همه آن چیزی که باید در مورد منطقه ببک استانبول بدانید

خرید ملک ببک استانبول

در شهر استانبول محله‌های تاریخی و مدرن بسیاری وجود دارد. منطقه ببک استانبول نیز یکی از این مناطق به شمار می‌رود که از جاذبه‌های دیدنی و پتانسیل بسیار زیادی برای زندگی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم در مورد این منطقه و موارد مربوط به آن صحبت کنیم تا در مورد آن‌ها به آگاهی کامل و دقیقی برسید.

تاریخچه محله ببک استانبول

قدمت تاریخی منطقه ببک استانبول به سال‌ها قبل بازمی‌گردد و این منطقه یکی از قدیمی‌ترین بخش‌های استانبول به شمار می‌رود. این منطقه در زمان اشغال استانبول به دست فاتح، روستایی بیش نبوده است که ماهی‌گیران یونانی به آن رفت و آمد داشته‌اند. به دلیل طبیعت بسیار زیبای این منطقه، رفته رفته توجه مردم استانبول و اشراف نیز به این منطقه جلب شد. همین موضوع سبب شد تا در قرن نوزدهم میلادی اشراف عثمانی این منطقه را به عنوان منطقه ییلاقی خودشان در نظر بگیرند و از هوای مطبوعش نهایت استفاده را ببرند.

تا چندی قبل بقایای کاخ‌های تابستانی ساخته‌ شده در این منطقه نیز وجود داشت؛ اما در حال حاضر دیگر آن آثار موجود نیست. البته برخی از ساختمان‌ها مانند کنسولگری مصر موجود است که ساختمان سفید‌ رنگی دارد و متعلق به آن دوران می‌شود.

منطقه ببک

معرفی جاذبه‌های دیدنی منطقه ببک استانبول

به طور قطع جاذبه‌های دیدنی یک منطقه بسیار مهم است و یکی از عوامل انتخاب به شمار می‌آید؛ زیرا جایی که اماکن دیدنی زیادی داشته باشد؛ توریست‌های فراوانی دارد. منطقه ببک نیز چنین بخشی است و دارای آثار دیدنی بسیار است که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

1. قلعه روملی

اگر علاقه‌مند به دیدن آثار مربوط به عثمانی هستید باید حتما به سراغ قلعه روملی نیز بروید. این قلعه یکی از آثار تاریخی استانبول به شمار می‌‌آید و سالیانه تعداد توریست‌های فراوانی از آن دیدن می‌کند. قلعه روملی در سال 1452 میلادی به دستور سلطان محمد فاتح ساخته شده است. همچنین در خود قلعه نیز امکانات رفاهی فراوانی وجود دارد که باعث راحتی گردشگران در هنگام بازدید از این بنای تاریخی جذاب می‌شود.

2. پل بسفر یا شهدای 15 جولای

پل بسفر یا شهدای 15 جولای در میان تنگه‌ای به همین نام قرار گرفته است و قسمت آسیایی استانبول را به قسمت اروپایی آن متصل می‌کند. طول این پل 1150 متر، عرضش 39 متر و ارتفاع آن نیز 105 متر است. فاصله این پل تا آب 65 متر است که مقدار زیادی به حساب می‌آید. اين ارتفاع زیاد باعث می‌شود تا برخی افراد هنگام قرارگیری بر روی این پل دچار هیجان و ترس زیادی شوند که موردی کاملا طبیعی به حساب می‌آید

پل بسفر ببک

3. پارک شهری ببک

قدم‌زدن در پارکی جذاب و زیبا می‌تواند باعث آرامش‌خیال شود. این موضوع برای همه ساكنين موردی بسیار مهم به شمار می‌آید؛ زیرا به آن‌ها کمک می‌کند تا از دغدغه‌های روزانه خودشان ذره‌ای جدا شوند و در آرامش باشند. پارک شهری ببک همچنین خصوصیاتی را دارد و به راحتی در دسترس اهالی این منطقه است؛ این پارک در سال 1908 بر روی عموم مردم باز شد تا بتوانند از آن بازدید کنند؛ در سال 2008 میلادی این پارک توسط معماران ترکیه‌ای مرمت شد تا ماندگاری بناهای موجود در آن افزایش پیدا کند و خرابی‌های موجود اصلاح شود.

مساحت این پارک 880 متر مربع است و در آن گیاهان و درختان خاصی وجود دارند که باعث زیبایی بیش از حد آن شده‌اند. در پیادروهای این پارک نیز قسمتی برای حیوانات خانگی در نظر گرفته شده است تا افراد دارای آن‌ها نیز بتوانند به آن‌ها به گردش در پارک بیاورند. علاوه بر موارد فوق زمین استراحت و فضای بازی جدایی نیز در کنار این پارک قرار دارد که باعث می‌شود تا مساحت کلی آن به بیش از 16 هزار مربع برسد.

4. بازدید از کنسولگری مصر

بسیاری از افراد و توریست‌هایی که استانبول می‌آیند؛ دوست دارند بتوانند معماری قدیمی این شهر را نیز مشاهده کنند و در مورد ان اطلاعاتی را کسب کنند. ساختمان کنسولگری مصر نیز یکی از این بناها به شمار می‌رود؛ این ساختمان در  1902 توسط یک معمار ایتالیایی ساخته شده است؛ در جلوی این بنا آب و نور زیادی وجود دارد که باعث افزایش جذابیت آن می‌شود. هنگام مراجعت برای بازدید از این بنا باید دقت داشته باشید که تنها اجازه دیدن قسمت بیرونی را دارید و امکان ورود به داخل ساختمان وجود ندارد.

