نحوه اجاره دفتر کار در استانبول چگونه است؟

اجاره دفتر کار در ترکیه
اجاره دفتر کار در استانبول

اجاره دفتر کار در استانبول چگونه است؟‌ ترکیه یکی از کشورهای آسیایی به شمار می ‌رود که به دلیل داشتن شرایط اقتصادی و جغرافیایی مناسب، گزینه خوبی برای تجارت محسوب می‌شود؛ از این رو افراد زیادی سرمایه ‌گذاری ‌های مهمی را در کشور ترکیه انجام می‌دهند.

مهاجرانی که راهی ترکیه می ‌شوند برای راه‌ اندازی یک کسب ‌و کار مطمئنا به یک دفتر کار یا مغازه نیاز خواهند داشت. برای اجاره دفتر کار در شهر استانبول باید هزینه هایی که پیش روی شما قرار دارند را مورد بررسی قرار دهید.

کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد به یک کشور ترانزیتی و گذرگاه شمال غرب آسیا و اروپا معروف می‌‌باشد، به ‌همین‌ علت از لحاظ اقتصادی در شرایط بسیار مناسبی به سر می ‌برد.

برای سرمایه‌ گذاری، افتتاح حساب و اجاره دفتر کار و مغازه در ترکیه مانند افتتاح فروشگاه‌ها و رستوران‌‌ها باید اقدامات لازم را برای ثبت انجام دهید؛ البته به این نکته دقت داشته باشید که برای مهاجرت کاری به ترکیه باید قبل از هرچیز اجازه کار را دریافت نمایید.

مجوز کار را وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه صادر می‌کند. برای گرفتن این مجوز به مدارکی چون قرارداد کار با کارفرما، مجوز اقامت در ترکیه، مجوز فعالیت تجاری، گواهی تمکن مالی و … نیاز دارید.

شروع فعالیت و کار در ترکیه چگونه است؟

شروع فعالیت و کار در ترکیه چگونه است؟

برای اینکه بتوانید در ترکیه فعالیت تجاری خود را شروع نمایید باید به مدت یک هفته تمامی مراحل دریافت مجوز راه اندازی دفتر را پست سر بگذارید، تا بتوانید به اجاره دفتر کار در استانبول بپردازید.

بیشتر مهاجران و سرمایه گذاران خارجی به دنبال راه‌اندازی کاری هستند که مربوط به خدمات گردشگری باشد. به عنوان مثال، کافه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها، آژانس‌های املاک و شرکت‌های تعمیرات و … همگی جزو مشاغل مجاز بوده و راه اندازی آنها در کشور ترکیه کاملا امکان پذیر می‌باشد.  

تعدادی از کسب و کارهای تجاری وجود دارند که نیاز به دریافت مجوزهای خاص دارند و نمی توان آن ها را به راحتی راه اندازی کرد. این مشاغل شامل: بانک‌ها، موسسه‌های مالی، دفاتر مبادله ارزی و … می‌باشند.    

از طرفی بسیاری از افراد به فکر اجاره دفتر کار در ترکیه هستند. لازم است بدانید قیمت اجاره دفتر کار در ترکیه در شهرهای مختلف این کشور باهم تفاوت دارد.

به عنوان مثال در شهرهای آلانیا و آنتالیا قیمت اجاره دفتر بسیار پایین‌ می‌باشد؛ اما قیمت اجاره مغازه‌ها در استانبول بسیار بالاتر از دیگر شهرهای ترکیه می‌باشد. البته به این نکته دقت داشته باشید که هزینه اجاره دفتر با توجه به منطقه، امکانات، عمر ساختمان و … بسیار متفاوت است.

اطلاع از قیمت اجاره دفترکار در استانبول و یا مغازه یکی از دغدغه‌های سرمایه گذاران و مهاجرانی است که قصد دارند کسب و کار خود را در این کشور آغاز کنند.

نحوه اجاره دفتر کار در استانبول

نحوه اجاره دفتر کار در استانبول

برای اجاره دفتر کار در استانبول باید همان طور که گفته شد مجوز کار را در اختیار داشته باشید. برای این منظور اولین کاری که باید انجام دهید این است که شرکت ثبت شده خود را در روزنامه‌های کثیر الانتشار به چاپ برسانید و محل کار خود را به اطلاع بقیه برسانید.

اینکه دفتر کار خود را در کجای شهر انتخاب نمایید به سرمایه‌ای که در اختیار دارید و نوع کار شما بستگی دارد. برای پیدا کردن یک دفتر کار در شهر استانبول، مراجعه به سایت‌های مختلف و مشاورین املاک در ترکیه بهترین کار ممکن می باشد.    

بنابراین می‌توان گفت بهترین راه اجاره آفیس در استانبول از طریق مراجعه به سایت‌های مختلف می‌باشد. بعد از اینکه توانستید آژانس مناسبی را برای اجاره دفتر کار خود در شهر استانبول انتخاب کنید، باید آدرس مشاور املاک را به دست آورده و به آنجا مراجعه نمایید.

بعد از مراجعه به دفتر املاک باید معادل اجاره یک ماه را پرداخت کنید. به این نکته دقت داشته باشید که در کشور ترکیه چیزی به اسم رهن وجود ندارد. ودیعه ای که از مستجران دریافت می شود در حد اجاره یک یا دو ماه می باشد که به دپوزیت معروف است.

هزینه و قیمت اجاره دفتر کار در ترکیه

هزینه و قیمت اجاره دفتر کار در ترکیه

مبلغی که صاحبین ملک به عنوان اجاره تعیین می‌کنند بستگی به عوامل مختلفی دارد. به عنوان مثال، اگر دفتر کار در محله لوکسی واقع شده باشد، بدون شک از هزینه بیشتری برای اجاره برخوردار است.

چنانچه دفتر کار در مرکز شهر قرار گرفته باشد، به دلیل اینکه به اماکن زیاد و مهمی دسترسی دارد، باز هم هزینه بیشتری را برای مستاجران در پی خواهد داشت. به طور کلی فاکتورهای زیادی در تعیین قیمت اجاره دفتر کار در ترکیه وجود دارند که عبارت‌اند از:

  • عمر ساختمان
  • موقعیت جغرافیایی دفتر
  • قرار داشتن دفتر در برج یا ساختمان تجاری
  • موقعیت دسترسی به سیستم حمل و نقل عمومی
  • میزان امکانات دفتر
  • و …

جهت ثبت شرکت در ترکیه کافیست به لینک مراجعه کنید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)