هر آنچه که باید در مورد سرمایه گذاری در ترکیه بدانید

61458d34c28a1N

سرمایه گذاری در ترکیه و چگونگی انجام آن مبحثی است که در این مقاله قصد داریم راجع به آن صجت کنیم. اگر می خواهید در این کشور سرمایه گذاری کنید و به واسطه آن به ترکیه مهاجرت کنید، این مقاله می تواند به شما کمک کند. علاوه بر این، مزایا و انواع روش های سرمایه گذاری در کشور ترکیه را هم در این یادداشت برایتان شرح داده ایم.

اولین سوالی که در بخش سرمایه گذاری در ترکیه می خواهیم بررسی کنیم، چگونگی انجام این کار است. برای این که متوجه شوید چگونه در ترکیه سرمایه گذاری کنید، باید بدانید که سرمایه خود را بر روی چه گزینه هایی بذارید.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه و ساختمان سازی

طی چند سال اخیر، سرمایه گذاری در کشور ترکیه با استقبال ویژه ای از سمت خارجی ها به خصوص مردم ایران رو به رو شد. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین راه های اخذ اقامت ترکیه می باشد.

یکی از راه هایی که توانسته اقتصاد کشور ترکیه را روز به روز رونق بخشد، ساخت و ساز و خرید ملک توسط افراد خارجی می باشد. طی تحقیقات انجام شده تقریبا 6 درصد از املاک ترکیه متعلق به سرمایه گذاران خارجی می باشد. افراد خارجی که قادر به خرید ملک به مبلغ 250000 دلار باشند، موفق به کسب تابعیت ترکیه می شوند. با توجه به این موضوع می توان گفت بهترین راه برای اخذ اقامت ترکیه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می باشد.

سرمایه گذاری در ترکیه به واسطه خرید سهام

افرادی که که بتوانند در بخش سهام کشور ترکیه، سرمایه گذاری کنند و سهامی این کشور را خریداری کنند، می توانند تابعیت کشور ترکیه را اخذ نمایند. اگر قصد مهاجرت به ترکیه دارید و خواهید از این طریق در آنجا سرمایه گذاری کنید، می بایست حداقل 500 هزار دلار آمریکا بودجه داشته باشید تا بتوانید سهام خریداری کنید. لازم به ذکر است که اگر این روش را برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اید، باید سرمایه گذاری شما توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه مورد تایید واقع شود و باید تا 3 سال از آن سهام بهره مند باشید.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

هریک از افراد می توانند با افتتاح شرکت در ترکیه، نسبت به اخذ اقامت خود و خانواده اقدام کنند. از آنجایی که ترکیه در مسیر رفت آمد افراد مهم و همچنین توریست های زیادی می باشد، ثبت شرکت در آن مطمئنا نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.

ثبت شرکت در ترکیه چقدر زمان می برد؟

قطعا هر فردی که این روش را برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه انتخاب کرده است، می خواهد بداند که ثبت شرکت در ترکیه چقدر زمان می برد؟

در جواب باید بگوییم که اگر با مراحل کار آشنایی داشته باشید و به صورت قانونی کار خود را پیش ببرید، کم تر از مدت زمانی که انتظار دارید؛ می توان شرکت و برند خود را ثبت کنید. به طور کلی مدت زمان تقریبی برای این کار حدود 5 الی 30 روز تعریف شده است.

شرکت های قابل تاسیس در ترکیه

 • شرکت سهامی
 • شرکت های تعاونی
 • شرکت های جمعی
 • شرکت های فرماندهی
 • شرکت با مسئولیت محدود

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید اوراق قرضه

خرید اوراق قرضه از دیگر روش های سرمایه گذاری در کشور ترکیه می باشد که در پایان به اخذ تابعیت ترکیه منجر می شود. برای سرمایه گذاری از این روش، حداقل 500000 هزار دلار آمریکا بودجه لازم می باشد. با خرید اوراق قرضه در ترکیه، تا 3 سال حق فروش آن را نخواهید داشت.

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در کشور ترکیه و گرفتن پاسپورت آن مزایایی به همراه دارد که در ادامه به شرح 6 مورد از مهم ترین آن ها پرداخته ایم:

 1. عدم محدودیت برای سفر به 148 کشور جهان بدون نیاز به ویزا.
 2. خدمت سربازی برای کسانی که تابع کشور ترکیه می باشند، الزامی نمی باشد.
 3. قابلیت حفظ تابعیت قبلی.
 4. تحصیل کردن به صورت رایگان و با شرایط ویژه
 5. پاسپورت ترکیه در گروه بهترین پاسپورت های دنیا قرار دارد.
 6. تمامی اعضای خانواده می توانند از خدمات درمانی به صورت رایگان بهره مند شوند.

معرفی بهترین شهرها برای سرمایه گذاری

به یاد داشته باشید که خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در آن در همه نقاط ترکیه سود آور نخواهد بود. شما می بایست قبل از این که بخواهید در یکی از شهرهای ترکیه سرمایه گذاری کنید، در مورد محیط آن کمی تحقیق کرده و بهترین مکان را انتخاب کنید.

شهرهای مناسب ترکیه برای سرمایه گذاری به شرح زیر می باشند:

 • استانبول
 • کوش اداسی
 • بدروم
 • آنتالیا
 • آلانیا
 • بورسا

 لازم به ذکر است که بهترین مکان برای سرمایه گذاری شهر استانبول می باشد. چرا که استانبول در کانون توجه بسیاری از توریست ها و گردشگران قرار دارد. دلیل آن هم برخورداری از موقعیت جغرافیایی بسیار خوب و وضعیت اقتصادی مناسب می باشد.

امیدواریم بعد از خواند این مطالب توانسته باشیم به خیلی از سوال های شما پاسخ داده باشیم. از این که تا پایان مقاله همراه آسیا ملک بوده اید از شما سپاسگزاریم.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)