مناسب ترین شغل ها برای غیربومیان ترکیه چیست؟

کشور ترکیه

هر تابستان بسیاری از مسافرانی که به این کشور در قالب تورهای گردشگری، سفر می کنند، عاشق ترکیه می شوند و رویای بازگشت به اینجا را در سر می پرورانند، اما تنها راهی که می توانند با آن، این چشم انداز را حفظ کنند، یافتن کار در ترکیه است تا از پس هزینه های نسبتا سنگین این کشور، برآیند. ما در این مورد اطلاعات زیادی بدست آورده ایم و در شبکه های اجتماعی، منتشر کردیم و البته بسیار نیز مورد توجه قرار گرفت، زیرا کار در ترکیه یک میدان مین بود که باید با برنامه ریزی و حوصله زیادی انجام می گرفت.

منظور ما شغل هایی مانند کار در فرودگاه به عنوان کارگرهای جابجایی ساک ها و وسایل نیست. ما به چیزی فراتر از این موارد می اندیشیم. با این حال، خوانندگان خوشحال خواهند شد که بدانند دولت ترکیه به فکر کارگران خارجی است و هر روز افراد بیشتری می شنوم که به آنها اجازه کار قانونی داده شده است. بنابراین ما سعی داریم در این مقاله تمام آنچه در مورد کاریابی در ترکیه، باید بدانید را برای شما بررسی کنیم.

مناسب ترین شغل ها برای غیربومیان ترکیه چیست؟

خارجی ها نمی توانند کارهای خاصی مانند کار در بیمارستان ها، مشاغل واجد شرایط اختصاصی شهروندی ترکیه، دفاتر حقوقی و … را در این کشور، انجام دهند. اما نگران نباشید. اگر غیر بومی ترکیه هستید، راه های دیگری برای درآمدزایی در این کشور وجود دارد. این امر معمولاً به این بستگی دارد که چه تعداد ترک بومی، نیز در همان موسسه استخدام شده باشند. با این حال، گزینه های مناسب دیگری نیز وجود دارد. قبل از مهاجرت به ترکیه، می توانید درباره نحوه سرمایه گذاری وراهنمای دریافت پاسپورت ترکیه اطلاعات لازم را کسب کنید.

مناسب ترین شغل ها برای غیربومیان ترکیه چیست؟

در ادامه 3 تا از مهمترین گزینه ها به عنوان کار در ترکیه را برای شما بررسی می کنیم:

1- تدریس زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم

صدها مدرسه در سراسر ترکیه برای آموزش زبان انگلیسی به دانشجویان ترک، غیربومی استخدام می کنند و آنها معمولاً مدرک TEFL یا TESOL را از متقاضیان، درخواست می کنند. قطعا می دانید که هر دو این مدارک استاندارد در سراسر جهان شناخته شده است.

برای بدست آوردن آنها، دانشجویان یک دوره مشخص را با ماژولهایی خاص، دنبال می کنند که تقریباً 100 ساعت به طول می انجامد و در آن یاد می گیرند که چگونه انگلیسی را به مسلط ترین حالت آموزش دهند. در ترکیه، مدارس آموزش زبان خصوصی معمولاً در شهرهای استانبول، ازمیر یا آنکارا هستند و با جستجوی تابلوهای کاریابی در ترکیه و بخشی خاص از موتور جستجوگر گوگل، می توان مشاغل آموزشی را پیدا کرد.

2- کار در شرکت های گردشگری ترکیه

شاید اولین چیزی که به ذهن شما برسد، این باشد که شما باید بومی این منطقه باشید تا بتوانید به بهترین شکل به عنوان یک تور لیدر، در شرکت های گردشگری این کشور، حضور پیدا کنید. اما شما با داشتن اندکی اطلاعات و البته یاد داشتن زبان انگلیسی، به راحتی می توانید در این شرکت ها، حضور پیدا کنید. کار در ترکیه به عنوان یک تور لیدر به دلیل جاذبه های گردشگری زیاد این کشور، رونق بسیاری داشته و می تواند برای شما بسیار درآمدزا باشد.

کار در شرکت های گردشگری ترکیه

3- فریلنسری در دنیای اینترنت

این شغلی است که بسیاری از کسانی که کارشان با دنیای اینترنت، گره خورده در محل زندگی خود یا دفترکار خود، برای دیگران انجام می دهند. فریلنسری به کارهایی می گویند که شما می توانید در زمان انجام آن، در هر مکانی، قرار بگیرید یا اینکه هم زمان برای چند شرکت مختلف، کار کنید اما در یک مکان مثل خانه خودتان. این یک انتخاب شغلی مادام العمر است که در سراسر جهان به ثمر رسیده است و من فکر می کنم همچنان نیز جز پرطرفدارترین کارها باشد. زیرا امکان انعطاف پذیری را فراهم می کند. از این رو بسیاری از غیر بومیان این کشور، به راحتی از این راه کسب درآمد می کنند.

تا زمانی که لپ تاپ داشته و به اینترنت دسترسی داشته باشید، می توانید کارهایی مانند نوشتن، وبلاگ نویسی، مدیریت شبکه های اجتماعی، طراحی وب و فناوری را از طریق وب سایت هایی مانند پونیشا، به انجام برسانید. مفهوم مشابه یک دستیار مجازی است و اگر قصد اقامت طولانی مدت در ترکیه را دارید، می توانید به طور رسمی خود را به عنوان خود اشتغالی برای پرداخت مالیات، مراقبت های بهداشتی و … ثبت نام کنید.

مجوزهای مورد نیاز برای کار در ترکیه

قطعا کاریابی در ترکیه نیاز به داشتن مدارک خاصی است. برخی از مشاغل شانس شما برای کار در ترکیه را به حداکثر می رساند، اما در مورد مجوزهای کار چه می دانید؟ خبر خوب این است که روند کار با پاسخ های خود ساده تر، اما مهمتر از همه به نظر می رسد. طبق گفته یکی از روزنامه های معتبر ترکیه ای: “100000 خارجی برای دریافت مجوز کار در ترکیه بین سالهای 2017 تا 2020 اقدام کرده اند و 64279 مورد از این درخواستها با موفقیت انجام شده است.”

بسیاری از غیر بومیان کشور ترکیه هرگز تقاضای اجازه کار نکرده اند، زیرا خودشان را به عنوان شهروند آزاد ثبت نام کرده اند، پس بنابراین جای هیچ نگرانی نیست.

این را نیز در نظر بگیرید، در ماهای ابتدای ورود شما هزینه خورد و خوراک در ترکیه را باید پول ایران پرداخت کنید و بعد از پیدا کردن کار مناسب زندگی شما به روال عادی برمی گردد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)