نومارا تاژ چیست و چگونه می توان آن را اخذ نمود

61fa68c27ab85N

نومارا تاژ برگه ای رسمی می باشد که نشان از واقعی بودن اطلاعات محل سکونت شما یا ملکتان در ترکیه دارد. با توجه به قوانین جدیدی که در این کشور وضع شده، ممکن است از سال 2022 برای اخذ اقامت ترکیه، همراه داشتن برگه نومارا تاژ اجباری شود. البته هنوز هیچ خبر رسمی ای از سوی اداره مهاجرت ترکیه منتشر نشده، اما ما در این مقاله از سایت آسیا ملک به معرفی این سند می پردازیم تا شما پیش زمینه ای از آن، در ذهنتان داشته باشید.

نومارا تاژ چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، نومارا تاژ برگه یا سندی می باشد که اطلاعات و جزئیات واقعی و قانونی ملک شما را نشان می دهد. این اطلاعات شامل آدرس دقیق، ریز جزئیات ملک، متراژ و… می باشند.

جهت اخذ نومارا تاژ می بایست به شهرداری مراجعه کنید، زیرا این برگه تنها از سمت شهرداری منطقه صادر می شود. همان طور که بالاتر گفتیم، هنوز خبر موثقی مبنی بر اجباری شدن اخذ این سند برای اقامت در ترکیه منتشر نشده است، اما با پیش بینی هایی که ما می کنیم ممکن است امسال، به منظور اخذ اقامت ترکیه، نیاز باشد سند نومارا تاژ را داشته باشید.

تا به اینجا شما متوجه شدید که نومارا تاژ چیست. در ادامه، به نحوه اخذ نومارا تاژ می پردازیم.

نحوه گرفتن نومارا تاژ

اگر بنا بر حدسیات ما، گرفتن نومارا تاژ اجباری شده و به مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت ترکیه تبدیل شود، به این معناست که یک مرحله جدید برای متقاضیان ایجاد خواهد شد. ناگفته نماند که دریافت نومارا تاژ به هیچ عنوان پیچیده و وقت گیر نیست. اگر مدارک پیش نیاز را از قبل آماده کرده باشید، مراحل اخذ آن طی یک روز و تنها چند ساعت طول خواهد کشید.

نکته مثبتی که وجود دارد این است که در صورت مراجعه به شهرداری و اقدام به گرفتن نومارا تاژ، نیاز نیست هیچ هزینه ای پرداخت کنید و تمام مراحل به صورت رایگان انجام می شود. همچنین اگر شما یکبار اقدام به اخذ نومارا تاژ کنید، دیگر نیاز نیست آن را تمدید نمایید، مگر آنکه قوانین خرید ملک و اقامت ترکیه دستخوش تغییرات شوند.

در بخش بعدی به بررسی مدارک مورد نیاز به منظور دریافت نومارا تاژ می پردازیم و لیستی کامل از آن را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت نومارا تاژ ترکیه

اگر شما هم شخص آینده نگری هستید و دوست دارید خیالتان بابت همه چیز راحت باشد، حتما جهت اخذ نومارا تاژ اقدام کنید و مدارک زیر را به شهرداری منطقه خود ببرید.

  • ارائه پیامک یا ایمیل راندوو خود
  • اصل یا کپی سند ملکی که صاحب آن هستید
  • کپی سند تاپو (در صورتی که ملکی را در ترکیه اجاره کرده باشید)
  • اجاره نامه (اجاره‌نامه باید رسمی باشد و در دفاتر نوتر ثبت شده باشد)
  • مدارک شناسایی

سخن پایانی

در این مقاله از سایت آسیا ملک سعی کردیم شماها را با سند نوماراتاژ در ترکیه و نحوه گرفتن آن آشنا کنیم. اگر روزی این مدرک، به لیست مدارک اجباری اقامت در ترکیه اضافه شود، جای هیچ نگرانی نیست و تنها یک مرحله به مراحل قبلی اضافه شده است. اگر این اتفاق بیفتد، تنها یک دلیل می تواند داشته باشد، آن هم این است که احتمالاً دولت ترکیه با اجباری کردن این مدارک در پی ارائه اقامت به کسانی است که حضور مستمر یا جدی‌تری در ترکیه دارند.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)