معرفی صرافی های ایرانی در ترکیه

صرافی ترکیه

خدمات ارائه شده از سمت صرافی های ایرانی در ترکیه به شدت مورد استقبال قرار گرفته است اما قبل از اینکه در مورد صرافی های ترکیه صحبت کنیم، بهتر است کمی از کشور ترکیه و اقتصاد آن مطلع شویم.

ترکیه نام کشوری در اوراسیا می باشد. این کشور از سمت شرق با کشورهایی همچون ایران، نخجوان، ارمنستان و گرجستان از سمت غرب با کشورهایی همچون عراق و سوریه همسایه است. در کشور ترکیه کمتر کسی پیدا می شود که به زبان انگلیسی صحبت کند و بیشتر افراد به زبان ترکی استانبولی تکلم می کنند. این کشور از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار می باشد. همچنین شکل هندسی آن تاثیر زیادی در رشد اقتصادی گذاشته است.

دین رسمی مردم ترکیه اسلام است و 98 درصد از مردم آن اهل تسنن می باشند. پایتخت ترکیه شهر آنکارا است. از شهر های مهم ترکیه می توان به: آنتالیا، استانبول، ازمیر، قونیه، وان و آغری اشاره کرد. استانبول که در کشور ترکیه قرار دارد و به عنوان بزرگ ترین شهر جهان شناخته شده که در میان دو قاره قرار دارد. همچنین این شهر با توجه به جاذبه های گردشگری که دارد به عنوان سومین شهر توریستی شهرت دارد.

بیشتر مردم مخصوصا ایرانی ها راغب به دریافت اقامت ترکیه هستند که دلیل آن هم وجود امکانات خوب و هزینه های کم زندگی می باشد. دولت ترکیه برای افراد خارجی که می خواهند در کشور ترکیه اقامت کنند شرایط و راه های مختلفی قرار داده است که این شرایط هرکدام از امتیازات زیادی برخوردار هستند.

آب و هوای کشور ترکیه مدیترانه ای است و در فصول بهار و اواخر تابستان دارای بهترین شرایط آب و هوایی می باشد. بنابراین اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید، پیشنهاد ما کشور ترکیه است.

چگونگی اقتصاد ترکیه

همانطور که کمی بالاتر اشاره کردیم، کشور ترکیه یکی بهترین کشورهای توریستی جهان می باشد که هر ساله پذیرای سیل عظیمی از گردشگران و مهاجران می باشد. در واقع هر چقدر که نیروی کار و سرمایه گذار در این کشور بیشتر شود، اقتصاد آن هم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. به طور مثال برای اخذ اقامت ترکیه چندین روش وجود دارد که یک مورد از آن خرید ملک در ترکیه می باشد.

کشور ترکیه در صنعت اتومبیل سازی شهرت بسیاری دارد به طوری که در سال 2015 بیش از 1.3 میلیون وسیله نقلیه تولید کرده است. نمایندگی اصلی معروف ترین برند های لوازم الکترونیکی در کشور ترکیه می باشد که این مورد هم توانسته تاثیر زیادی بر اقتصاد کشور ترکیه داشته باشد.

ایرانیان مقیم ترکیه

معرفی صرافی های ایرانی در ترکیه

از آنجایی که کشور ترکیه با ایران همسایه است، بیشتر ایرانیان این کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند. می توان گفت آذری های ایرانی نخستین کسانی بودند که به ترکیه رفتند. بعد از بریتانیا کشور ترکیه دومین مقصد پناهندگان ایرانی می باشد. هرساله تعداد زیادی دانشجو از ایران به ترکیه مهاجرت کرده تا در آن جا ادامه تحصیل دهند.

از دیگر دلایلی که باعث می شود ایرانیان کشور ترکیه را برای مهاجرت انتخاب کنند، آسان بودن راه های زمینی و هوایی می باشد. همچنین صرافی های ایرانی در ترکیه وجود دارد که خیال ایرانیان را از بابت دریافت ارزهای خارجی راحت کرده است. در ادامه به معرفی تمام این صرافی ها و همچنین صرافی های ایرانی در استانبول ترکیه پرداخته ایم.

درباره صرافی های ایرانی در ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشد.

معرفی صرافی های ایرانی در ترکیه

در ادامه بهترین و مناسب ترین صرافی های ایرانی در کشور ترکیه را به شما معرفی خواهیم کرد:

1- صرافی آسیاملک

خدمات آسیاملک، تبدیل ارز در ترکیه که شامل:

2- صرافی ترکیه

یکی از انواع صرافی های ایرانی در ترکیه، صرافی ترکیه می باشد. این صرافی دارای سه سال سابقه کاری می باشد بسیاری از گردشگران از سراسر جهان مخصوصا ایران به این صرافی مراجعه می کنند.