5. کافه رستوران مانگری

در هنگام بازدید از منطقه ببک، کافه‌ها و رستوران‌های فراوانی را خواهید دید که می‌توانید وعده‌های غذایی مختلف، به خصوص صبحانه را در آن میل کنید. این بخش برای گردشگران بسیار جذاب است؛ زیرا امکان امتحان‌کردن غذاهای محلی استانبول را نیز خواهند داشت. کافه رستوران مانگری یکی از مراکزی است که این امکان را برای شما فراهم می‌کند و شما به راحتی می‌توانید در این مکان یک صبحانه استانبولی لذیذ را نوش جان کنید.

6. مرکز خرید TRU

خرید و بازدید از مرکزهای مختلف خرید، بخشی جدایی‌ناپذیر از سفر به حساب می‌آید؛ مخصوصا اگر به همراه خودتان یک همراه خانم نیز داشته باشید. در این منطقه نیز مراکز خرید بسیاری وجود دارد که یکی از معروف‌ترین آن‌ها مرکز خرید TRU است. در این مرکز خرید برترین برندهای دنیا حضور دارند و شما پس از ورود به آن دستخالی برنخواهید گشت و حتما چیزی خواهید خرید.

7. اسکله ببک

تماشای دریا و قدم‌زدن در کنار آب از آرامش‌بخش‌ترین کارها به حساب می‌آید و می‌تواند باعث تازگی روح هرکسی شود. منطقه ببک نیز با داشتن اسکله ببک این امکان را به شما می‌دهد. همچنین در این اسکله شما می‌توانید کشتی‌های تفریحی مختلفی را مشاهده کنید و در صورت علاقه امکان خرید بلیط و استفاده از آن‌ها را نیز خواهید داشت. مشاهده ماهی‌گیران نیز دیگر جاذبه این اسکله معروف به شمار می‌آید که می‌تواند تفریحتان در این منطقه را تکمیل کند.

مزیت‌های خرید ملک در ببک استانبول چیست؟

خرید ملک در منطقه ببک استانبول مزیت‌های فراوانی دارد که باعث می‌شود تا هزینه پرداخت‌شده برای انجام آن مقرون به صرفه از آب دربیاید. در ادامه برخی از مهم‌ترین مزیت‌ها را برای شما بیان می‌کنیم و کمی در موردشان توضیح می‌دهیم تا به آشنایی کاملی در این زمینه برسید.

امنیت بالای این منطقه

امنیت یک منطقه برای خرید ملک بسیار مهم است و اثر بسیار بالایی دارد. منطقه ببک از این مزیت برخوردار است و اگر اقدام به خرید ملک در این منطقه کنید می‌توانید در کمال امنیت در این منطقه زندگی کنید.

وجود دسترسی مناسب به حمل و نقل عمومی

دسترسی یکی از مواردی است که در خرید ملک اهمیت بسیار زیادی دارد و می‌تواند باعث تغییر در تصمیم‌گیری‌ها شود؛ بنابراین باید به آن دقت زیادی کرد. خوشبختانه یکی از مزیت‌های این منطقه وجود دسترسی مناسب اتوبوس و تاکسی برای جابه‌جایی است؛ قیمت اتوبوس نسبت به تاکسی‌ها کم‌تر است؛ اما به طور قطع زمان زیادی از شما برای جابه‌جایی و رسیدن به محل زندگی خودتان خواهد گرفت.

وجود اماکن گردشگری و امکانات رفاهی بسیار

وجود امکانات رفاهی و گردشگری، از جهت‌های مختلفی مفید است. یکی از این موارد عدم نیاز به خروج از منطقه محل زندگی برای استفاده از موارد مختلف موجود در شهر است که باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه افراد ساکن در منطقه می‌شود. این مزیت را می‌توانید به طور کامل در ببک احساس کنید و از آن‌ها بهره کافی را ببرید.

وجود اماکن گردشگری و امکانات رفاهی بسیار

خرید ملک در منطقه ببک استانبول

منطقه ببک یکی از مناطق مرفه‌نشین و لوکس ترکیه به شمار می‌آید که سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند نتایج خوبی برای شخص در آینده داشته باشد. در این منطقه هم امکان خرید آپارتمان و هم قابلیت خرید ویلا را خواهید داشت. از این نظر با محدودیتی روبه‌رو نخواهید بود. در ادامه هردو مورد و قیمت‌های حدودی آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

خرید آپارتمان در ببک استانبول

قیمت خرید آپارتمان در منطقه ببک کمی نسبت به دیگر مناطق بالاتر است. هزینه یک آپارتمان 100 متری در این منطقه به 800 هزار لیر می‌رسد. که مبلغ بالایی به حساب می‌آید و باید بادقت بيشتري در مورد آن تصمیم‌گیری کرد.

خرید ویلا در ببک استانبول

اگر قصد خرید ویلا در ببک استانبول را داشته باشید باید مبلغ بالاتری را بپردازید. البته این مبلغ در مقایسه با امکانات خانه مقرون به صرفه به حساب می‌آید. مبلغ میانگین خرید در این منطقه توریستی 40 میلیون لیر است.

منطقه ببک را برای خرید ملک انتخاب کنید

منطقه ببک یکی از مناطق شیک و مناسب برای خرید ملک در استانبول به حساب می‌آید؛ بنابراین توصیه می‌کنیم بازدید از پروژه‌های آن را در برنامه خودتان بگذارید. شما می‌توانید برای خرید ملک در استانبول به آسیاملک مراجعه کنید و در صورت وجود هرگونه سوال آن را با استفاده از شماره‌های موجود در سایت با ما مطرح کنید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)