معرفی شهر دنیزلی ترکیه

معرفی شهر دنیزلی ترکیه

منطقه دنیزلی ترکیه در مجاورت یک منطقه کوهستانی بسیار زیبا واقع شده است. اولین ساکنین این منطقه لویینی ها بودند. پس از گذشت چندین سال، ایرانیان، رومی ها، سلجوقیان و عثمانی ها به شهر دنیزلی ترکیه راه پیدا کردند.

احتمالا تا اینجای مقاله متوجه شده اید که می خواهیم در مورد چه منطقه ای از ترکیه صحبت کنیم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد منطقه دنیزلی و همچنین اجاره خانه در دنیزلی ترکیه کسب کنید، توصیه می کنیم تا پایان همراه ما باشید چرا که اطلاعات جامع و مفیدی را برای شما آماده کرده ایم.

موقعیت جغرافیایی منطقه دنیزلی ترکیه

موقعیت جغرافیایی منطقه دنیزلی ترکیه

حال که با کلیت شهر دنیزلی آشنا شده اید، چه بهتر که از موقعیت جغرافیایی آن هم مطلع شوید که اگر قصد مهاجرت به این شهر را دارید، بهتر بتوانید تصمیم بگیرید. درواقع می توان گفت: منطقه دنیزلی در قسمت داخلی منطقه ای به نام اژه در ترکیه قرار دارد که در این شهر جاذبه های گردشگری و توریستی به وفور یافت می شود.

شهر باستانی لئودیکیا در دنیزلی واقع شده که لئودیکیا از جمله کلیساهایی می باشد که در کتاب مکاشفه از آن یاد شده است.

معرفی جاذبه های گردشگری منطقه دنیزلی ترکیه

کولوسا

 نام یکی از جاذبه های گردشگری واقع در دنیزلی می باشد. در گذشته منطقه کولوسا یک شهر مذهبی تلقی شده که علت آن ها وجود سنت پولس می باشد.

منطقه هیراپلیس

هیراپلیس از مناطق باستانی شهر دنیزلی ترکیه محسوب می شود که به دست شاه اومنس دوم تاسیس شده است. علیرغم اینکه هیراپلیس یک شهر باستانی می باشد، اما از زیبایی و جاذبه های گردشگری زیادی برخوردار است. به علت وجود چشمه آب گرم، هیراپلیس به مرکز مهم آب گرم تبدیل شده است.

آفرود دیسیاس

آفرود دیسیاس از مهم ترین مناطق باستانی ترکیه به شمار می رود که در شهر دنیزلی  قرار دارد. می توان گفت: قدمت معبد آفرود به 100 سال قبل از میلاد بر می گردد. با وجود این که سالیان سال از قدمت این معبد می گذرد، اما باز هم 14 ستون پا برجا در آن به چشم می خورد.

پارک شهر دنیزلی

یکی از بزرگ ترین پارک های موجود در دنیزلی، پارک شهر می باشد. این پارک در 10 کیلومتری جنوب دنیزلی قرار دارد که درختان قدیمی و مکان های تفریحی در آن به وفور یافت می شود.

چشمه های آب گرم کاراهیت

چشمه های آب گرم این منطقه سرشار از مواد معدنی می باشد که که توسط صخره های گچی احاطه شده اند. در قسمت داخلی این چشمه ها، یک استخر تعبیه شده که محل حمام، ماساژ و تسکین دردهای ماهیچه ای می باشد.

استخرهای کلئوپاترا

از اصلی ترین جذابیت های شهر دنیزلی همین استخرهای کلئوپاترا هستند. در مجاورت آب های این استخر، ویرانه های باستانی قرار گرفته که زیبایی آن را دوچندان می کند.

شرایط زندگی در منطقه دنیزلی ترکیه

شرایط زندگی در منطقه دنیزلی ترکیه

لازم به ذکر است که شهر دنیزلی به تمامی شهرهای ترکیه متصل می باشد. برای مثال: از طریق راه آهن به شهر آنکارا، ازمیر و همچنین استانبول راه دارد. شهر دنیزلی شهر نساجی است و در آن سوغاتی های دست ساز بسیاری وجود دارد. اگر می خواهید به کشور ترکیه مهاجرت کنید و شهر دنیزلی را برای زندگی برگزینید، بهتر است قبل آن با شرایط اجاره خانه در دنیزلی ترکیه آشنا شوید.

اجاره خانه در دنیزلی ترکیه

  • برای این که بتوانید در دنیزلی ترکیه برای خود منزلی اجاره کنید، می بایست پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کنید.
  • اجاره منزل باید سر موعد و بدون تاخیر به صاحب خانه پرداخت شود.
  • جالب است بدانید که در کشور ایران معمولا اجاره خانه در پایان ماه پرداخت می شود اما در ترکیه باید اول هر ماه برای تسویه اجاره اقدام کنید.
  • اگر صاحب خانه و یا مستاجر، بخواهد قرارداد خود را کنسل کند، باید از دو ماه قبل به دیگری اطلاع دهد.
  • پرداخت تمامی هزینه های مربوط به شارژ آپارتمان و قبض های منزل بر عهده مستاجر می باشد.
  • اگر صاحب خانه دلیل منطقی نداشته باشد نمی تواند زودتر از موعد، مستاجر را وادار به تخلیه منزل کند.

