معروف ترین غذاهای ترکیه ای

معروف ترین غذاهای ترکیه ای

به دلیل این‌ که ترکیه در همسایگی ما قرار دارد، در طول زمان اشتراک‌ های زیادی اعم از فرهنگی، غذاو… با ما دارند و این بسیار خوب است به دلیل آن‌ که اگر به این کشور سفر کنیم، هیچ نگرانی بابت خورد و خوراک پیدا نخواهیم کرد، غذاهای ترکیه بسیار لذیذ است، همچنین تنوع غذایی در این کشور، بسیار بالا است. هر شهر ترکیه دارای غذاهای مخصوص خودش است. همانطور که گفته شد به دلیل نزدیک بودن  فرهنگ مردم ترکیه به  کشور ما از نظر غذایی برای زندگی در ترکیه مشکل نخواهیم داشت و می توانیم به راحتی در هر شهر ترکیه که مورد سلیقه ما است زندگی کنیم. همین جریان باعث شد تا ما با هدف معرفی معروف ترین غذاهای ترکیه ای، این مقاله را برای شما بنویسیم.

برای زندگی در ترکیه باید اقامت این کشور را دریافت کنیم. راهای مختلفی برای دریافت اقامت وجود دارد یکی آسان ترین راه ها خرید ملک در ترکیه است. بعد از خرید خانه در ترکیه می توانید به راحتی اقامت این کشور را دریافت کنید.

اگر قصد سفر به ترکیه را دارید و به دنبال غذاهای مخصوص این کشور می‌گردید، با ما همراه باشید.

دونر کباب

در شروع این مقاله به بررسی دونر کباب می‌پردازیم. بیشتر غذاهای ترکیه از گوشت است و در این مسئله شناخته‌شده اند. یکی از معروف ‌ترین غذاهای گوشتی آن، دونرکباب است. این کباب همان کباب‌ترکی خودمان است که در ایران نیز وجود دارد. طرز درست کردن این کباب بدین‌ صورت است که لایه‌های زیادی از گوشت یا مرغ را دور یک سیخ قرار می‌ دهند و به‌ صورت چرخان بر روی آتش قرار می دهند. گوشت کباب پخته می‌شود و با چاقو به میزان لازم برش می‌دهند و با دورچین فلفل، پیاز سرو می‌کنند. در بعضی جاها به‌ صورت ساندویچ نیز سرور می‌کنند.

دونر کباب ترکیه

لاهماجون

لاهماجون جز معروف ترین غذاهای ترکیه ای است. به دلیل ظاهری که دارد به آن پیتزای ترکی نیز می‌گویند. مواد مختلفی مانند گوشت چرخ‌کرده، پیاز، جعفری، فلفل و ادویه‌های مانند آویشن، فلفل، زردچوبه، نمک را به خمیر یوفکا اضافه می‌کنند. در بعضی از رستوران ‌ها بر روی آن انار و مغز هم می‌ریزند.

پیده

یکی دیگر از معروفترین غذاهای ترکیه ای، پیده است که بسیار به لاهماجون شباهت دارد. تنها فرق آن با لاهماجون از نظر شکل ظاهری می باشد. هنگامی‌ که به رستوران می‌ روید اگر تقاضای پیتزا ترکی داشتید، حتماً مشخص کنید پیده می‌خواهید با لاهماجون. در پیده خمیر مورد نظر را به‌ صورت قایقی در می آوردند و مواد پیده را دخل آن می‌ریزند. این غذا دارای پنیر پیتزا است و برای سرو کردن آن از ظرف‌های چوبی استفاده می‌کنند.

کوفته

یکی دیگر از معروف ترین غذاهای ترکیه ای کوفته است که طرفداران خاص خودش را دارد. همان ‌طور که می‌ دانید کوفته به ‌صورت توپک‌ های گردی است که درون سس غذا قرار دارد.

