معرفی معروف ترین فستیوال های ترکیه

فرهنگ مردم ترکیه

در کشور ترکیه هر سال فستیوال و جشنواره های زیادی برپا می شود. علاوه بر جشنواره هایی که در هر شهر برگزار می گردد، فستیوال هایی هم نیز وجود دارد که به صورت بین المللی و همگانی در کشور ترکیه بر پا می شوند. در این مقاله می خواهیم شما را با معروف ترین فستیوال های ترکیه آشنا کنیم. بنابراین اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد فرهنگ و تاریخ این کشور کسب کنید، پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

فستیوال های معروف کشور ترکیه معمولا در شهرهای بزرگ از جمله: استانبول، ازمیر و آنکارا برگزار می گردد. این جشن ها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند به همین منظور مردمانی که در دیگر شهرهای ترکیه زندگی می کنند، برای بازدید از این فستیوال ها به شهرهای نامبرده می روند.

اگر تا به حال برای تابستان خود برنامه ریزی نکرده اید، تا پایان همراه ما باشید.

معرفی معروف ترین فستیوال های ترکیه

معروف ترین فستیوال های ترکیه

از آنجایی که شهر استانبول یکی از بزرگ ترین شهرهای ترکیه می باشد، به عنوان مرکز برگزاری جشنواره های معروف ترکیه انتخاب شده است. هرساله جشنواره های زیادی در زمینه موسیقی در شهر استانبول ترکیه برگزار می شود که طرفداران زیادی دارد. اگر قصد سفر به کشور ترکیه دارید، پیشنهاد می کنیم برنامه سفر خود را طوری مدیریت کنید که هنگام برگزاری این مراسم ها در ترکیه حضور داشته باشید.

در ادامه به چند مورد از معروف ترین فستیوال های ترکیه می پردازیم:

جشنواره موسیقی راکن کوک

معرفی معروف ترین فستیوال های ترکیه

حضور در جشنواره موسیقی راکن کوک می تواند لذت زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد. در واقع راکن کوک یک فستیوال بسیار بزرگ می باشد و در فرودگاه Hezarfen ترکیه برگزار می شود. در این جشنواره نوازندگان و موسیقیدانان زیادی هنرنمایی می کنند. جالب است بدانید که شرکت کوکاکولا از سال 2003 از این جشن حمایت مالی می کند. اگر به موسیقی علاقه دارید، از این جشنواره غافل نشوید.

جشنواره بین المللی اپرا و باله اسپندوس

از دیگر معروف ترین فستیوال های ترکیه می توان به اپرا و باله اسپندوس اشاره کرد. قدمت این جشنواره به 200 قبل باز می گردد و در خارج از شهر آنتالیا برگزار می شود. این جشنواره به دلیل داشتن بهترین اجراها به عنوان یکی از بزرگترین اپاله ها در سطح بین الملل شناخته شده است.

جشنواره کاپادوکس

جشنواره کاپادوکس از سال 2015 در کنار چشم اندازهای کاپادوکیا جشن گرفته می شود. این جشنواره شامل هنر معاصر، موسیقی، رویداد های فضای باز است. لازم است بدانید که در جشنواره کاپادوکس بهترین غذاهای ترکی ارائه می شود.

جشنواره کشتی شترها

جشنواره کشتی شترها زیاد در ترکیه مرسوم نیست و فقط در منطقه اژه در مجاورت سواحل غربی اجرا می گردد. زمان برگزاری این فستیوال ماه ژانویه می باشد.

جشنواره های رقص محلی

جشنواره های رقص محلی

همانطور که از اسم آن مشخص است، گروهی از رقاصان محلی با به تن داشتن لباس های اصیل ترکی، در این جشنواره هنرنمایی می کنند. یکی از محبوب ترین جشنواره ها در سال 2021 در ترکیه جشنواره رقص محلی می باشد.

جشنواره موسیقی

از معروف ترین فستیوال های ترکیه، جشنواره موسیقی می باشد. این جشنواره در منطقه گوموشلوک برگزار می شود. ارکسترهای سمفونیک زیادی در این جشنواره حضور دارند و به هنرنمایی می پردازند. تاریخ این جشنواره 5 سپتامبر می باشد. اگر می خواهید برای حضور در جشنواره موسیقی بلیط تهیه کنید، می بایست سریع تر برای رزرو آن اقدام کنید چرا که این جشنواره طرفداران زیادی دارد و بلیط آن سریعا به فروش می رسد.

قدیر گزسی

قدیر گزسی یا همان شب های قدر در روزهای 27 و 28 ماه رمضان برگزار می شود. در این شب ها تمامی مساجد را مملو از چراغ می کنند. بیشتر افراد تمایل دارند در این شب نماز خود را در مساجد بخوانند به همین منظور مساجد بسیار شلوغ می شود. یکی دیگر از آداب این شب این است که مردم به مزارها می روند تا این شب را در کنار عزیزان درگذشته خود سپری کنند.

جشنواره کشتی روغنی

جشنواره کشتی روغنی

شاید کمی برایتان جالب باشد، اما مسابقه کشتی روغنی یکی از ورزش های ملی ترکیه بشمار می رود. این جشنواره رقیب های زیادی دارد و افراد زیادی برای تماشا مسابقه در مکان برگزاری حضور می یابند.

شهر ادیرنه از شهرهای مشهوری می باشد که مسابقه کشتی روغنی در آن برگزار می گردد. لازم است بدانید کشتی روغنی از سال 1346 تا کنون در این مکان برپا می شود. این مسابقه به این شکل است که مردان شلوارک های چرمی به پا کرده و خود را به روغن زیتون آغشته می کنند، سپس با رقیب خود کشتی می گیرند.

جشنواره دراویش گردان مولانا

جشنواره دراویش گردان مولانا

مردم ترکیه به اشعار مولانا علاقه بسیار زیادی دارند به همین منظور نام یکی از معروف ترین فستیوال های ترکیه جشنواره دراویش گردان مولانا می باشد. در این جشنواره به موسیقی، رقص سماع و تلاوت اشعار مولانا می پردازند.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات شما را در زمینه فرهنگ و فسیتوال های کشور ترکیه، افزایش داده باشیم از این که ما را همراهی کرده اید، از شما سپاسگزاریم.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)