معایب زندگی در ترکیه | 9 واقعیت انکار ناپذیر

معایب زندگی در ترکیه

مهاجرت به ترکیه دارای مزایای زیادی است. اما شما که قصد مهاجرت به ترکیه را دارید باید از معایب زندگی در این کشور نیز آگاه باشید. تا بتوانید با اطلاعات کامل و جامع تر این کار را انجام دهید. مهاجرت مسئله بسیار مهمی است و باید همه جوانب را در نظر بگیرید. ما در این مقاله به بررسی موضوع معایب زندگی در ترکیه می پردازیم. در پایان این مقاله اطلاعات خوبی در رابطه با معایب زندگی در این کشور زیبا کسب می کنید. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

باید زبان ترکی بلد باشید!

مردم کشور ترکیه به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند و تعصب شدیدی نسبت به زبان مادریشان دارند و در بیشتر مواقع ترجیح می دهند با مهاجران و گردشگران به زبان ترکی صحبت کنند. پس شما باید برای زندگی در این کشور زبان ترکی را بیاموزید، تا بتوانید کارهای روزمره خود را به راحتی و بدون هیچ دردسری انجام دهید. همچنین برای کسب درآمد و یا راه اندازی بیزینس و یا کارهای اداری نیز شما به زبان ترکی نیازمند هستید. در حالیکه که در بیشتر کشورها مردم شان به زبان انگلیسی تسلط دارند. پس شما برای داشتن یک زندگی راحت و بدون دردسر در ترکیه باید زبان این کشور را به خوبی زبان مادر خود یاد بگیرید. زیرا شما با خرید ملک در ترکیه اقامت این کشور را بدست آورده اید و می خواهید سال های سال در ترکیه زندگی کنید. پس یاد گرفتن زبان کشور مقصد می تواند کمک بزرگی به شما کند.

باید زبان ترکی بلد باشید!

آشنایی با افراد جدید

یکی دیگر از معایب زندگی در ترکیه، سختی آشنا شدن با افراد جدید است. هنگامی که از ایران خارج شده اید دیگر هیچ دوست و آشنایی ندارید؛ شما برای ارتباط و پیدا کردن دوستان جدید باز هم نیازمند یادگیری زبان ترکی هستید.

زیرا بیشتر مردم ترکیه به زبان انگلیسی تسلط ندارند و ترجیح شان صحبت با زبان مادریشان است.

دیگر واقعیت های زندگی در ترکیه

زندگی در ترکیه به صورت تجربی است. به این معنا که یکسری افراد در این کشور زندگی کرده اند و از معایب زندگی در ترکیه سخن گفته اند، که از نظر دیگر کسانی که در آنجا زندگی کرده اند جز معایب نبوده است. درست است فرهنگ کشور ترکیه به ما نزدیک است امام توفاوت های نیز داریم که در اکثر اوقات می تواند دردسر ساز باشد.

در این بخش یک سری معایب کلی که در رابطه با زندگی در ترکیه است، به شما می گوییم.

  • هزینه بالای بنزین
  • بالا بودن نرخ مالیات
  • زیاد بودن دزدی و نبود امنیت
  • رفتار غیر عادی بسیاری از شهروندان با افراد خارجی
  • وجود فیلترینگ خارجی
  • عصبانی بودن راننده تاکسی ها
  • شلوغ بودن خیابان ها
  • پایین بودن ارزش لیر نسبت به دلار
  • ساعت کاری بالا نسبت به دیگر کشور ها
  • سیستم قضایی ضعیف

به دلیل این که برای سفر به ترکیه نیاز به اقامت ندارید و می توانید مدت زیادی اقامت داشته باشید، اگه اقدام به مجوز قانونی برای اقامت نکنید در هنگام خروج از کشور متحمل جریمه های سنگین می شوید.

جهت مشاوره خرید ملک در ترکیه با ما در تماس باشید

+905548756088 ایران 09128121455

دیگر واقعیت های زندگی در ترکیه

بالا بودن هزینه زندگی

یکی دیگر از معایب زندگی در ترکیه بالا بودن هزینه زندگی در این کشور است که اگر نتوانید در لحظه ورود به کشور شغل مناسب برای خود پیدا کنید و پشتوانه مالی از جای نداشته باشید، زندگی برایتان بسیار سخت می شود. در حالت کلی هزینه قبض ها و بنزین و کرایه تاکسی در این کشور بسیار بالاست.

اطلاعات کافی نداشتن از قوانین کشور ترکیه

یکی دیگر از واقعیت های زندگی در ترکیه اطلاعات نداشتن از قوانین این کشور است که گاهی اوقات دچار دردسر می شوید. مواردی بوده است که به دلیل اطلاع نداشتن از قوانین ترکیه فرد تمام سرمایه خود را از دست داده است و مجبور به ترک کشور شده است.

اگر بتوانید قبل از مهاجرت به ترکیه، از قوانین این کشور آگاه شوید، هیچگاه دچار مشکل نخواهید شد.

وجود افراد کلاهبردار در این کشور

یکی دیگر از واقعیت هایی که در ترکیه وجود دارد، افراد کلاهبردار و سودجو است.

افرادی که بدون تحقیق و آگاهی به این کشور مهاجرت می کنند، بیشتر در معرض قرار گرفتن در چنین خطراتی هستند. این افراد کلاهبردار از آن ها سواستفاده می کنند و این کلاهبرداری ها باعث از بین رفتن سرمایه می شود.

پیدا کردن شغل به سرعت

بسیاری از افراد قبل از مهاجرت به ترکیه به این فکر می کنند که می تواند طی سه چهار ماه زبان ترکی را یاد بگیرند و به سرعت به سراغ شغل مورد نظر خود بروند. این تصور اشتباه است که زبان ترکی زبان نسبتا سختی است و نمی توان به طور کامل طی 3 یا 4 ماه آن را یاد گرفت. هم وطنان ترک زبان کار راحتی در پیش دارند، اما برای فارسی زبانان این مسئله دشوار خواهد بود. پس قبل از مهاجرت سعی کنید زبان ترکی را به خوبی فرا بگیرید تا هنگام ورود به کشور ترکیه شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

افسردگی ناشی از مهاجرت

بیشتر وقت ها کسانی که به ترکیه مهاجرت کرده اند، طی گذشت چند ماه تمام تصوری که از کشور ترکیه داشتن خراب می شود، و دلشان برای کشورشان تنگ می شود. بسیاری از افراد به کشور خود بر می گردند. ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی این دلتنگی ها رفع می شود و مردم می تواند این دلتنگی ها را با برقرار کردن تماس رفع کنند.

کارهای اداری پردردسر

در گذشته مهاجرت به ترکیه بسیار راحت بود. اما چند سالی است که کشور ترکیه برای دادن اقامت سختگیری می کنند. شما برای اقامت طولانی مدت پس از طی مراحل ویزا اقدام برای اقامت کنید. همچنین برای خرید ماشین  باید مراحلی طولانی پر از استرس را بروید تا بتوانید کارها را به راحتی مدیریت کنید.

جهت مشاوره خرید ملک در ترکیه با ما در تماس باشید

+905548756088 ایران 09128121455

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)