مراحل خرید خانه در ترکیه

مراحل خرید ملک در ترکیه

برای خرید و فروش ملک در ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشید.

+905548756088

خرید ملک در ترکیه به یکی از پرطرف‌دارترین راه‌های مهاجرت برای ایرانیان تبدیل شده است. رفاه بالا، شرایط اقتصادی خوب، آینده روشن و اقامت آسان از مواردی هستند که باعث مهاجرت تعداد زیادی از ایرانیان به کشور ترکیه شده‌اند. خرید ملک در ترکیه شرایط و قوانین خاصی دارد که در این مطلب می‌خواهیم درمورد آن‌ها صحبت کنیم؛ بنابراین جهت آشنایی کامل با مراحل خرید خانه در ترکیه، تا انتهای این مطلب را بخوانید.

کشور ترکیه را بیشتر بشناسیم

علت مهاجرت تعداد زیادی از ایرانیان به کشور ترکیه چیست؟ کشور ترکیه آب‌ و هوای بسیار خوبی از نظر پاکیزگی و دما دارد. کشور ترکیه وسعت زیادی دارد و تعداد شهرها و محله‌های آن بسیار زیاد است؛ بنابراین گزینه‌های موجود جهت سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه بسیار متنوع خواهد بود.

در نتیجه هر سال تعداد زیادی از افراد جهت سرمایه‌گذاری در ترکیه و خرید ملک به کشور ترکیه می‌آیند. با سرمایه‌گذاری و خرید ملک می‌توان اقامت و شهروندی ترکیه را دریافت کرد و به همین علت هر سال تعداد متقاضیان سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه نسبت به سال قبل بیشتر می‌شود.

مراحل خرید ملک در ترکیه

هر آنچه درمورد خرید خانه در ترکیه باید بدانید

حال که با کشور ترکیه بیشتر آشنا شدید، وقت آن است که در مورد مراحل و شرایط خرید ملک در ترکیه بیشتر بدانید.

مقایسه خرید ملک در ایران و ترکیه

در چند سال اخیر تفاوت قیمت ملک در ایران و ترکیه بسیار کم شده است. به این معنا که اگر قیمت خرید ملک در تهران از 4 میلیارد شروع می‌شود، در ترکیه نیز تقریباً حداقل قیمت خرید خانه 4 میلیارد به تومان است. همچنین اگر با 1 میلیارد و 400 میلیون تومان در ایران می‌شود خانه دست‌دوم خرید، در ترکیه نیز با همین مبلغ می‌توان صاحب خانهٔ دست‌دوم شد.

در کشور ترکیه نیز مانند ایران شرایط پرداخت اقساطی برای خرید خانه وجود دارد و می‌توانید در کمتر از دو سال با حداقل مبلغ 2 میلیارد و 400 میلیون تومان در کشور ترکیه صاحب خانه شوید و اقامت این کشور را دریافت کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که اگر سرمایه‌ای بین 2 تا 3 میلیارد دارید، این مبلغ را به‌جای خرید خانه در ایران، صرف خرید خانه در ترکیه کنید. چراکه به‌ طور کلی کشور ترکیه شرایط اقتصادی بهتری دارد و سرمایه شما ظرف چند سال چندین برابر خواهد شد درحالی‌که در ایران شاید در بهترین حالت ظرف چند سال سرمایه شما 2 برابر شود.

مزایای خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان

مزای خرید ملک در ترکیه بسیار است که به چند مورد از آن‌ها را در ادامه اشاره می‌کنیم:

 • آب و هوای کشور ترکیه تقریباً مشابه شمال ایران است
 • مردم کشور ترکیه مانند ایران مسلمان هستند
 • خلق و خوی مردم ترکیه بسیار به ایرانیان شباهت دارد و مانند ایرانیان خونگرم هستند
 • واحد پول کشور ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی، به ایران نزدیک است
 • کشور ترکیه در همسایگی ایران قرار دارد؛ بنابراین رفت و آمد با ایران راحت خواهد بود.

 

اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه و چگونگی اقتصاد آن

اقتصاد کشور ترکیه روند رو به رشد خوبی دارد و هر سال تعداد سرمایه‌گذاران خارجی این کشور چندین برابر می‌شود؛ بنابراین این کشور آینده امیدوارکننده‌ای در پیش دارد. شهرهایی نظیر آنکارا، استانبول و ازمیر از مقاصد اصلی ایرانیان جهت سرمایه‌گذاری و خرید ملک در ترکیه هستند؛ چراکه این شهرها پرجمعیت‌تر از سایر شهرها هستند در نتیجه خرید و فروش ملک در آن‌ها راحت‌تر خواهد بود.

شهرهای نام برده شده دارای امکانات رفاهی عالی، آثار تاریخی بی‌نظیر و جاذبه‌های گردشگری فوق‌ العاده‌ای هستند. همچنین مراکز خرید شهرهای ترکیه جایگاه ویژه‌ای در سطح جهانی دارند. یکی از دلایل دیگری که باعث می‌شود ایرانیان در شهرهایی نظیر استانبول و آنکارا سرمایه‌گذاری کنند این است که افراد خارجی حق خرید خانه در مناطق نظامی و روستایی کشور ترکیه را ندارند. البته بیشتر سرمایه‌گذاران تمایل به سرمایه‌گذاری در مناطق لوکس و پرجمعیت دارند؛ بنابراین این مورد برای آن‌ها مشکل به‌حساب نمی‌آید.

