معرفی ساحل اولودنیز و تفریحات ساحلی آن

ساحل اولودنیز
معرفی ساحل اولودنیز

ساحل اولودنیز یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری ترکیه است. با توجه به اینکه امروزه، کشور ترکیه به یکی از محبوب ترین مقصدهای مردم دنیا، از جمله ایرانیان، برای سفر تبدیل شده است؛ پس واجب دانستیم تا شما را با این ساحل زیبا آشنا کنیم.

طبق تجربه و بازخوردهای دریافت شده از افرادی که به ترکیه سفر کرده اند، توریست‌های زیادی مشکل بزرگی به نام مدیریت زمان داشتند. زیرا بایستی زمان زیادی را صرف پیدا کردن بهترین جاذبه های گردشگری و تفریحی ترکیه می کردند و این مسئله باعث از دست رفتن ساعت‌های زیادی میشد.

در این مقاله ما قصد داریم یکی از 5 ساحل برتر دنیا را که در کشور ترکیه قرار دارد، معرفی نماییم تا بتوانید در اولین فرصت، از آن استفاده کنید.

معرفی ساحل اولودنیز ترکیه

ساحل اولودنیز ترکیه در دهکده اولودنیز قرار دارد. ساحل این دهکده جزو پنج ساحل برتر دنیا است. این ساحل با توجه به زیبایی های فراوانی که دارد که به بهشت پاراگلایدینگ معروف می باشد. از سوی دیگر بومیان محلی که در این ناحیه زندگی ‌می‌کنند، این ساحل را به دریای مرده می شناسند.

این ساحل که یکی از سواحل امن دنیا است، در سال 2006 به عنوان زیباترین ساحل جهان معرفی شد. در زبان ترکی، کلمه اولو به معنای ساکن و بی حرکت است. از این رو این نام برای این ساحل بسیار مناسب می‌باشد. زیرا همانطور که گفتیم جزو یکی از آرام ترین سواحل دنیا است و هیچ‌وقت طوفانی نمی‌شود.

ساحل اولودنیز که به نوعی می‌توان گفت باقی مانده دریای مدیترانه است، در محلی خلوت و ساکت در میان کوه های اولو قرار دارد. قرارگیری این ساحل بر روی مرداب آبی، باعث شده است تا رنگ دریای آن فیروزه ای خیره کننده‌ای باشد و هم اینکه موجب جلوگیری از ساخت و ساز در آن منطقه شود.

این دریا به دلیل اینکه بر روی مرداب قرار گرفته است، بسیاری از مردم آن را دریای مرده خطاب می کنند.

نکته جالب این است که در ساحل دریای مرده، پرچم آبی رنگی قرار دارد که این پرچم نشان دهنده استاندارد بالای آب است.

ساحل اولودنیز کجاست؟

ساحل اولودنیز

احتمالاً با توجه به تصاویر و توضیحاتی که تا به الان از این ساحل دیده‌اید و شنیده اید، مشتاق هستید که این ساحل را از نزدیک ببینید. پس نوبت به آن رسیده است که سؤال مهم، ساحل اولودنیز کجاست را پاسخ دهیم.

اولودنیز در استان موغله واقع در جنوب غربی ترکیه است. در ۱۴ کیلومتری جنوب فتحیه، محل اتصال دریای اژه و دریای مدیترانه، ساحل فیروزه‌ای دهکده‌ی اولودنیز قرار دارد.

اگر قصد دارید از مسیر آسان تری به این ساحل دسترسی داشته باشید، تورهای گردشگری هستند که شما را مستقیماً به آنجا می برند. چنانچه قصد دارید خودتان به آن محل بروید، نزدیک ترین فرودگاه به این دهکده، فرودگاه شهر دالامان است که 120 کیلومتر با فتیحه فاصله دارد. بعد از پیاده شدن در فرودگاه می‌توانید با اتوبوس و تاکسی به این ساحل برسید.

تفریحات ساحل اولودنیز

تفریحات ساحل اولودنیز

ساحل اولودنیز که یکی از بزرگترین جاذبه های تفریحی ترکیه است. این مکان تفریحات بسیار زیاد و خاصی را برای گردشگران و توریست‌ها ایجاد کرده است. در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

بهشت پاراگلایدینگ

همانطور که در ابتدای مقاله هم اشاره داشتیم، این ساحل به بهشت پاراگلایدینگ شناخته می شود. تجربه پرواز با پاراگلایدینگ آن هم به مدت 30 الی 40 دقیقه، با توجه به شرایط محیطی و دید پانارومیکی که فراهم می کند، می‌تواند به یکی از خاطره انگیزترین تجربیات عمرتان تبدیل شود.

زمانی که شما بر فراز آسمان هستید، در صورت مساعد بودن آب و هوا، علاوه بر امکان تماشای دریای مدیترانه، می توانید جزیره رود یونان را هم با دید پانارومیک ببینید.

برای استفاده از پاراگلایدینگ ساحل اولودنیز می بایست به وسیله یک خودرو، مسیر مارپیچی را طی کنید تا به کوه باباداغ برسید و در این ناحیه پرواز را آغاز کنید. قبل از پرواز می‌توانید هماهنگی‌های لازم را انجام دهید تا در زمان پرواز و فرود آمدن از شما عکس برداری و فیلمبرداری انجام شود. هزینه این موارد کمی زیاد است.

از بعد امنیت هم به هیچ عنوان نگران نباشید. اگر تا به حال تجربه پاراگلایدینگ را نداشته اید، به همراه یک مربی این کار شدنی است. همچنین تمام نکات ایمنی و امنیتی در نظر گرفته شده است.

تفریحات ساحلی اولودنیز ترکیه

تفریحات ساحلی اولودنیز ترکیه به‌قدری زیاد است که اگر هرکدام را بخواهیم به صورت مجزا شرح دهیم، می بایست مقاله ای یک ساعته برای آن بنویسیم. در این مقاله تنها به صورت کلی به آنها اشاره می کنیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن شما را با بیشترین مکان های دیدنی این دهکده و ساحل اولودنیز آشنا کنیم.

در ابتدا می توان به ورزش های آبی ساحل اولودنیز مانند: غواصی ساده، غواصی اسکوبا، شنا، کشف موجودات دریایی در سطح آب و اعماق آن، یافتن لاکپشت های خاص Caretta Caretta، جت اسکی بر روی دریای فیروزه ای، کشتی تفریحی و… اشاره کرد. تمامی این تفریحات در نوع خود بی‌نظیر و فوق‌العاده هستند.

در این دهکده و ساحل دره ای وجود دارد، تحت عنوان دره پروانه. علت نامگذاری این دره به نام دره پروانه، وجود بیش از 80 نوع پروانه، بخصوص پروانه ببر می باشد. این دره هرساله مقصد مسافران، گردشگران و توریست‌های فراوانی است.

آب و هوای ساحل اولودنیز

با توجه به اینکه این منطقه، یک منطقه ساحلی است، آب و هوای اولودنیز از اوایل مرداد تا اواسط مهرماه، گرم ترین آب و هوای سال خود را دارد. از اوایل دی تا اوایل فروردین، معتدل ترین هوا را در این منطقه شاهد خواهید بود. حال با توجه به این آگاهی، سعی کنید که بهترین زمان را برای سفر انتخاب کنید تا بتوانید از هر امکان تفریحی که مدنظر دارید، استفاده نمایید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)