مقایسه زندگی در آنکارا و استانبول

جاذبه‌ های گردشگری آنکارا و استانبول

در این مقاله قصد داریم به مقایسه دو شهر آنکارا و استانبول برای زندگی بپردازیم. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرات به ترکیه را دارند، بین دو شهر انکار و استانبول دچار تردید می شوند که کدام شهر شرایط بهتری برای مهاجرت را دارد و همیشه در حال مقایسه زندگی در آنکارا و استانبول هستند.

ما سعی کرده‌ ایم شرایط این دو شهر را از نظر خوراک، مسکن، آب ‌و هوا، مخارج در طول ماه، هزینه تحصیل، هزینه حمل و نقل و … با هم مقایسه کنیم تا بتوانیم شما را در تصمیم‌ گیری این مورد، کمک کرده باشیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

شهر استانبول

شهر استانبول

استانبول پایتخت فرهنگی ترکیه است. این شهر تعداد زیادی مهاجر دارد و پرجمعیت‌ ترین شهر ترکیه بشمار می‌آید. استانبول در شمال غربی منطقه مرمر قرار گرفته و تنها شهر دنیا است که از نظر موقعیت مکانی در دو قاره آسیا و اروپا، می باشد. این شهرا امن ترین شهر ترکیه می نامند.

جاذبه‌های گردشگری استانبول

استانبول جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد از جمله بهترین جاذبه‌ های گردشگری این شهر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مسجد سلطان احمد
  • برج گالاتا
  • کاخ توپکاپی

البته برای اینکه بیشتر با جاذبه های گردشگری استانبول، آشنا شوید می توانید از محتوای لینک شده بهره مند شوید.

شهر آنکارا

شهر آنکارا

آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه بعد استانبول می باشد. این شهر پایتخت ترکیه و دارای قدمت بسیار زیادی است و تغییرات زیادی را در طول تاریخ تجربه کرده است. حال اینکه چرا شهر آنکارا یکی از بهترین شهرها برای زندگی است، در ادامه بررسی خواهیم کرد.

زندگی در آنکارا می تواندهیجان انگیز باشد. اگر علاقه مند به بیزینس و تچارت هستید، این شهر بهترین گزینه برای شما می باشد برای دریافت اقامت، خرید ملک در ترکیه راحت ترین راه می باشد.

جاذبه‌های گردشگری آنکارا

برای مقایسه زندگی در آنکارا و استانبول می‌توانیم به مکان‌ های دیدنی آن‌ ها چه طبیعی و چه باستانی اشاره‌ کنیم. همان‌طور که در رابطه با مهم‌ ترین جاذبه‌ های گردشگری استانبول گفتیم در اینجا به تعدادی جاذبه‌های گردشگری آنکارا اشاره می‌کنیم:

  • موزه تمدن آناتولی
  • برج آتاکوله
  • آرامگاه آتاتورک

در ادامه مقاله به‌طور دقیق‌تر به مقایسه زندگی در آنکارا و استانبول می‌پردازیم:

مقایسه آب ‌و هوای استانبول و ترکیه

در این بخش می خواهیم ببینیم از نظر آب و هوایی، زندگی در استانبول بهتره یا آنکارا . فاصله بین آنکارا و استانبول با ماشین حدود 6 یا 7 ساعت است، استانبول در غرب ترکیه قرار دارد و انکار مرکز ترکیه است. در نتیجه از نظر آب و هوایی، تفاوت محسوسی با هم خواهند داشت.

استانبول از شمال و جنوب در مجاورت دریا قرار دارد و آب ‌و هوای معتدل و مرطوبی دارد. آب ‌و هوای استانبول در تابستان گرم و شرجی است و زمستان‌های معتدلی دارد. اما آنکار به دلیل اینکه از دریا دور است، تابستان‌ های گرم و خشک و زمستان ‌های سردی دارد.

اگر آب هوای مدیترانه ‌ای دوست دارید، می‌توانید به استانبول فک کنید. اما اگر عاشق سر سبزی هستید، آنکارا مکان مناسبی برای شما است.

مقایسه خرید خانه در آنکارا و استانبول

یکی دیگر از مقایسه های زندگی در آنکارا و استانبول خرید خانه است. استانبول به دلیل اینکه که در کنار دریا قرار دارد، دارای مناظر زیبایی است و طبیعتاً خانه‌ های روبه‌ دریا مناسبی برای زندگی دارد که از قیمت بالایی برخوردار هستند. هر منطقه استانبول دارای یک قیمت است و باهم تفاوت محسوسی دارند. قیمت خرید آپارتمان در استانبول به طور میانگین حدودا متری 9 هزار لیر هست، اما همین آپارتمان در آنکارا متری 6 هزار لیر است. به دلیل اینکه تعداد تقاضای خرید ملک در آنکارا رو به افزایش است. قیمت خانه در این شهر نسبت به چند سال گذشته گران شده است.

جاذبه‌ های گردشگری آنکارا و استانبول

جاذبه‌ های گردشگری آنکارا و استانبول

یکی دیگر مواردی که باید در مقایسه زندگی در آنکارا و استانبول در نظر گرفت، جمعیت آن است. آنکارا نسبت به استانبول مساحت کوچک‌ تری دارد و از نظر جمعیت هم حدود 10 میلیون کمتر از استانبول است. از طرف دیگر جاذبه ‌های گردشگری استانبول از آنکارا بیشتر بوده و از نظر فضای سبز و بازی برای کودکان، آنکارا پارک های بیشتری نسبت به استانبول دارد.

از نظر حمل نقل در یک سطح هستند اما استانبول خط متروی بیشتر دارد. تله‌ کابین آنکارا به کم شدن ترافیک در آنکارا کمک زیادی کرده است. در استانبول تنوع غذای بیشتر از آنکارا هست و تعداد رستوران‌های آنکارا از استانبول نیز کمتر است.

بیشتر مسافرانی که به آنکارا سفر می‌کنند بازرگان و تاجر هستند؛ اما در استانبول بیشتر گردشگرانی می‌آیند که به دنبال تفریح و سرگرمی هستند.

هزینه ماهیانه در آنکارا و استانبول

هزینه زندگی هر فرد با توجه به نوع زندگی آن متفاوت است. این هزینه‌ها شامل پوشاک، خورد و خوراک، حمل نقل و … است، اما به‌طور میانگین هزینه زندگی برای یک فرد عادی حدود 2500 تا 3000 لیر است که این مورد در آنکارا و استانبول تفاوت چندانی ندارد. هزینه حمل و نقل در آنکارا به نسبت استانبول پایین ‌تر است.

هزینه خورد و خوراک در ترکیه بالاتر از ایران است. البته باید بدانید که کیفیت غذایی بالاتری نسبت به ایران دارند.

هزینه تحصیل در آنکارا و استانبول

بیشتر دانشگاه ‌های بزرگ ترکیه در استانبول و آنکارا قرار دارند. اگر ملیت ترکیه ‌ای داشته باشید هزینه تحصیل رایگان است، اما دانشجویان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه ها، باید هزینه پرداخت کنند. در کل بازرگان ها و توریست ها تمایل دارند در استانبول زندگی کنند. اما جالب است بدانید که کارمندان دولت ترکیه، آنکارا برای زندگی، بهتر می دانند.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)