قوانین خرید ملک در ترکیه چیست؟

قوانین خرید ملک در هر کشوری از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که قبل از مهاجرت باید درمورد آن‌ها تحقیق کرد؛ بنابراین در این قسمت قصد داریم درمورد قوانین خرید ملک در ترکیه صحبت کنیم. طبق جدیدترین قوانین کشور ترکیه، افراد با رهن و یا اجاره هر نوع ملکی می‌توانند اقامت موقت کشور ترکیه را دریافت کنند که تا یک سال قابل تمید هست.

همچنین با مبلغی حدود 2 میلیارد و 400 تومان می‌توان خانه نوساز خریداری کرد و اقامت موقت این کشور را دریافت کرد؛ اما برای دریافت شهروندی ترکیه و پورت ترکیه باید حداقل ملکی به قیمت 250 هزار دلار یا 7.5 میلیارد تومان خریداری کنید. همچنین دقت کنید که به مدت 3 سال باید خانه خود را نگهداری کنید و قوانین کشور ترکیه را زیر پا نگذارید و باید صاحب خانه قبلی خانه شما شهروند کشور ترکیه بوده باشد.

خبر خوب این است که ایران در لیست کشورهایی قرار دارد که مردم آن حق خرید و فروش خانه در ترکیه را دارند؛ بنابراین از این نظر ایرانیان دچار مشکل نخواهد شد. زمانی که ملک خود از هر نوعی (تجاری، مسکونی، کشاورزی و یا زمین) را خریداری کردید، از مراجعه مربوطه در کشور ترکیه استعلام بگیرید.

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، با خرید حداقل مبلغ 250 هزار دلار آمریکا می‌توان اقدام به اخذ اقامت ترکیه کرد. این اقامت شامل همه اعضای خانواده به‌جز فرزندان بالای 18 سال می‌شود و تمامی اعضای خانواده می‌توانند از مزایا و حقوق شهروندی ترکیه همانند یک شهروند معمولی ترک بهره‌مند شوند.

اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک

با اجاره یا رهن ملک در کشور ترکیه به شما اقامت توریستی تعلق خواهد گرفت که تا یک سال قابل تمدید است. اما در گذشته این نوع اقامت تا 5 سال قابل تمدید بود. توجه کنید که برای کار، تحصیل و استفاده از خدمات درمانی رایگان، باید اقامت دائم کشور ترکیه را دریافت کنید در غیر این صورت نمی‌توانید از هیچ یک از موارد گفته شده بهره ببرید.

خرید ملک و اقامت ترکیه

برای خرید ملک در ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟

یکی از سؤالات پرتکرار این است که برای خرید ملک در ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟ در پاسخ به سؤالاتی از این قبیل باید بگوییم که این مورد بستگی به هدف شما دارد. به عنوان مثال اگر هدف شما صرفاً اقامت کشور ترکیه از نوع توریستی باشد، می‌توانید با اجاره خانه به‌راحتی این نوع اقامت را در ترکیه دریافت کنید.

قیمت اجاره و رهن خانه از یک شهر به شهر دیگر و از یک منطقه به منطقه دیگر متفاوت خواهد بود. همچنین اگر هدف شما دریافت اقامت دائم کشور ترکیه باشد، حداقل سرمایه موردنیاز شما 250 هزار دلار آمریکا خواهد بود که در کنار آن باید هزینه شارژ ساختمان را نیز در نظر بگیرید.

مراحل خرید خانه در ترکیه

مراحل خرید خانه در ترکیه

مراحل خرید خانه در ترکیه شامل موارد زیر می‌شود:

1- جمع‌آوری اطلاعات قبل از خرید ملک

در بازه‌ای حداقل 3 تا 6 ماه باید به جمع‌آوری اطلاعات در خصوص مشاور املاک معتمد و همچنین تحقیق درمورد قوانین خرید ملک در ترکیه بپردازید. باید در این مرحله دقت به خرج دهید تا کلاه سرتان نرود؛ چراکه چند سالی است که تعداد کلاهبرداران در مسیر سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه زیاد شده است.

2- انتخاب مشاور املاک معتمد

بعد از تحقیق فراوان، یک آژانس را برای عقد قرارداد برگزینید و هدف خود را از خرید ملک با آن‌ها در میان بگذارید.

3- بررسی ملک‌های گوناگون

در این مرحله ملک‌های مختلف را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید تا در نهایت ملک مناسب خود را انتخاب کنید.

4- انتقال وجه و ثبت سند رسمی تاپو

آخرین مرحله رسمی کردن خرید ملک خواهد بود. باید مبلغ موردنظر را به‌صورت نقد پرداخت کنید و اقدام به ثبت سند تاپو کنید.

خرید خانه در ترکیه

آنچه هنگام خرید ملک نیاز دارید

موارد زیر را باید هنگام خرید ملک در ترکیه، در دست داشته باشید.

 • اصل گذرنامه
 • دو قطعه عکس 3*4
 • دریافت کد مالیاتی محلی
 • افتتاح حساب در بانکی در کشور ترکیه
 • آدرس محل سکونت و مدارک مربوط به محل سکونت
 • مدارک لازم به خرید ملک که مشاور املاک به شما خواهد گفت

سخن آخر

خرید ملک در ترکیه در بین تمام راه‌های اخذ اقامت ترکیه یکی از آسان‌ترین راه‌ها است. چنانچه قصد مهاجرت به ترکیه را دارید به گزینه خرید ملک در استانبول یا یکی از شهرهای ترکیه  فکر کنید و چنانچه در طول مسیر مهاجرت خود به کشور ترکیه سؤالی داشتید، با ما در میان بگذارید.

 

برای خرید و فروش ملک در ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشید.

+905548756088

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)