جهت مشاوره خرید ملک در ترکیه با ما در تماس باشید

 قیمت اجاره خانه در دنیزلی ترکیه

 قیمت اجاره خانه در دنیزلی ترکیه

به این نکته توجه کنید که تعرفه اجاره خانه با توجه به موقعیت مکانی آن ها متغیر است. به طور مثال: خانه هایی که در مرکز شهر قرار دارند، از هزینه های بیشتری برخوردار هستند.

محله باغباشی از محله های دنج دنیزلی می باشد که افراد زیادی را جذب خود کرده است. اما به یاد داشته باشید که باغباشی با مرکز شهر فاصله دارد. بنابراین اگر برای شرایط شغلی، باید به مرکز شهر بروید، توصیه می کنیم این شهر را انتخاب نکنید.

البته ناگفته نماند که در منطقه باغباشی وسایل حمل و نقل وجود دارد که وظیفه جا به جایی افراد را بر عهده دارد.

به طور خلاصه امروزه شهر دنیزلی ترکیه به یکی از مناطق پرتردد تبدیل شده است که از همه نوع امکانات نظیر کافی شاپ، پارک و رستوران های نسبتا زیادی برخوردار است. در این مقاله از سایت آسیا ملک سعی کردیم تمام اطلاعات لازم در مورد منطقه دنیزلی ترکیه را به شما ارائه دهیم از این که تا پایان مقاله همراه ما بوده اید از شما سپاسگزاریم.

آب و هوای شهر دنیزلی ترکیه

آب و هوای شهر دنیزلی در تمامی نواحی، یکنواخت نیست. دلیل آن هم قرار گیری این شهر در ناحیه اژه کشور ترکیه است. به عنوان مثال، بخش هایی از این شهر که فاصله زیادی تا ساحل دارند و در ارتفاعات قرار دارند، نسبت به بخش غربی استان، آب و هوای سردتر و خنک تری دارد. به همین دلیل است که اشاره داشتیم که این شهر، آب و هوای یکسان و مشخصی ندارد.

در این شهر کوه ها عمود بر دریا هستند و همین امر موجب می شود بادهای زیادی از سوی دریای اژه به این شهر بوزد و این استان در معرض باد باشد. اما به طور کلی اگر بخواهیم به آب و هوای این شهر بنگریم، می توانیم این گونه بیان کنیم که در تابستان گرم و در زمستان گاهی بسیار سرد می شود.

این سرما بقدری می باشد که بر روی کوه ها و ارتفاعاتی که اطراف این شهر قرار دارند، برف می نشیند. همچنین در برخی سال ها، شما شاهد بارش برف هستید.

بخش غربی دنیزلی دارای آب و هوای مدیترانه ای با تابستان های خشک و گرم اما زمستان های معتدل و بارانی است. از سوی دیگر بخش شرقی دنیزلی دارای آب و هوای مرطوب قاره ای با زمستان های سرد و بارانی و تابستان های گرم است.

اگر قصد سفر به این شهر را دارید، پیشنهادی که ما در آسیا ملک برای شما عزیزان داریم، این است که در اواخر بهار یا اوایل پاییز از این شهر دیدن کنید، زیرا در این زمان ها احتمال بارش باران کمتر است و هوا خیلی خوبی را تجربه خواهید کرد.

در شهر دنیزلی، کمترین میزان بارش، در ماه آگوست اتفاق می افتد. باران در این ماه تنها 1 روز می بارد.

حمل و نقل در شهر دنیزلی

اگر به این شهر سفر کردید و قصد داشتید از سرویس حمل و نقل در شهر دنیزلی استفاده نمایید، اتوبوس های عمومی، اتوبوس های کوچکتر، تاکسی، مترو و… وجود دارند که می توانید از آنها استفاده نمایید. به منظور استفاده از اتوبوس های دنیزلی، شما باید از دنیزلی کارت استفاده نمایید که پس از خریدن این کارت، باید آن را شارژ کرده، سپس استفاده کنید.

به منظور استفاده از اتوبوس های کوچک، شما نیازی به پرداخت کرایه با این کارت ندارید و می توانید با وجه نقد، کرایه خود را حساب کنید. همچنین این اتوبوس ها، در حین حرکت توقفی ندارند و تنها توقف آنها بنا بر درخواست شخصی به منظور سوار شدن یا پیاده شدن می باشد.

فرودگاه دنیزلی کارداک که در 65 کیلومتری مرکز شهر دنیزلی واقع شده. شما به منظور رسیدن به این فرودگاه می توانید به صورت مستقیم با اتوبوس، تاکسی و ماشین شخصی به مرکز شهر بروید. سپس از آنها به سمت فرودگاه حرکت کنید.

جهت مشاوره خرید ملک در ترکیه با ما در تماس باشید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)