مزایا و معایب تهاتر ملک در ترکیه 

مزایا و معایب تهاتر ملک در ترکیه

تهاتر ملک در ترکیه به شما این امکان را می‌دهد که تحت شرایط خاصی در ترکیه صاحب‌خانه شوید. اگر مؤسسه یا مشاور املاکی قابل‌اعتماد سراغ دارید که می‌تواند ملک، زمین یا ماشین شما را در ایران، با ملک یا زمینی در کشور ترکیه معاوضه کند و شماره‌حساب بانکی در کشور ترکیه راه‌اندازی کرده باشید، می‌توانید از روش تهاتر ملک در ترکیه برای صاحب‌خانه شدن در این کشور و اخذ اقامت آن استفاده کنید.

دقت کنید که قبل از شروع پروسه باید شهر مقصد خود را انتخاب کنید و درمورد مؤسسه یا فرد واسطه به‌خوبی تحقیق کنید؛ چراکه همواره افراد سودجو در کمین‌اند و به‌صورت غیرقانونی سعی در انجام این کار دارند. در مطلب پیشرو می‌خواهیم در مورد مزایا و معایب تهاتر ملک در ترکیه، روش‌های انجام آن و بهترین زمان استفاده از این روش صحبت کنیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

مزایا و معایب تهاتر ملک در ترکیه

تهاتر ملک در ترکیه به چه معناست؟

به معنای معاوضه ملک در ترکیه با ایران است. همان‌طور که می‌دانید روش‌های گوناگونی برای دریافت اقامت ترکیه از جمله خرید ملک، سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، تحصیل و … وجود دارد. دراین‌بین یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها جهت دریافت اقامت کشور ترکیه، معاوضه ملک در ترکیه است که به تهاتر ملک شهرت دارد.

در این روش دست شما باز است و می‌توانید امکانات مختلفی را معاوضه کنید. به این معنا که چنانچه ویلا، آپارتمان، خودرو و هر امکانات سند داری دارید که قیمت آن قابل استناد باشد، می‌توانید آن را با ملکی در ترکیه معاوضه کنید. دقت کنید که در این امر آگاهی از قوانین و شرایط تهاتر ماشین و ملک در ترکیه (به‌عنوان کشور مقصد) و ایران (به‌عنوان کشور مبدأ) بسیار مهم است. سؤالی که در اینجا پیش می‌آید این است که چه زمانی تهاتر مورداستفاده قرار می‌گیرد؟ در ادامه خواهیم گفت.

چه زمانی تهاتر ملک یا خودرو مورداستفاده قرار می‌گیرد؟

اگر به هر دلیلی مانند تحریم و یا مسائل کاری و شخصی نتوانیم از پول نقد استفاده کنیم و یا مشکلی در استفاده از پول نقد وجود داشته باشد، استفاده از تهاتر موردتوجه قرار می‌گیرد. در کشور ما ایران با توجه‌ به تحریم‌های اقتصادی بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از گزینه تهاتر ملک در ترکیه با ایران برای دریافت اقامت این کشور استفاده کنند.

دانستن این نکته ضروری است که هنوز هم افراد سودجوی زیادی در بازار هستند که به دنبال انجام این کار به‌صورت غیرقانونی هستند و نباید از آن‌ها غافل شد.

اخذ اقامت و تهاتر ملک در ترکیه

مزایای تهاتر ملک در ترکیه

حال که دانستیم معاوضه یا تهاتر ملک و ماشین چیست، نوبت می‌رسد به مزایای تهاتر ملک در ترکیه. دغدغه بسیاری از افراد این است که نتوانند به‌موقع ملک خود را به فروش برسانند. مسائل زیادی هنگام فروش ملک پیش می‌آید. به‌عنوان‌مثال یا مشتری پیدا نمی‌شود یا با قیمتی که روی ملک گذاشته‌اید توافق نمی‌کند، یا ممکن است نتواند مبلغ را نقد و یکجا پرداخت کند.

گاهی اوقات نیز زمان کافی برای به فروش رساندن ملک ندارید و از طرفی باید هر چه سریع‌تر ملکی در ترکیه خریداری کنید. در این شرایط تهاتر ملک در ترکیه بهترین و سریع‌ترین روش و راهی میان‌بر برای خرید ملک در استانبول و یا هر شهر دیگری در ترکیه است. به طور خلاصه نقشه راه برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری با خرید ملک در ترکیه به‌صورت زیر است:

  • فروش ملک، ماشین و سایر امکانات
  • نقد کردن تمامی پول حاصل از فروش دارایی ها
  • آماده ‌سازی مدارک
  • طی‌ کردن مراحل مهاجرت به ترکیه
  • تحقیق برای یافتن مکان مناسب برای خرید ملک در ترکیه و زندگی ‌کردن در آن

