معرفی چاملیجا استانبول

برج چاملیجا استانبول

برج چاملیجا که به عنوان نماد استانبول شناخته می شود، قرار بود که در سال 2019 افتتاح شود، اما مشکلاتی که در حین کار به وجود آمد، افتتاح آن به 29 می 2021 به طول انجامید. برج چاملیجا بر روی تپه سرسبزی به نام تپه عروس و در بخش آسیایی استانبول قرار دارد. طبق شواهد، این برج، بلندترین برج اروپاست و با ارتفاع 365 متری، بلندتر از برج ایفل می باشد. ارتفاع این برج 365 است، ارتفاع تپه‌ای که این برج بر روی آن قرار دارد 240 متر می‌باشد که مجموعا فاصله برج چاملیجا تا سطح دریا را به 600 متر می‌رساند.

معرفی چاملیجا استانبول

آشنایی با تپه‌های چاملیجا

تپه‌های چاملیجا جزو بلندترین تپه‌های استانبول ترکیه به حساب می‌آید که از دو قسمت کوچک و بزرگ تشکیل شده است. این تپه در منطقه آسیایی ترکیه قرار گرفته است و وسعت بسیار زیادی دارد؛ به طوری که با قرار گرفتن برروی این تپه می‌توانید به راحتی تمام جزیره پرنسس و کوه پوشیده از برف اولوداگ را مشاهده کنید.

آشنایی با برج چاملیجا استانبول

برج چاملیجا استانبول که به منظور ارسال امواج رادیویی و تلویزیونی ساخته شد، پس از ساخته شدن، به لیست بلندترین برج های استانبول اضافه شد. این برج از 28 آنتن تشکیل شده است که 25 عدد از آنها بر روی تپه بزرگ برج و 3 آنتن دیگر بر روی تپه کوچک چاملیجا قرارگرفته اند.

این برج دارای 4 کوت می باشد و با چرخش های آرام، دید پانارومیک را از زوایای مختلف شهر در اختیار شما قرار می دهد. طراحی این برج به شکلی است که نه تنها مخصوص این قرن است، بلکه معماری آن برای قرن بعدی هم مناسب می باشد.

این برج جزو برج های معروف استانبول می باشد و در لیست بلندترین های آنها قرار دارد. ساعات کاری برج چاملیجا در ایام هفته، بین ساعت 10 الی 21 شب می باشد و آماده خدمت رسانی به شما می باشد. همچنین روزهای یکشنبه، برج چاملیجا به طور کامل تعطیل می باشد. چاملیجا از 49 طبقه تشکیل شده که 4 طبقه آن زیر زمین می باشد.

ارتفاع برج چاملیجا حدود 369 متر است و همانطور که بالاتر اشاره کردیم، فاصله آن با سطح زمین و دریا حدود 587 متر می باشد. ساخت این برج حدود 121 میلیون دلار هزینه به همراه داشته و وزارت ترابری و زیرساخت استانبول، مالک این سازه می باشد. در این برج رستوران ها و کافی شاپ های متعددی قرار دارد. اگر بخواهید وارد این برج شوید، شما باید 120 لیر، بابت ورودی پرداخت کنید.

نحوه رسیدن به برج چاملیجا استانبول

نحوه رسیدن به برج چاملیجا استانبول

اولین راه برای رفتن به این برج اعجاب انگیز بزرگراه Camlica Cami می باشد. شما می‌توانید به راحتی  از طریق این بزرگراه به برج چاملیجا برسید. 

راه دومی که برای رفتن به این برج وجود دارد، بزرگراه  آلتونیزاده است. نحوه رسیدن به برج مرتفع و زیبای استانبول از طریق این بزرگراه نیز بسیار راحت و ساده می‌باشد.

از سوی دیگر اگر بخواهید با اتوبوس، مترو یا تاکسی به این برج دسترسی داشته باشید، می توانید با مترو، از ایستگاه آلتونیزاده و آجی بادام به برج چاملیجا برسید. تاکسی های شهری هم بدون هیچ مشکل و دردسری شما را در سریع ترین زمان ممکن به برج می رسانند.

رستوران برج چاملیجا

در طبقات 39 و 40 ام برج چاملیجا رستورانی به نام Camilca تأسیس شده است. این رستوران که 395.5 متر با سطح دریای مرمره فاصله دارد، به شما دید 360 درجه و پانارومیک می دهد و علاوه بر لذت بردن از غذا، می توانید به راحتی تنگه بسفر را مشاهده نمایید.

برج چاملیجا با چه سبک معماری ساخته شده است؟

معماری این برج به صورت غیرمسطح و بیضی‌شکل صورت گرفته است و هرچه ارتفاع آن افزایش پیدا می‌کند، قطرش کم‌تر می‌شود. آسانسور این بنا به صورت چرخشی و پانوراما ساخته شده است و قادر است تا در 1 دقیقه و 10 ثانیه به طبقه 34 برج برسد.

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، این برج در تاریخ 29 می 2021 افتتاح شد و این رستوران در همان روز و همان سال افتتاح گردید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)