مقایسه دو شهر استانبول و آنتالیا | کدام شهر مناسب تر است؟

مقایسه استانبول و آنتالیا

همه ما به خوبی می دانیم که کشور ترکیه روز به روز در حال پیشرفت است. تمامی شهرهای ترکیه از لحاظ اقتصادی و تجاری پیشرفت بسیار خوبی داشته اند و حال بعضی از گردشگران و سرمایه گذاران در انتخاب شهر استانبول و آنتالیا تردید دارند. ما در این مقاله از سایت آسیا ملک قصد داریم به مقایسه استانبول و آنتالیا ترکیه بپردازیم تا انتخاب برای شما آسان تر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

مقایسه دو شهر استانبول و آنتالیا

مقایسه استانبول و آنتالیا از لحاظ موقعیت

قبل از هرچیز باید به این نکته توجه کنید که هردو شهر بسیار پیشرفته هستند. اما هرکس با توجه به شرایطی که دارد می بایست شهر مناسب خود را انتخاب کند.

استانبول: شهر استانبول ترکیه به عنوان پایتخت گردشگری ترکیه شناخته شده است و هرساله سیل عظیمی از گردشگر و همچنین سرمایه گذار این شهر را برای تفریح خود انتخاب می کنند. شهر استانبول در مجاورت تنگه ی بسفر و دریای مرمره واقع شده به طوری که نیمی از آن در قاره آسیا و نیمی دیگر در قاره اروپا قرار گرفته است.

آنتالیا: شهر آنتالیای ترکیه با توجه به این که سواحل بسیار زیبا و جذابی دارد، به عنوان بهترین شهر ساحلی و توریستی ترکیه شناخته شده است. این شهر در قسمت شمال شرقی دریای مدیترانه قرار دارد به همین علت بهترین ماه های سفر به آنتالیا، فصل بهار و تابستان می باشد.

مقایسه استانبول و آنتالیا از نظر آب و هوا

به این نکته توجه کنید که نوع آب و هوا تاثیر زیادی بر زندگی و یا سفر شما نیز خواهد داشت. معمولا هر شهری با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد، از آب و های خاصی برخوردار می باشد.

استانبول: همانطور که در بالا اشاره کردیم، شهر استانبول در مجاورت تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد که به همین علت در بعضی از فصول سال آب و هوای آن شرجی می باشد. ابتدای فصل بهار در استانبول هوا کمی سردتر می باشد که به مرور زمان گرم و گرم تر می شود. تابستان های استانبول گرم و مرطوب است که بیشتر گردشگران این فصل را برای سفرهای خود به استانبول انتخاب می کنند.

نوع آب و هوای استانبول در فصل پاییز متغیر است چرا که در بعضی از سال ها گرم و بعضی دیگر سرد می باشد که به طور میانگین دمای هوا در این فصل بین 15 الی 23 درجه سانتی گراد می باشد.

آنتالیا: به جرات می توان گفت شهر آنتالیا از نظر آب و هوا بهترین شهر می باشد. در بالا اشاره کردیم که این شهر در مجاورت دریای مدیترانه قرار دارد که نشان می دهد از آب و هوای خنک مدیترانه ای برخوردار است. اگر قصد سفر به آنتالیا دارید، توصیه می کنیم حتما فصل بهار را انتخاب کنید. فصل بهار طبیعت چهره ای دیگر به خود می گیرد و بسیار شاد و سرزنده می شود.

تابستان های شهر آنتالیا بر خلاف بهار بسیار گرم می باشد و گرمای خورشید نسبتا سوزان می باشد. از آنجایی که شهر آنتالیا شهر ساحلی می باشد، بازی های آبی در فصل تابستان بسیار طرفدار پیدا می کند.

فصول پاییز و زمستان این شهر سرد می باشد و وزش بادهای سرد و بارش باران ممکن است برای افراد کمی آزار دهنده باشد.

مقایسه استانبول و آنتالیا از نظر فرهنگ

بسیاری از گردشگران هستند که برای آشنایی با نوع فرهنگ مردم ترکیه به این شهر سفر می کنند که در ادامه به مقایسه فرهنگ مردم استانبول و آنتالیا پرداخته ایم:

استانبول: شهر استانبول به عنوان پایتخت فرهنگی ترکیه انتخاب شده است. از این جهت افرادی که می خواهند با کلیت فرهنگ مردم ترک زبان آشنا شوند، این شهر را انتخاب می کنند. مردم ترکیه به خوراک خود بسیار اهمیت می دهند به طوری که صبحانه یکی از اصلی ترین وعده های غذایی آنان محسوب می شود. اگر جزو افرادی هستید که به نوع غذا و کیفیت آن بسیار توجه می کنید، شهر استانبول می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

آنتالیا: در برخی از مکان های تفریحی آنتالیا هنوز بافت قدیمی وجود دارد. اما به دلیل رفت و آمد زیاد گردشگران، حالت تاریخی بودن آن کمرنگ شده و فرهنگ مردم مانند قدیم نمی باشد.

مقایسه استانبول و آنتالیا از نظر سیستم حمل و نقل

بیشتر گردشگران هواپیما را برای سفر خود انتخاب می کنند. به همین منظور وجود وسایل حمل و نقل عمومی تاثیر زیادی بر سفر آنان نیز خواهد گذاشت. کشور ترکیه از وسایل حمل و نقل عمومی بسیار خوبی برخوردار است.

استانبول: شهر استانبول از وسایل حمل و نقل زیادی برخوردار می باشد. از اصلی ترین آن ها می توان به مترو، اتوبوس، قایق، کشتی و تراموا اشاره کرد.

در این شهر دو فرودگاه هم با نام های آتاتورک و صحیبه گوکچن وجود دارد.

مقایسه استانبول و آنتالیا از نظر سیستم حمل و نقل

آنتالیا: شهر آنتالیا نسبت به استانبول از وسایل حمل و نقل کم تری برخوردار می باشد. برای رفت و آمد از یک شهر به شهر دیگر، استفاده از اتوبوس بهترین گزینه است. به این منظور باید حتما کارتی مخصوص استفاده از اتوبوس را خریداری کنید. لازم به ذکر است که در این شهر فرودگاهی به نام فرودگاه آنتالیا وجود دارد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)