منطقه بی اغلو استانبول کجاست؟ | حقایق شگفت انگیز درباره ی بی اغلو

منطقه بی اغلو استانبول

استانبول، یکی از شهرهای  پر بازدید در آسیا می باشد. این کشور به دلیل موقعیت اجتماعی خوبی که دارد، مورد توجه بسیاری از گردشگران جهان قرار گرفته است و سالانه تعداد زیادی توریست وارد این کشور می شود. از این رو، امکانات رفاهی و خدمات بسیار خوبی برای مسافران فراهم شده است. یکی از مناطق پر بازدید منطقه بی اغلو استانبول می باشد.

اگر به استانبول سفر کردید، حتما به منطقه بی اغلو سر بزنید. این محله در قسمت اروپایی استانبول قرار گرفته است و در طول سال تعداد زیادی گردشگر از این منطقه بازدید می کند. این منطقه در گذشته محل خارجی نشینان ترکیه بوده و بیشتر افراد این منطقه یونانی بوده اند. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند برای خرید ملک در استانبول  محله ی بی اغلو را انتخاب می کنند.

منطقه بی اغلو استانبول

سرنوشت منطقه بی اغلو استانبول

بی اغلو منطقه با تمدن بالا است. در گذشته جمعیت ترک ها، مسلمان ها بسیار کم بوده و بیشتر ساکنین آن ونیزی ها رومی ها و یونانیان بوده اند. می توانیم یکی از دلایل آن را نزدیک بودن بی اغلو به گالاتا بدانیم، زیرا در گذشته گالاتا محله رفت و آمد بازرگان های خارجی بوده است و حکمران های عثمانی در آن زمان زمان دستور به ساخت منطقه ای با شهر سازی اروپا داده اند. گسترش این منطقه در مدت زمان کوتاه بسیار زیاد بود. در قرن 19 بی اغلو به عنوان پاریس سرزمین های شرقی در بین مردم شناخته شد. این محله در طول زمان گسترش یافت به طوری که به عنوان شهرک تا منطقه گالاتا ادامه پیدا کرد و در حال حاضر بخش بزرگی در نواحی غربی را شامل می شود؛ از غرب دره کاسمپاش و دره دولما باغچه تا شمال شاخ طلایی را در بر می گیرد.

این که چرا نام بی اغلو را برای این منطقه انتخاب کرده اند روایت های متفاوتی وجود دارد، اما معروفترین آن مربوط به سفیر ونیز می باشد که ارتباط آن با پادشاه عثمانی بسیار نزدیک بوده و فرزند آن را بی اغلو صدا می کردند. از آن زمان اسم بی اغلو  بر روی این منطقه مانده است.

منطقه بی اغلو استانبول در ترکیه امروزی

اگر به ترکیه سفر کرده باشید. نام بی اغلو که بشنوید به یاد خیابان های شلوغ، مراکز خرید و هتل های معروف آن می افتید. این منطقه دارای رستوران های زیادی است که هر کدام از این رستوران های سبک غذای خاص خودشان را دارند.

توسعه منطقه بی اغلو استانبول در سال های دور اتفاق افتاد و تا به امروز ادامه دارد و از معروف ترین محله استانبول می باشد. این منطقه بسیار شیک است و گردشگران بسیاری برای دیدن آثار باستانی و اقامت در هتل های این محله به این سمت کشیده می شوند. رستوران ها و کافه های بی اغلو پاتوق بسیاری از روشنفکران و سینماگرایان این منطقه شده است.

جاذبه های گردشگری منطقه بی اغلو استانبول

منطقه بی اغلو استانبول برای مردم ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا بسیاری از مکان های مهم استانبول در این محله قرار دارد که به شرح زیر می باشد.

  • برج گالاتا
  • خیابان استقلال
  • سینما اطلس
  • موزه معصومیت
  • پارک مینیاتوری

برج گالاتا

یکی از مهم ترین جاذبه های بی اغلو برج گالاتا می باشد که قدمت آن به حدود 700 سال بر می گردد. ارتفاع آن67 متر است. در گذشته از آن برای دیدبان کشتی ها استفاده می کردند. پل معروف گالاتا محله بی اغلو را به محله سلطان احمد متصل می کند.

برج گالاتا

خیابان استقلال

میدان تکسیم و خیابان استقلال یکی دیگر از مکان های دیدنی این محله می باشد. کافه ها و رستوران های متعددی در این منطقه وجود دارد و بسیاری از توریست هارا به سمت خود می کشاند. اگر به میدان تکسیم رفتید، حتما از تراموا استفاده کنید. از این وسیله در قدیم به عنوان تنها وسیله حمل و نقل استانبول استفاده می شده است، اما امروز جنبه سرگرمی برای گردشگران دارد.

سینما اطلس

یکی از قدیمی ترین سینماهای استانبول سینما اطلس است. اطلس در منطقه بی اغلو استانبول قرار دارد. تجربه دیدن فیلم در این مکان می تواند برای شما بسیار خاطره انگیز باشد. رستوران و کافه های نزدیک این سینما پاتوق دوست داران هنر و سینما می باشد.

موزه معصومیت

یکی از جالب ترین و عجیب ترین موزه های استانبول می باشد. این موزه در سال 2012 در محله کوکورکوما افتتاح شد. قبل از راه اندازی این موزه این محل دارالمساکین نام داشت که قدمت آن به قرن نوزدهم بر می گردد. این موزه الهام گرفته رمان نویسنده بزرگ اورهان پاموک است. این نویسنده برنده جایزه نوبل را دریافت کرده است. وسیله های که در این موزه گذاشته شده است در طول سال ها به دست شخصیت های اصلی این داستان جمع آوری شده است.

موزه معصومیت

پارک مینیاتوری

این پارک بزرگ حدود 15 سال از قدمتش می گذرد. آن را می توانیم یکی از بزرگترین پارک های مینیاتوری دنیا بنامیم.

طیف وسیعی از سازه ها و آثار باستانی ترکیه در اینجا ساخته شده است. نکته بسیار جالبی که می توانیم به آن اشاره کنیم، حدود 58 سازه آن مربوط به شهر استانبول است. این قدمت و تمدن بالای این شهر را نشان می دهد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)