3- صرافی الماس اسکیشهیر

یکی از ویژگی های برجسته این صرافی، پشتیبانی 24 ساعته آن است. از جمله وظایف صرافی الماس اسکیشهیر: حواله ارز به تمامی نقاط جهان، انتقال دادن پول از کشور ایران و همچنین واریز لیر به حساب های ترکیه، عرضه خدمات مربوط به حمل و نقل از ایران به ترکیه و از ترکیه به ایران، می باشد.

4- مرکز صرافی کاسپین استانبول

یکی دیگر از صرافی های ایرانی در استانبول، صرافی کاسپین می باشد. شیوه کاری این صرافی نسبت به دیگر صرافی های ترکیه کمی فرق دارد. از جمله خدمات این صرافی به شرح زیر می باشد:

 • خدمات مشاوره ای
 • اجرای امور سرمایه گذاری
 • راهنمایی در زمینه خرید ملک، ثبت شرکت در ترکیه، دریافت اقامت توریستی، دریافت پاسپورت شهروندی، خدمات ارزی و…

مجموعه کاسپین استانبول آماده ارائه خدمات در امور صادرات و واردات، حمل و نقل و همچنین خدمات مربوط به سفارشات شخصی و شرکتی از خارج و ارسال به ایران است.

5- دیگر صرافی های ایرانی در استانبول

 • صرافی هازندار دوییز

تلفن تماس: +902125142474

 • صرافی مرکز

تلفن تماس: +902125204034

 • صرافی کور بورسا

تلفن تماس: +902125112256

 • صرافی قاضی

تلفن تماس: +902125115868

 • صرافی یازیکی آلتین

تلفن تماس: +902125148282

5- مهم ترین صرافی های ایرانی در استانبول (منطقه سلطان احمد)

 • صرافی آیدین استانبول

تلفن تماس: +902125138698

 • صرافی آرکنت استانبول

تلفن تماس: +902125204121

 • صرافی داداس استانبول

تلفن تماس: +902125145958

 • صرافی آگواگلو استانبول

تلفن تماس: +902126381717

در سفر به استانبول با خود لیر ببریم یا دلار؟

در سفر به استانبول با خود لیر ببریم یا دلار؟

این سوال خیلی از ایرانیان می باشد که می خواهند بدانند برای سفر به ترکیه کدام واحد پولی بهتر است؟

پیشنهاد ما استفاده از دلار است زیرا با این وجود دیگر احتیاجی به افراد ایرانی نخواهید داشت. شما می توانید با مراجعه به یکی از صرافی های ترکیه، به راحتی پول خود را تبدیل به لیر کنید.

6 نکته مهم در رابطه با تبدیل ارز ترکیه

حال که تصمیم گرفته اید برای سفر به ترکیه با خود دلار ببرید، دیگر نگران تبدیل دلار نباشید. به این نکته توجه کنید که هیچ گاه هنگام رفتن به صرافی های ایرانی در استانبول، تمام دلار های خود را یک جا خرد نکنید. شما می توانید در هر روز به مقداری که لازم دارید لیر بخرید و در پایان روز این کار را انجام دهید چرا که بتوانید بیشترین سود را از افت قیمت لیر نسبت به دلار برده باشید.

 1. قیمت هایی که بر روی تابلوهای صرافی درج شده اند صحت ندارد. سعی کنید با صراف برای فروختن بالای دلار چانه بزنید.
 2. به هیچ وجه در بیرون از صرافی اقدام به فروش دلار نکنید.
 3. از دلار هایتان را در یک محیط امن محافظت کنید و آن ها را مقابل دید هیچ کس قرار ندهید. همه دلار ها را در یک جیب و یا یک کیف قرار ندهید سعی کنید آن ها را تقسیم کنید.
 4. فکر پول شویی را از ذهن خود بیرون کنید.
 5. اگر می خواهید هتل رزرو کنید، به سراغ هتل هایی بروید که از خدماتی همچون تبدیل ارز برای میهمانان خود برخوردار باشد.
 6. در سفرهای ترکیه که با خودرو شخصی می روید، تنها بردن 50 لیر کافی می باشد. 

امیدواریم به خوبی با تمامی نکات درباره خرید ارز در ترکیه و همچنین صرافی های ایرانی در ترکیه آشنا شده باشید. 

درباره صرافی های ایرانی در ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)