اگر از روش تهاتر ملک در ترکیه استفاده کنید می‌توانید تمامی مراحل مذکور را در کوتاه‌ترین زمان ممکن طی کنید و بدون کمترین ضرر مالی، به کشور ترکیه مهاجرت کنید و برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

معایب تهاتر ملک در ترکیه

 در کنار مزایا، تهاتر ملک با ایران معایبی نیز دارد. معایب تهاتر ملک در ترکیه شامل موارد زیر می‌شود:

همان‌طور که در بالا نیز اشاره کردیم، همواره افراد سودجو در کمین‌اند افراد کم اطلاع هستند. معمولاً افرادی که درگیر مهاجرت می‌شوند درگیر استرس‌های نفس‌گیر و نگرانی‌های زیادی هستند. در این شرایط ممکن است افراد احساسی تصمیم بگیرند و برای تسریع روند مهاجرت خود در دام افراد سودجو بیفتند. این افراد معمولاً وعده‌هایی ازاین‌قبیل می‌دهند که کار شما را با کمترین هزینه و در سریع‌ترین زمان ممکن پیش می‌برند. درحالی‌که روند قانونی که در امر مهاجرت وجود دارد باید طی شود و قابل کوتاه‌شدن نیست.

پس دقت کنید در دام افراد کلاهبردار و سودجو در مسیر مهاجرت خود نیفتید و سعی کنید به دنبال مؤسسه یا افراد قابل‌اطمینان باشید. قبل از امر مهاجرت لازم است دانش خود را بالا ببرید و بدانید که افراد سودجو به دنبال افراد کم اطلاع هستند؛ بنابراین نگذارید که ترس به دلتان راه دهند. این افراد معمولاً شما را از رکود اقتصادی و تحریم‌ها می‌ترسانند و شما را در دام خود گرفتار می‌کنند. پس قبل از انجام تهاتر ملک در کشور ترکیه، برای یافتن افراد یا مؤسسات ماهر و باتجربه تحقیق کنید و از آن‌ها نمونه پرونده موفق بخواهید و بعد از بررسی سابقه کار آن‌ها، قرارداد ببندید.

معایب تهاتر ملک در ترکیه

روش‌های تهاتر ملک در ترکیه

روش تهاتر در ترکیه فقط به‌صورت معاوضه ملک با ملک یا ماشین صورت می‌گیرد. معمولاً مشاور املاک بین‌المللی به‌عنوان واسطه با بررسی فاکتورهایی از جمله سال ساخت خانه، متراژ، منطقه، نمای داخل و خارج، استخوان‌بندی و امکانات خانه، آن را  قیمت‌گذاری می‌کند. بعد از آن خانه‌ای تقریباً برابر قیمت خانه شما، در ترکیه پیشنهاد می‌دهند و معرفی می‌کنند. می‌توانید درمورد خانه پیشنهاد شده در ترکیه جهت معاوضه، تحقیق کنید و بعد از اطمینان حاصل کردن از قیمت خانه و اینکه مشکلی در سندش نداشته باشد و یا در رهن بانک نباشد شرایط تهاتر را بپذیرید و قرارداد معاوضه را امضا کنید. دقت کنید که حتی می‌توانید ملکی ارزان‌تر و یا گران‌تر از ملک خود را خریداری کنید و مابه‌التفاوت آن را دریافت یا پرداخت کنید.

نکته مهم دیگر این است که قبل از انجام تهاتر ببینید می‌خواهید ملک خود را با زمین معاوضه کنید یا با ملک. اگر قصد معاوضه با زمین را دارید باید قبل از عقد قرارداد تعیین کنید که می‌خواهید زمین را بسازید یا نه. اگر اعلام کنید که قصد ساخت‌وساز در زمین را دارید، طبق قوانین کشور ترکیه باید در دو سال زمین ‌ساخته شود وگرنه زمین توسط دولت ترکیه مصادره خواهد شد.

کلام آخر

در این مطلب با مزایا تهاتر ملک در ترکیه و همچنین معایب آن آشنا شدید و مشاهده کردید که مزایا آن بیشتر از معایب هستند. معاوضه ملک در ترکیه یکی از مطمئن‌ترین و سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. تهاتر یک امر حقوقی است که شامل هرگونه معامله پایاپای و معاوضه می‌شود.  چنانچه به هر دلیلی نخواهید یا نتوانید برای خرید ملک در ترکیه اقدام کنید، می‌توانید از روش تهاتر استفاده کنید. در آخر قبل از تصمیم به انتخاب این روش، درمورد معایب تهاتر ملک در ترکیه و مزایا آن مطالعه کافی داشته باشید و با اطلاعات کامل قدم در این راه بردارید.

چنانچه سؤالی در این زمینه در کشور ترکیه دارید می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)