ناگفته هایی از جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس استانبول یکی از مکان های دیدنی و بی نظیر در ترکیه می باشد. این جزایر بسیار معروف هستند و به یکی از مقاصد اصلی مسافران تبدیل شده است. ویژگی ای که این جزایر را خاص جلوه می دهد این است که تنها راه رفتن به این جزایر فقط و فقط قایق می باشد. 

سرفصل های این محتوا:

  1. معرفی و شناخت ویژگی های جزایر پرنس استانبول
  2. جاذبه های گردشگری مجموعه جزایر پرنس 
  3. نحوه رفتن به جزایر پرنس استانبول

بدون شک می توان این جزیره ها را جزو محبوب ترین مکان ها برای انتخاب کشور ترکیه به منظور سفر دانست. اگر قصد مسافرت به کشوری غیر از ترکیه را دارید، بعد از خواندن این مقاله قطعا نظرتان تغییر می کند. سفر به جزایر پرنس استانبول می‌تواند تجربه‌ای بی‌نظیر باشد.  

ویژگی های منحصر به فرد جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس استانبول

مجموعه جزایر پرنس استانبول در گذشته به محلی تبدیل شده بود که شاهزادگان خطا کار را به آن مکان منتقل می کردند و از دیدگاه دیگر، می توانیم جزایر پرنس را در گذشته، تبعیدگاهی برای شاهزادگان خطاب کنیم.

اما در جهان امروز به مکان لاکچری و لوکس برای میلیون ها مسافری که به ترکیه سفر می کنند، تبدیل شده است و توانسته گردشگران زیادی را در دل خود جای دهد.

در دریای مرمره که در نزدیکی شهر استانبول قرار گرفته است، 9 جزیره قرار دارد که در این میان، چهار جزیره بیش از همه بر سر زبان ها افتاده اند. نام این جزایر عبارتند از: 

  • بویوک آدا
  • هیبلی آدا
  • بورقازآدا
  • کینالی آدا

این چهار جزیزه جز جزایری است که گردشگران و بومیان زیادی را به سمت خود کشانده اند. این محبوبیت و حمایت تنها به منظور وجود مکان های تفریحی و همچنین دیدنی می باشد. در ادامه در مورد نحوه رفتن به جزایر پرنس استانبول صحبت خواهیم کرد. 

شاید برای شما جالب باشد بدانید که نام این جزایر، به دلیل تبعید شاهزادگان، به این اسم نامیده شده اند. اما در جهان امروز این مکان به یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری کشور ترکیه تبدیل شده است. در بین این جزایر نیز جزیره بویوک آدا که به جزیره پرنس معروف است از نظر گردشگری در بالاترین درجه خود قرار دارد. 

آیا می دانید جزیره زیبای بیوک آدا دقیقا کجاست؟ این جزیره بزرگترین جزیره نزدیک به استانبول است. برای آشنایی بیشتر با این جاذبه گردشگری ترکیه، مقاله جزیره بیوک آدا کجاست؟ را مطالعه نمایید. 

جاذبه های گردشگری جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس استانبول

اگر به دنبال سفری آسوده و در عین حال جذاب هستید، مجموعه جزایر پرنس استانبول بهترین انتخاب برای شماست. می توانید در این جزایر مدتی را با خیال راحت استراحت کنید و از طبیعت زیبای کشور ترکیه و جزایر پرنس لذت ببرید. با قرار دادن جزیره های پرنس استانبول در اولویت سفر می توانید از هیایوی شهر برای مدتی به دور باشید، زیرا تردد در این شهر با ماشین ممنوع است. باید در سراسر این منطقه، از دوچرخه و یا ماشین های برقی برای جابجایی، استفاده کنید.

البته در این میان سازمان شهرداری و همچنین پلیس مستثنی می باشند. این یک ویژگی منحصربه فرد این منطقه است که آن را با دیگر جاذبه های گردشگری استانبول، متفاوت می کند.

زیرا در این جزایر از هر چه ترافیک و آلودگی دور هستید و می توانید با سفر به جزایر پرنس استانبول، به ریه های خود استراحت دهید! 

طبیعت زیبا و بینظیر در مجموعه جزایر پرنس باعث شده که بسیاری از افراد به خاطر وجود همین ویژگی قانع شوند و به این جزیره سفر کنند، اما نکته جذاب درباره این جزیره این است که در جزایر پرنس استانبول جاذبه های تاریخی زیادی نیز دیده می شود.

در جزیره بیوک آدا جاذبه های تاریخی شگفت انگیزی دیده می شوند که یکی از معروف ترین و در عین حال جذاب ترین جاذبه تاریخی در آن مکان، کلیسا آیایورگی است.

کلیسای آیایورگی در بالای بلند ترین تپه جزیره قرار گرفته است و قدمت آن به قرن ششم بر میگردد و وجود این جاذبه گردشگری دلیل محکم و بزرگی برای کسانی است که عاشق جاذبه های تاریخی هستند.

چشم اندازه این کلیسا، دریا و جزیره های بسیار زیبا می باشند پیشنهاد می کنیم که این چشم انداز بی نظیر را به هیچ وجه از دست ندهید و هر طور که شده خود را به این مکان برسانید و از دیدن این مناظر لذت ببرید.

یکی دیگر از جاذبه های تاریخی در این جزیره، یتیم خانه قدیمی و یونانی است که بنایی چوبی در متراژی با بیست هزار متر مربع به یکی از جاذبه های تاریخی این جزیره تبدیل شده است.

چگونه به جزایر پرنس استانبول برویم؟

نحوه رفتن به جزایر پرنس استانبول در نوع خود جالب است. در قسمت بالا به اینکه چگونه می توان به این جزایر رسید، اشاره کوچکی شد. همانطور که گفته شد تنها راه دسترسی به این جزایر، دریاست و هیچ راه زمینی و حتی هوایی وجود ندارد؛ زیرا در این جزایر فرودگاهی وجود ندارد. از استانبول تا جزایر فاصله زیادی نیست اما بسته به نوع قایق مدت رسیدن شما متغییر است.

سخن آخر

ما در این مقاله به معرفی جزایر پرنس استانبول پرداختیم، همچنین جاذبه های گردشگری این منطقه را برای شما بررسی کردیم تا قبل از رفتن به این منطقه، اطلاعات کافی داشته باشید. راه های دسترسی به این منطقه فقط از طریق قایق است. سفر با قایق در نوع خود تجربه‌ای متفاوت و منحصر به فرد است که شانس امتحان کردن آن کمتر در سفرهای دیگر اتفاق می‌افتد. 

اگر شما هم به طبیعت علاقه‌مند هستید و از شلوغی شهر گریزان هستید پیشنهاد می‌کنیم تا حتما یک بار سفر به جزیره را تجربه کنید. جزیره پرنس باتوجه به امکانات و ویژگی‌هایی که در آن وجود دارد ارزش یک بار سفر کردن را دارد. قطعا شما از امتحان کردن آن پشیمان نخواهید شد.   

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)