اما اگر در ترکیه سفارش کوفته دهید، در بعضی از رستوران‌ها مشاهده خواهید کرد کوفته رو به‌صورت رولی، یا بیضی سرور می‌کنند، کوفته را در ترکیه می‌توانید به همراه پلو میل کنید.

طرز تهیه کوفته

برای تهیه کوفته گوشت چرخ‌کرده از گوشت گوسفند گاو و یا هر گوشت دیگر را همراه با پیاز و ادویه ‌جات خوب، ورز داده سپس آن را به شکل گرد، رولی و یا بیضی درآورده و داخل سس آن می‌ ریزند.

کمپر

کمپر هم یکی دیگر از غذاهای معروف ترکیه است که در درست کردن آن از سیب ‌زمینی استفاده می‌کنند. این غذا بیشتر به غذای خیابانی معروف است. برای تهیه این غذا داخل سیب‌زمینی پخته شده را با مواد متنوع پر می‌ کنند و روی آن از پنیر پیتزا استفاده می‌ کنند.

موادی مانند ذرت، نخودفرنگی، کاهو خیار شور، زیتون سیاه، سوسیس و انواع سس را بر روی آن می ‌ریزند. کمپر جز لذیذترین غذاهای ترکیه است و طرفداران زیادی دارد.

کمپر ترکیه

مانتی

غذای دیگری که می ‌خواهیم درباره‌ اش صحبت کنیم مانتی است که جز لذیذترین غذاهای ترکیه می باشد. مانتی را در اشکال مختلف سرور می‌ کنند. در واقع این غذا بالشتک‌ های مربعی کوچکی است که داخل آن با گوشت و مواد دیگری پرشده است. این غذا شباهت فراوانی به رایولی ایتالیای دارد. در تهیه مانتی ترکیه از ماست استفاده می‌ کنند. در بعضی از رستوران ‌ها مانتی را با مرغ و بادمجان سرور می‌کنند.

بورک

یکی دیگر از معروف ‌ترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه بورک است. در بیشتر مواقع این غذا در میان وعده و یا صبحانه سرور می‌شود. برای درست کردن این غذا می ‌توانید از خمیر یوفکا استفاده کنید. خمیر را به شکل دلخواه درآورده و داخل آن را با گوشت چرخ‌ کرده و مواد دیگر پر کنید. بورک را معمولاً داغ مصرف می ‌کنند تا متوجه لذیذ بودن این غذا بشوند. این غذا را در زمان عثمانی تهیه و درست می‌ کردند و جز غذاهای قدیمی کشور ترکیه هست.

دلمه

همان‌طور که در اول مقاله گفتیم ترکیه به دلیل همسایگی که با ما دارد شباهت غذایی بسیاری با ایران دارد. یکی از غذاهای که به ما شباهت دارد دلمه است که این غذا نیز جز معروف ترین غذاهای ترکیه ای هست. این غذا در ترکیه معمولاً داخل فلفل دلمه‌ای و یا برگ مو درست می‌کنند و مواد داخل آن نیز می‌ تواند متنوع باشد. در ترکیه از برنج، گوشت، گاها میوه خشک استفاده می‌ کنند. در شهرهای ساحلی مانند آنتالیا دلمه صدف درست می‌کنند و این غذا دریایی بسیار لذیذ و خوشمزه می‌ شود.

چی کوفته

این غذا بر خلاف ظاهر ناخوشایندی که شاید داشته باشد از لذیذترین غذاهای ترکیه است. در تهیه آن از گوشت خام استفاده می‌کنند. به گفته مردم ترکیه قدمت این غذا به زمان حضرت ابراهیم برمیگردد. آن زمان به دلیل عدم دسترسی به آتش، گوشت را به‌ صورت خام مصرف می‌کردند.

 برای تهیه این غذا گوشت خام را به همراه بلغور پیازچه و ادویه ترکیب کرده سپس گوشت‌ها را به‌ صورت دایره‌ های کوچک درآورده و روی یک برگ کاهو گذاشته و سپس به همراه ۀبلیمو تازه سرو می‌ کردند.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)