معرفی زیباترین سواحل ترکیه

معرفی زیباترین سواحل ترکیه

کشور ترکیه یک شهر بسیار زیبا می باشد که از جاذبه های گردشگری و توریستی بسیاری برخوردار است. با توجه به موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد، توانسته نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کند. در این مقاله قصد داریم به معرفی زیباترین سواحل ترکیه بپردازیم. اگر جزو افرادی می باشید که عاشق سفر به دریا هستید، این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

آشنایی با زیباترین سواحل ترکیه

آشنایی با زیباترین سواحل ترکیه

آب و هوای ترکیه مدیترانه ای است که همین موضوع باعث شد تا به بهترین کشور از لحاظ شرایط آب و هوایی تبدیل شود. ترکیه در چند سال اخیر توانست سرمایه گذاری های بسیاری در بخش تجاری انجام دهد، همچنین توانست طرفداران زیادی را از سراسر جهان جذب خود کند.

در حال حاضر گردشگران زیادی هستند که برای گذراندن اوقات فراغت، این کشور را انتخاب می کنند. بسیاری از ایرانی ها در ترکیه توانسته اند با خرید ملک در آنجا اقامت بگیرند.

سواحل ترکیه از حیث زیبایی بی نظیر هستند به طوری که باعث شد این کشور به بزرگ ترین کشور توریستی تبدیل شود. ناگفته نماند دولت ترکیه در شکل ظاهری این سواحل، زیر ساخت هایی انجام داده که زیبایی آن ها چند برابر شده است. در ادامه به شرح زیباترین سواحل ترکیه پرداخته ایم.

1- ساحل مارماریس

یکی از جذاب ترین سواحل ترکیه ساحل مارماریس نام دارد. این ساحل دارای قدمت طولانی می باشد. اگر می خواهید به بازدید از این ساحل بروید، پیشنهاد ما فصل تابستان است چرا که در این فصل بهترین آب و هوا را دارد.

گذراندن وقت در کنار سواحل مارماریس از لذت وصف ناشدنی برخوردار است که دل هر گردشگر را خواهد برد. در ساحل مارماریس امکانات و خدمات ویژه ای برای گردشگران و توریست ها در نظر گرفته شده است. همچنین میل کردن نوشیدنی های تابستانی در کنار این ساحل، لذت تماشای آن را افزایش می دهد.

یکی از امکانات ساحل مارماریس وجود مراکز غواصی می باشد که بسیار هم لذت بخش است. همچنین شما می توانید در کنار آب بایستید و به راحتی ماهی های رنگارنگ کف دریا را مشاهده کنید.

راه های ارتباطی جهت رفتن به مارماریس

در 90 کیلومتری مارماریس فرودگاهی به نام دالامان وجود دارد که می توان با رفتن به ساحل ماماریس از این فرودگاه استفاده کرد. همچنین از دالامان تا مارماریس، اتوبوس و وسایل نقلیه زیادی وجود دارد که می توان برای رفتن به این ساحل از آن ها کمک گرفت.

2- ساحل بلک

از دیگر سواحل ترکیه که از لحاظ زیبایی زبانزد همگان است، ساحل بلک نام دارد. ساحل بلک ماسه ای می باشد و وجود کوه در مجاورت آن به زیبایی ساحل افزوده است.

اگر قصد سفر به ترکیه را دارید و می خواهید در کنار سواحل زیبای ترکیه اقامت داشته باشید، پیشنهاد ما ساحل بلک است چرا که در اطراف آن هتل های لوکس و مجلل بسیاری به چشم می خورد که به راحتی می توانید از آن ها بهره مند شوید. به یاد داشته باشید سپری کردن اوقات فراغت در هتل های اطراف این ساحل کمی هزینه بر نبست به باقی سواحل می باشد. در اطراف ساحل بلک زمین های گلف وجود دارد که افراد می توانند برای تخلیه انرژی خود و یا لذت بردن از محیط به این ساحل بیایند.

به خاطر بسپارید که جاذبه های گردشگری موجود در ساحل زیبای بلک بسیار محدود بوده، اما از امکانات بسیار خوبی برخوردار است.

راه های ارتباطی جهت رفتن به ساحل بلک

ساحل بلک در 36 کیلومتری قسمت غربی آنتالیا و در نزدیکی کوه های تاروس واقع شده است. جهت راه یافتن به جزیره بلک می توانید از تاکسی اینترنتی ترکیه و یا اتوبوس کمک بگیرید. فاصله زمانی برای رفتن به ساحل بلک از آنتالیا با اتوبوس تقریبا 40 دقیقه و با تاکسی 36 دقیقه می باشد. 

