نکات طلایی برای خرید سیم کارت در ترکیه

سیم کارت ترکیه

خرید سیم کارت در ترکیه یکی از مشکلاتی است که هرکس وارد این کشور می شود با آن مواجه می شود. شما بعد از خرید ملک در ترکیه باید به مسائل دیگر توجه کنید.

قطعا برای آشنا شدن به هر کشور، می بایست با انواع سیم کارت های آن آشنا شوید تا بتوانید به راحتی با عزیزان خود در ارتباط باشید. ما در این مقاله قصد داریم در مورد انواع سیم کارت در ترکیه و چگونگی خرید آن صحبت کنیم.

قبل از هرچیز بهتراست بدانید، تمامی گردشگران می توانند از سیم کارت های اعتباری استفاده کنند، اما اگر بیش از 6 ماه از آن استفاده نکنند، سیم کارت می سوزد. پس چه بهتر خرید سیم کارت دائمی در ترکیه را به سیم کارت اعتباری ترجیح دهند.

سیم کارت در ترکیه

خرید سیم کارت در کشور ترکیه

اغلب افراد بعد از پیاده شدن از هواپیما، از خود فرودگاه اقدام به خرید سیم کارت می کنند. این کار اشتباه نیست اما شما می توانید با صرف هزینه کمتر آن را از یک مکان دیگر تهیه کنید. شاید برایتان سوال پیش آید از کجا می توان سیم کارت خرید؟ خرید سیم کارت در کشور ترکیه بسیار آسان است و پیچیدگی خواصی ندارد.

معرفی انواع سیم کارت های اعتباری در ترکیه

در ترکیه سه نوع سیم کارت اعتباری وجود دارد که هر کدام از این اپراتور ها دارای خصوصیات متمایز از یکدیگر هستند. نام این اپراتورها به شرح زیر می باشد:

  • ترکسل یا Turkcell
  • ودافون یا Vodafon
  • ترک تلکام یا Türk Telekom

همان طور که گفتیم هر یک از این سیم کارت ها از هم متفاوت هستند، اما یکی از اصلی ترین وجه تمایز آنها میزان حجم اینترنت آن ها می باشد. در ادامه هر کدام از این سیم کارت ها را به صورت جداگانه توضیح می دهیم تا راحت تر با آن ها آشنا شوید.

سیم کارت ترکسل (Turkcell)

سیم کارت ترکسل به شکل های گوناگونی به فروش می رسد، اما به این نکته توجه کنید افرادی که در ترکیه حساب بانکی دارند، با خرید سیم کارت از طریق وب سایت می توانند از 80 گیگابایت اینترنت رایگان استفاده کنند. جالب است بدانید، یکی از بزرگترین اپراتور های ارائه سیم کارت در ترکیه، سیم کارت ترکسل است که اینترنت 4G ارائه می دهد. اگر قصد خرید سیم کارت در ترکیه دارید، پیشنهاد ما ترکسل است. یکی دیگر از ویژگی های خوب این سیم کارت، اعمال تخفیف های درصدی جهت استفاده از رستوران، کرایه اتومبیل و همین طور استفاده از امکان تفریحی همچون موزه می باشد. این نکته را بخاطر بسپارید که شما از این تخفیفات جهت هر موزه ای نمی توانید استفاده کنید زیرا تخفیفات تنها بر روی موزه های مشخص شده اعمال می شوند.

فعالسازی سیم کارت ترکسل

اگر جهت خرید سیم کارت در ترکیه سیم کارت ترکسل را انتخاب کرده اید، ممکن است با نحوه فعالسازی آن آشنا نباشید که ما به شما چگونگی فعالسازی آن را خواهیم گفت. برای فعالسازی سیم کارت ترکسل ابتدا می بایست کلمه EVET  را به شماره 2222 ارسال کنید. اگر از فعالسازی هرگونه خدمات منصرف شده اید، می توانید با شماره گیری 2222 و انتخاب کلمه IPTAL آن خدمات را لغو کنید.

سیم کارت ودافون (Vodafon)

قیمت سیم کارت و دافون 80 لیر است و 20 گیگابایت اینترنت به خریدار می دهد. با استفاده از سیم کارت ودافون می توان از 750 دقیقه مکالمه داخلی و 1000 پیامک بهره مند شد. سیم کارت ودافون جهت استفاده توریست هایی که از کشورهای ایران، عراق، افغانستان، فلسطین، ترکمنستان، ازبکستان و سومالی به ترکیه می آید به صورت انحصاری ارائه می گردد.

فعالسازی سیم کارت ودافون

برای فعالسازی سیم کارت ودافون کافیست کلمه SORGU را به شماره 3636 پیامک کنید.

سیم کارت ترک تلکام (Türk Telekom)

یکی دیگر از اپراتور های سیم کارت اعتباری در ترکیه، اپراتور ترک تلکام است. تعرفه خرید این سیم کارت 150 لیر بوده از 10 گیگابایت اینترنت رایگان برخوردار است. سیم کارت ترک تلکام هم مانند ودافون دارای 750 دقیقه مکالمه و 1000 پیامک می باشد.

سیم کارت ترک تلکام (Türk Telekom)

خرید سیم کارت دائمی در ترکیه

قابل ذکر است که از سال 2021 شرایط و ضوابط خرید سیم کارت تغییر پیدا کرد. براساس این قوانین تمامی سیم کارت های خریداری شده با پاسپورت ترکیه بعد از 6 ماه کاملا منقضی می شوند. اگر جزء گردشگرانی می باشید که مدت کمی در ترکیه ماندگار هستید، بهتر است از خرید سیم کارت دائمی در ترکیه اجتناب کنید. حال راه هایی وجود دارد که هر یک از افراد می توانند سیم کارت های خود را دائمی کنند. یکی از شرکت هایی که می تواند به راحتی سیم کارت اعتباری شما را دائمی کند، ترکیه هلپر است.

جهت خرید سیم کارت دائمی در ترکیه به این نکته توجه کنید اگر قصد ماندن بیش از چند ماه در ترکیه دارید، می توانید از این نوع سیم کارت استفاده کنید. برای دائمی کردن سیم کارت خود می بایست 1500 لیر بپردازید تا سیم کارت را دائمی کنند.

سیم کارت از کجا بخریم؟

شاید سوال خیلی از افراد باشد که برای خرید سیم کارت در ترکیه باید به کدام مراکز مراجعه کنند. جهت خرید سیم کارت می توانید از چند روش اقدام کنید.

  • خرید از طریق دفاتر پستی
  • خرید از طریق وب سایت و به صورت آنلاین
  • خرید از فروشگاه های رسمی GSM 

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)