آیا محله بشیکتاش استانبول جاذبه توریستی دارد؟

محله بشیکتاش استانبول

امروزه، کمتر کسی است نام استانبول را نشنیده باشد. استانبول مهم ترین، پر جمعیت ترین، شهر ترکیه است. بسیاری از گردشگران برای سپری کردن تعطیلات، این شهر زیبا و توریستی را انتخاب می کنند. از جاذبه های گردشگری این شهر زیبا برایتان گفته ایم. اما آیا می دانستید ترکیه دارای محله های زیبا، تاریخی و دیدنی است که چشم هر گردشگری را محو خود می کند. یکی از آن محله های زیبا بشیکتاش استانبول است. اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید می توانید با خرید ملک در ترکیه در محله بشیکتاش زندگی کنید و از زیبایی های این منطقه استفاده کنید.

این محله بزرگ خود به چند محله کوچیک تقسیم می شود. در این مقاله سفری کوتاهی به محله بشیکتاش داریم و از جاذبه های گردشگری این محله به شما خواهیم گفت.

کمی درباره تاریخچه بشیکتاش

طبق تاریخ، هزاران سال قبل اسم استانبول قسطنطنیه بوده و این شهر به امپراطوری رم تعلق داشت. محله بشیکتاش استانبول، در آن زمان به دور از شهر بوده است و به دلیل ناامن بودن این محله، جای مناسبی برای زندگی تلقی نمی شد. در قدیم بیشکتاش محل بسیار کوچیکی بود و زیاد مورد توجه قرار نمی گرفت. در زمان عثمانی توجه به این محله افزایش پیدا کرد. زیرا این محله در کنار دریا قرار دارد و برای کشتیرانی و قرار گرفتن قایق مناسب بوده است. با دیدن تاریخچه این محله به این نتیجه می رسیم بشیکتاش استانبول محله بسیار قدیمی است و دارای جاذبه های تاریخی و بسیار می باشد.

10 تا از دیدنی های زیبای بشیکتاش استانبول

هنگام سفر به استانبول، فراموش نکنید از بشیکتاش دیدن کنید تا از زیبایی های محله بشیکتاش استانبول لذت ببرید. درادامه به چند تا از دیدنی های مهم این منطقه می پردازیم.

قدم زدن در بازار های محلی

کسانی که علاقمند به سفرهای توریستی هستند و دائم در حال گشت و گذار هستند به آداب و فرهنگ آن منطقه اهمیت زیادی می دهند. اگر به آداب و فرهنگ مردم ترکیه علاقه دارید بازارهای محلی بشیکتاش می تواند برای شما جذاب و عالی باشد. این بازارها بسیار پر هیجان و پرشور است به عبارتی می توانیم بگویم، زندگی در این بازارها جریان دارد. این بازارهای محلی پر از صنایع دستی مردم آن منطقه است.

بازار بشیکتاش، یکی از معروف ترین بازارهای آن محله است. شما می توانید لباس های بسیار زیبا را از این بازار با قیمت باور نکردنی تهیه کنید. هم چنین می توانید، معروف ترین غذاهای ترکیه را امتحان کنید.

قدم زدن در بازار های محلی

بازار ماهی فروشان بشیکتاش استانبول بی نظیر است، معماری این بازار برای گردشگران دیدنی خواهد بود. هنگامی که در این بازار قدم میزنید صدای ماهی فروشنان را می شنوید که با اهنگ زیبای از ماهی های تازه صید شده خود تعریف می کنند.

بازدید از موزه نیرو دریای بشیکتاش استانبول

این موزه بیشتر از یک قرن قدمت دارد. این موزه همان موزه دنیز است که در محله بشیکتاش قرار گرفته است. هنگاهم دیدن از این موزه، شما اشیاه قیمتی و قدیمی که مربوط به دریا نوردی است مشاهده می کنید این اشیاه برای دوران عثمانی است. این موزه باستانی به تازگی بازسازی شده است و می توانید در آن جا ماکت کشتی های بزرگ عثمانی را مشاهده کنید.

گردش های تفریحی بسیار زیبا

هما طور که گفتیم این محله در کنار دریا واقع شده است. به لطف کشتی های خصوصی و دیگر کشتی ها، می توانید سفر کوتاه دریایی داشته باشید و از تنگه بسفر به آب های آسیایی بیاید و از سفر دریایی لذت ببرید.

تماشای فوتبال بشیکتاش

به هیچ عنوان از این لذت غافل نشوید، محله بشیکتاش تیم فوتبالی به نام همان محله دارد، این تیم فوتبال طرفداران بسیاری دارد. نشستن در ورزشگاه و تماشای مسابقه فوتبال این می تواند یکی از لذت بخش ترین کارهای باشد که می توانید انجام دهید.

بازدید از کاخ زیبای دلمه باغچه

بزرگترین کاخ ترکیه، کاخ دلمه باغچه است. این کاخ حدود 300 اتاق دارد و در زمان امپراطوری عثمانی ساخته شده است. معماری این کاخ، تلفیقی از سبک اروپایی و سنتی ترکیه است. برای دیدن از این کاخ زیبا حتما بلیت ورودی این کاخ را رزرو کنید واز تماشای آن لذت ببرید.

 موزه مجسمه سازی و نقاشی

در نزدیکی کاخ دلمه باغچه، موزه نقاشی و مجسمه سازی قرار دارد، با خرید بلیت کاخ دلمه باغچه مجوزه دیدن این موزه را نیز به دست می آروید و می توانید از مجسمه ها و نقاشی های بسیار زیبای این موزه نهایت لذت را ببرید.

اقامت در کاخ چراغان

کاخ چراغان بسیار باشکوه و زیباست. این کاخ آخرین نماد قدرت عثمانی بوده است. امروزه این کاخ با شکوه، جز هتل پنج ستاره  kempinski Ciragan palace است. اقامت یک شب در این کاخ لوکس و زیبا را به هیچ عنوان از دست ندهید.

اقامت در کاخ چراغان

مسجد اورتاکوی

این مسجد بسیار زیبا دارای معماری  نئوباروک است. عکس این مسجد، روی بسیاری از کارت پستال های استانبول نقش بسته است. در این مسجد نمونه های بی نظیری از خوشنویسی اسلامی نگهداری می شود. در هنگام دیدن این مسجد، پل زیبا و باشکوه بسفر را مشاهده می کنید که ترکیبی مدرن و تاریخی در کنار یک دیگر قرار گرفته است.

مقبره بارباروسا

بارباروسا دریانورد پر آوازه در زمان استانبول است. بارباروسا، در منطقه بشیکتاش اقامت داشته است به همین دلیل بعد از مرگ اون نیز مقبره آن را در همین محله قرار داده اند.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)