معرفی استان قیصریه ترکیه

خرید و فروش ملک در ترکیه
 استان قیصریه ترکیه

استان قیصریه ترکیه که جزو یکی از استان های مهم این کشور می باشد در شمال ترکیه و در همسایگی استان های یوزگات، نوشهر، آدانا، نیغده، سیواس و… قرار دارد. این استان که در گذشته محل تجمع شاعران، عارفان و هنرمندان ترکیه بوده، آثار ارزشمند هنری و خاصی را از آن زمان برای ما به جای گذاشته است. جاذبه هایی همانند مجموعه هونات، بیمارستان گوهر نصیبه، ارگ قیصریه و … .

معرفی استان قیصریه ترکیه

استان قیصریه که یکی از مهم ترین استان های ترکیه است، جمعیتی بالغ بر 1.3 میلیون نفر دارد. مساحت استان قیصریه نزدیک به 17 هزار مترمربع می باشد و از مهم ترین شهرهای آن می توان به قیصریه و تالاس اشاره کرد. در این استان، دین واحد، اسلام است و مردم مسلمان به 2 گروه شیعه و سنی تقسیم شده اند؛ اما به راحتی و آرامش در کنار یکدیگر، زندگی می کنند. زبان واحد در این استان، با توجه به این که در ترکیه قرار دارد، ترکی می باشد.

تمام استان های ترکیه تحت حکومت پارلمانی و دموکراسی (حکومتی) قرار دارند و استان قیصریه ترکیه از این امر مستثنا نیست.

ماساکا نام اولیه استان قیصریه ترکیه بود و مردم زیادی آن را تحت این عنوان می شناختند. اوج شکوفایی و پیشرفت چشمگیر این استان در تمامی دوران‌ها، زمان امپراتوری سلجوقی بود که بسیاری از بناها، ساختمان ها و مساجد جدید در این استان ساخته شدند. همچنین بسیاری از بناهای تاریخی که امروزه شاهد آنها هستیم را امپراتوری سلجوقی برای ما به جای گذاشته است؛ مواردی همچون بیمارستان آناتولی، که اولین بیمارستان، در این منطقه بود.

شهری به نام شهر قیصریه ترکیه در این استان وجود دارد. پس از پیشرفتی که این استان به خود دید، به میعادگاه هنرمندان و شاعران بزرگ ترکیه نظیر معمار سنان، قاضی برهان الدین و… تبدیل شد.

آب و هوای استان قیصریه

آب و هوای استان قیصریه

آب و هوای استان قیصریه با توجه به اینکه در شمال این کشور قرار دارد، معمولاً دارای زمستان های سرد و برفی و تابستان های گرم و نیمه خشک است. آب و هوای قیصریه به گونه ای است که ساکنین این استان در فصل بهار، اوایل تابستان و اواخر پاییز، شاهد بارش باران های نسبتا شدیدی هستند.

از سوی دیگر آب و هوای قیصریه نهایتاً یک ماه گرم می باشد و بیشتر اوقات سال سرد است. در زمستان، دمای هوای این استان و شهرستان‌های نزدیک آن به 30- درجه و در تابستان به مثبت 35 درجه می رسد.

جاذبه های گردشگری استان قیصریه ترکیه

در ادامه، ما تعدادی از مکان های تفریحی و جاذبه های گردشگری استان قیصریه ترکیه را برای شما در قالب فهرست ارائه می دهیم تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن، نسبت به بازدید از این مکان ها اقدام نمایید و هنگام تصمیم گیری، دچار سردرگمی نشوید.

  • بیمارستان گوهر نصیبه
  • مجموعه هونات خاتون
  • موزه تمدن سلجوقی
  • ارگ قیصریه
  • مدرسه صاحبیه
  • خانه موزه آتاتورک
  • موزه باستان‌شناسی قیصریه
  • دونر گنبد
  • کلیسای ارمنی سورپ گریگور لوساووریچ قیصریه
  • مسجد کورشونلو

صنایع دستی و سوغاتی های استان قیصریه

صنایع دستی و سوغاتی های استان قیصریه

اگر بخواهیم به صنایع دستی استان قیصریه اشاره کنیم، می توانیم به فرش های دست باف نگاهی بیندازیم. این فرش ها جزو یکی از اصلی ترین و مهم ترین صنایع در این استان به شمار می روند.

شما می توانید از این فرش ها به عنوان سوغاتی خریداری کنید، همچنین می توانید ادویه های مخصوصی که در این شهر تولید می شوند را هم خریداری کرده، یا به عنوان سوغاتی به دوستان و اقوام خود بدهید.

از آنجایی که در این شهر و استان از زمان سلجوقیان طلا و جواهرات خاص و زیبایی به جای مانده است، مردم به شغل زرگری علاقه زیادی پیدا کرده اند و به همین دلیل بومیان این استان اقدام به ساخت و تولید طلا و جواهرات بسیار زیبایی کرده ‌اند.

شما اگر قصد خرید یک سوغات خاص و ارزشمند را دارید، پیشنهاد می کنیم حتماً به جواهر فروشی های استان قیصریه ترکیه سر بزنید. یک هدیه گران‌بها و خاص می‌تواند هر شخصی را خوشحال کند.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)