منطقه اسنیورت استانبول را بیشتر بشناسید!

اسنیورت ترکیه

منطقه اسنیورت استانبول در غربی ترین نقطه شهر استانبول واقع شده است. این شهر به عنوان یکی از معروف ترین و مدرن ترین شهرهای ترکیه بشمار می رود. بزرگترین شهرداری استانبول در منطقه اسنیورت استانبول واقع شده است. براساس اطلاعات بدست آمده مساحت این منطقه 2770 کیلومتر مربع می باشد و در آن 20 محله گوناگون وجود دارد. وجود آسمان خراش ها و برج های شیک در این منطقه باعث شد تا جلوه ی زیباتری به خود بگیرد.

می توان گفت قیمت آپارتمان در اسنیورت ترکیه بسیار ارزان می باشد که این موضوع باعث شد تا بسیاری از سرمایه گذاران برای اقامت در ترکیه، در این شهر ملک بخرند.

تاریخچه منطقه اسنوریت استانبول

اسنیورت در قرن 19 میلادی در عصر اکرم عمر پاشا تاسیس شد. در قرن 19 قبیله ای به نام اشکینوز در ساختن مزرعه اکرم عمر پاشا یاری کردند و آن را ساختند. از آن جا به بعد محله اسنیورت استانبول شکل مسکونی به خود گرفت و مردم، این منطقه را برای زندگی انتخاب کردند.

وضعیت جغرافیایی

منطقه اسنیورت در سال 2008 از منطقه بویوک چکمجه جدا شد و استقلال یافت. این منطقه از غرب با بویوک چکمجه و از قسمت شرقی با آوجیلار همسایه شده است. بیلیکدوزو در جنوب اسنیورت و بشیکتاش در شمال اسنیورت قرار دارد.

راه های دسترسی به اسنیورت

اسنیورت رابط میان بخش غربی و شرقی ترکیه می باشد. یکی از بزرگترین و مهم ترین بزرگراه های جهان از این منطقه عبور می کند. هنچنین منطقه اسنیورت از قسمت شمالی با جاده TEM و از قسمت جنوبی با آزلدرله E-5 همجوار است. فاصله اسنیورت استانبول با فرودگاه آتاتورک تنها 26 کیلومتر می باشد. دلیل نزدیکی این منطقه به فرودگاه موجب شد تا گردشگران زیادی از این شهر بازدید کنند. مردم این منطقه از طریق وسایل حمل و نقل عمومی همچون: اتوبوس، مینی بوس، متروباس، مترو و تاکسی در بین شهر و بیرون از شهر تردد می کنند. یکی از دلایلی که موجب شد  منطقه اسنیورت استانبول پیشرفت کند، نزدیکی به بزرگراه های مهم و دارا بودن از وسایل حمل و نقل عمومی می باشد.

ساکنین منطقه اسنیورت چگونه هستند؟

ساکنین منطقه اسنیورت چگونه هستند؟

از آنجایی که این منطقه از رشد و پیشرفت خوبی برخوردار بوده است، جمعیت آن هم روز به روز در حال افزایش می باشد. باتوجه به آمار بدست آمده، این شهر تا سال 2019 از 459 هزار نفر جمعیت برخوردار بوده است. بیشتر مردمانی که در این منطقه زندگی می کنند افراد کم سن و سال هستند بنابراین نسبت به دیگر شهرهای استانبول، شاداب تر و سر زنده تر به نظر می رسد. اسنیورت به منطقه مهاجر پذیر معروف است که علت آن هم وجود ملیت های مختلف در این شهر می باشد. راکز آموزشی

همانطور که کمی بالاتر اشاره کردیم، بیشتر ساکنین این منطقه افراد جوان و کم سن هستند. یکی از دلایل این موضوع وجود موسسات و مراکز آموزش سطح خوب می باشد. وجود دانشگاه هایی همچون:

  • Istanbul Arel
  • Istanbul Gelisim
  • Beykent
  • Fatih 

باعث شد تا دانشجویان زیادی این منطقه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. جالب است بدانید تحصیل در دانشگاه ها و مدارس دولتی برای تمامی اتباع اعم از داخلی و خارجی رایگان می باشد و لازم نیست هزینه ای برای تحصیل پرداخت شود. زبان اصلی که در این مراکز آموزش داده می شود زبان ترکی استانبولی است.

از دیگر امتیازات این مراکز تدریس زبان ترکی به مهاجرین می باشد که به طور همزمان با تحصیل به آموزش آن می پردازند. نام مدارس خوب منطقه اسنیورت به شرح زیر می باشد:

  • دبیرستان جمهوری 75
  • دبیرستان آی. ام. کا.بی
  • نوزهت

شرایط اقلیمی اسنیورت چگونه است؟

یکی از مهم ترین عوامل مهاجرت به اسنیورت وجود شرایط اقلیمی مناسب این منطقه می باشد. باتوجه به اینکه اسنیورت در منطقه اروپایی ترکیه واقع شده است، از شرایط آب و هوایی اروپایی هم بهره مند می باشد. لازم به ذکر است که در منطقه جنگلی به چشم نمی خورد که دلیل آن نوع خاک آن می باشد.

قیمت آپارتمان در اسنیورت ترکیه

قیمت آپارتمان در اسنیورت ترکیه

همانطور که اول مقاله اشاره کردیم قیمت املاک در منطقه اسنیورت استانبول بسیار ارزان می باشد. با پیشرفتی که در دهه اخیر این شهر پشت سر گذاشته است می توان گفت یکی از بهترین گزینه ها برای خرید ملک و سرمایه گذاری در آن می باشد.

به طور تقریبی قیمت آپارتمان در اسنیورت ترکیه نزدیک به 2.194 لیر است. مولانا، گوزل، استقلال، ظفر، آتاتورک، یوچ اولر، حوریت و شهیتلر از مشهورترین منطقه های اسنیورت می باشند.

مراکز خرید اسنیورت

قطعا هرکس به ترکیه می رود، محال است دست خالی برگردد و از آنجا خرید نکند. در این منطقه مراکز خرید بزرگ و مجللی وجود دارد که هر چه آنچه بانوان به آن احتیاج دارد در آنجا یافت می شود.

مارمارا پارک، سیتی سنتر، توریم از جمله محبوب ترین مراکز خرید این منطقه می باشند.

مناطق دیدنی اسنیورت

موزه شکلات پلیت از جمله جالب ترین اماکن دیدنی اسنیورت می باشد. این موزه از معروف ترین موزه های استانبول بشمار می رود. تمامی اشیا ساخته شده در این موزه از شکلات ساخته شده است.

از دیگر جاذبه های دیدنی منطقه اسنیورت پارک آبی آکوا دلفین است.

برای آشنایی با منطقه اسنیورت استانبول با ما در واتساپ در ارتباط باشد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)