3- ساحل فتحیه

در واقع ساحل فتحیه یکی از شهرهای ترکیه محسوب می شود که از جاذبه های بسیار زیادی برخوردار می باشد. با وجود جاذبه های زیادی که دارد اما مانند دیگر شهرهای ترکیه طرفدار زیادی ندارد، علت آن هم عدم شناخت مردم از این ساحل می باشد. می توان ساعت های زیادی در کنار این ساحل نشست و از زیبایی های آن لذت برد. هوای ساحل فتحیه خیلی گرم است به طوری که ساکنین آن برای رهایی و خلاص شدن از گرما به سمت کوه ها مهاجرت کرده اند. در مجاورت این ساحل هتل های بسیار خوبی وجود دارد که می تواند برای اقامت در ترکیه از آن استفاده کرد.

راه های ارتباطی جهت رفتن به ساحل فتحیه

از آنتالیا تا فتحیه 200 کیلومتر راه است که می توانید برای رفتن به آن جا از اتوبوس و یا تاکسی استفاده کنید.

4- ساحل آلانیا

ساحل آلانیا

آلانیا نام یکی از شهرهای زیبا ترکیه می باشد که از طبیعت بسیار زیادی برخوردار است. از ویژگی های مهم این ساحل می توان به آب و هوای معتدل آن اشاره کرد. جالب است بدانید در تمامی فصول این ساحل دارای آب و هوای معتدل است. حداکثر دمای هوا در فصول تابستانی حدود 28 درجه بالای صفر می باشد.

5- ساحل آنتالیا

یکی از مشهورترین شهرهای ترکیه، آنتالیا می باشد. لقب این شهر قطعه ای بهشت است که علت آن هم زیبایی بیش از حد می باشد. در این شهر منطقه های باستانی زیادی وجود دارد که خود دلیلی برای جذب گردشگران و توریست ها می باشد. اگر قصد بازدید از سواحل زیبای ترکیه را دارید، از بازدید ساحل آنتالیا فراموش نکنید.

6- ساحل دیدیم

ساحل دیدیم یکی دیگر از سواحل ترکیه می باشد و به عنوان آرام ترین سواحل در کشور ترکیه  شناخته شده است. این ساحل از آب و هوای معتدل برخوردار است. لازم به ذکر می باشد که در ساحل مراکز آموزشی غواصی وجود دارد که می توان در آن ها آموزش دید و به دنیای زیر دریا سفر کرد.

7- ساحل پاتارا

ساحل پاتارا از جذاب ترین و آرام ترین سواحل موجود در ترکیه به شمار می رود. قدمت این ساحل به قرن ها قبل از میلاد مسیح باز می گردد. در گذشته از این ساحل به عنوان بندر یاد می کردند.

یکی از دلایل عدم توسعه این ساحل، وجود لاک پشت های رو به انقراض است. تجمع افراد در ساحل پاتارا بسیار کم است که آرامش زیادی را برای شما به ارمغان می آورد.

8- ساحل بدروم

تقریبا بیشتر مردم به خصوص ساکنین ترکیه با سرگرمی و تفریحات ساحل بدروم آشنا هستند. این ساحل از نظر زیبایی دریا، خلیج و همچنین آب و هوای خوب، زبانزد همگان می باشد. چنانچه قصد سفر به ترکیه را دارید، توصیه می کنیم حتما به این ساحل زیبا سر بزنید.

در این ساحل تعداد زیادی هتل، اقامتگاه و دیگر امکانات تفریحی برای گردشگران وجود دارد.

9- ساحل کمر

می توان ساحل کمر را به یک جواهری تشبیه کرد که در دریای مدیترانه می درخشد. جالب است بدانید این ساحل آن قدر تمیز می باشد که جایزه پرچم آبی را کسب نموده است. ساحل کمر از صخره و سنگ ریزه به وجود آمده که می توان در آن از همه نوع ورزش آبی بهره مند شد.

10- ساحل سیده

ساحل سیده

ساحل سیده در گروه بهترین و زیباترین سواحل ترکیه قرار دارد. اگر می خواهید اوقات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید، یا از دیدن آفتاب در این ساحل لذت ببرید و یا در زیر سایه درختان کمی استراحت کنید، انتخاب ساحل سیده بهترین گزینه می باشد.

11- ساحل چشمه

ساحل چشمه در غربی ترین بخش ازمیر واقع شده است که از نظر زیبایی بسیار قابل توجه می باشد. وجود ماسه های طلایی و باد های خنک، لذت این ساحل را چندین برابر کرده است.  

جمع بندی

ترکیه جزو کشورهایی می باشد که موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار است. بیشتر افراد برای گردش و لذت بردن از جاذبه های طبیعی، کشور ترکیه را انتخاب می کنند. در این مقاله سعی کردیم به شرح 11 مورد از بهترین سواحل ترکیه بپردازیم. از این که تا پایان ما را همراهی کرده اید از شما سپاسگزاریم.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)