانیه استانبول طبق آخرین برآوردها، به ازای هر متر مربع، 6034 لیر ترکیه است که باید آن را در هنگام محاسبات خودتان در نظر بگیرید.

10- قیمت آپارتمان در توزلا

رشد بیش از هفتاد درصدی قیمت آپارتمان در توزلا باعث شده است تا در حال حاضر قیمت یک واحد مجتمع مسکونی به بیش از 5247 لیر ترکیه برسد.

11- قیمت آپارتمان در آدلار

قیمت آپارتمان در آدلار، افزایش 60 درصدی در سال‌های اخیر داشته است. در حال حاضر، میانگین قیمت به ازای هر مترمربع، صد و هفده لیر ترکیه است.

12- قیمت آپارتمان در سانجاک

قیمت آپارتمان 62 متری در سانجاک به همراه امکانات مناسب، 1407 هزار لیر است که نسبتا قیمت بالایی به نظر می‌رسد.

نسبت به قیمت آپارتمان در استانبول به طور دقیق آگاه باشید

آگاهی نسبت به قیمت آپارتمان در ترکیه کمک می‌کند تا شما بتوانید تخمین مناسبی برای خرج و مخارج، مهاجرت به این کشور داشته باشید. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم، عوامل اثرگذار بر این قیمت را بررسی کنیم و به شما بگوییم که در سال 1401، میزان این قیمت به چه صورتی بوده است.

شما می‌توانید برای خرید خانه در استانبول به آسیاملک مراجعه کنید. در صورت وجود ابهام یا سوالی، آن را بااستفاده از شماره‌های موجود در سایت با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت، کارشناسان به آن‌ها پاسخ درست و دقیق بدهند.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)