لذیذترین صبحانه ها در ترکیه | چه صبحانه هایی در ترکیه معروف هستند؟

لذیذترین صبحانه های ترکیه

خوردن صبحانه در ترکیه یکی از وعده های مهم برای ساکنان آن محسوب می شود. اگر به شهرهای استانبول، آنکارا و آنتالیا سفر کنید، حتما این موضوع را درک خواهید کرد که در ترکیه صبحانه به صورت مفصل سرو می شود و در آن تقریبا از همه نوع خوراکی های جذاب استفاده می شود. افرادی که از طریق خرید ملک در ترکیه به این کشور می آیند در ابتدای مهاجرت خود به دلیل جذابیت و خوشمزه بودن صبحانه ها اکثرا وعده صبح خود را در رستوران ها و کافه ها میل می کنند. ما دراین مقاله قصد داریم شما را با لذیذترین صبحانه های ترکیه آشنا کنیم و برای اینکه بدانید صبحانه ترکیه ای ها چیست؟ تا پایان مقاله همراه ما باشید.

صبحانه در ترکیه

در ترکیه به صبحانه Kahvalti می گویند. معمولا چای را همراه آن میل می کنند و از قهوه همراه با صبحانه اجتناب می کنند. صبحانه سنتی در ترکیه شامل، کره، مربا، نان، عسل و همچنین زیتون، گوجه، آبمیوه و … می باشد. اگر به ترکیه سفر کرده باشید حتما دیده اید که رستوران و کافه های ترکیه صبحانه را به صورت سلف سرویس ارائه می دهند. با این کار انتخاب برای هریک راحت تر بوده و هرکس بر اساس مقدار صبحانه ای که میل دارد آن ها را انتخاب می کند. به این نکته توجه کنید که صبحانه های سنتی بسیار سنگین و کمی تجملاتی است، هرکس قادر به خوردن آن نمی باشد. بیشتر ترک ها برای صبحانه بورک و یا سیمیت را انتخاب می کنند.

اکمک

شاید اکمک برای شما عجیب باشد اما در ترکی به معنای نان است. این نوع نان که نوعی نان سنتی محسوب می شود از آرد سفید درست شده و در طی روز دو مرتبه پخت می شود. از دیگر نان های ترکیه می توان به سیمیت و نان با آرد سبوس دار اشاره کرد. سیمیت یکی دیگر از نان های خوشمزه ترکیه است که طرفداران زیادی دارد، علت آن هم قیمت مقرون به صرفه آن است.

بورک

از دیگر صبحانه هایی که در بین مردم ترکیه محبوبت زیادی دارد بورک است. این صبحانه معمولا گرم سرو می شود و داخل آن را با موادی همچون پنیر، سبزیجات، گوشت چرخ کرده پر می کنند که طعم بی نظیری به آن می بخشد. بورک در ترکیه در سایز های مختلف و با اشکال گوناگون یافت می شود از که ارزش غذایی بالایی برخوردار بوده و بسیار مفید است. معمولا برای صبحانه بورک را همراه چای میل می کنند. اگر به ترکیه سفر کردید حتما بورک را تست کنید.

سوسیس تخم مرغی

سوسیس تخم مرغی

سوسیس تخم مرغی هم نوعی صبحانه در ترکیه است. مردم ترکیه سوسیس تخم مرغ را یکی از مناسب ترین صبحانه ها می دانند چرا که جزء خوشمزه ترین وعده های غذایی به حساب می آید. برای درست کردن سوسیس تخم مرغ معمولا سوسیس ها را در ظرف می چینند و در وسط آن تخم مرغ میریزند. شاید در ایران کمتر کسی سوسیس تخم مرغ را به همراه چای میل کند، اما در ترکیه این صبحانه را حتما بای چای سرو می کنند که معمولا زیتون، پنیر سفید و همچنین خیار گوجه را چاشنی آن می کنند.

سرشیر

قیماق همان سرشیر است که در ترکیه به این نام معروف است. از بهترین گزینه ها برای صبحانه قیماق است. قیماق معمولا با عسل و مربا و یک لیوان چای سرو می شود.

منمن

منمن

منمن همان املت است اما به روش خوشمزه تری درست می شود. مواد اولیه به کار رفته در منمن امکان دارد متفاوت باشد اما ساختار کلی آن فلفل، گوجه و تخم مرغ است. چیزی که در تهیه منمن باید رعایت شود، میزان گوجه در آن است چرا که گوجه می بایست آنقدر زیاد باشد که منمن به رنگ قرمز درآید. ترکیب یک بشقاب منمن به همراه یک استکان چای یک صبحانه کامل به حساب می آید.

گزلمه

گزلمه

گزلمه به نان بزرگ می گویند که معمولا گرد است. این نان در یک سینی بزرگ بر روی آتش پخت می شود و بعد داخل آن را همراه با سبزیجات و پنیر پر می کنند. ترکیب سبزیجات به همراه گزلمه یک نوع صبحانه در ترکیه محسوب می شود که طعم بی نظیری دارد.

پیده تخم مرغ

پیده تخم مرغ در گروه غذاهای محبوب و معروف ترکیه قرار دارد. درواقع پیده یک نوع پیتزا بشمار می رود که شکل ظاهری آن شبیه به قایق است. معمولا پیده را به همراه گوشت میگو و مرغ سرو می کنند. با خوردن پیده برای صبحانه، به راحتی می توانید چندین ساعت سیر بمانید. مواد به کار رفته در پیده کاملا سلیقه ای است که هریک می توانند بر اساس سلیقه خود آن ها را کم و زیاد کنند.

سوجوکلو یومورتا

اگر بگویند ساده ترین صبحانه ترکیه ای ها چیست؟ در جواب بادی بگوییم سوجوکلو یومورتا

این صبحانه ترکیب سوجولکو و نیمرو است. سوجوک ترکی با گوشت گاو درست می شود و طعم آن نسبتا تند است. ترکیب سوجوک با تخم مرغ طعم بی نظیری دارد. حال که متوجه شدید صبحانه ترکیه ای ها چیست، امیدواریم هنگام سفر به این کشور در انتخاب یک صبحانه لذیذ دچار تردید نشوید و با نام هریک آشنایی داشته

جهت خرید ملک در ترکیه با ما درتماس باشید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)