هزینه خورد و خوراک در ترکیه چقدر است؟

هزینه خورد و خوراک در ترکیه

هزینه خورد و خوراک در ترکیه شاید قبل سفر برای شما مهم باشد که بدانید چقدر است، تا بتوانید سفر خود را برنامه ریزی کنید. اگر بتوانید، هزینه خورد و خوراک را قبل از سفر بررسی کنید، سفری ارزان به استانبول خواهید داشت. ترکیه کشوری هست با غذاهای گوناگون به عبارتی تنوع غذایی در این کشور بسیار بالاست. از انواع کباب گرفته تا پیتزاهای مخصوص ترکیه، کوفته های خوشمزه همچنین دلمه های معروف این کشور. هزینه این غذاها بسته به نوع رستورانی که می روید نیز متفاوت است.

ترکیه مخصوصا شهر زیبای استانبول دارای رستوران های زیادی است. از رستوران های لوکس و لاکچری گرفته تا رستوران های کنار خیابان و قیمت در هر کدام از این رستوران ها متفاوت می باشد. ما در این مقاله قصد داریم در کنار بررسی هزینه خورد و خوراک در ترکیه، چند تا از بهترین و لذیذترین غذاهای موجود در این کشور را با هزینه ای که باید پرداخت کنید، برای شما بررسی کنیم. اگر می خواهید به ترکیه مهاجرت کنید و از غذاهای لذیذ این شهر استفاده کنید می توانید راهنمای خرید ملک در ترکیه را بخوانید تا از شرایط آن باخبر شوید.

هزینه مواد غذایی در ترکیه

قبل از این که بطور جزئی تر در مورد هزینه خورد و خوراک در ترکیه صحبت کنیم، به بررسی مواد غذایی ترکیه می پردازیم. مواد غذایی در این کشور از کیفیت بالایی برخوردار هستند. پس طبیعی است قیمت مواد اولیه در ترکیه بالا باشد. اگر بخواهیم برای شفاف سازی این موضوع مثالی بزنیم، می توانیم قیمت یک غذا برای دو نفر در یک فست فود را با هم تحلیل کنیم. هزینه یک غذای برای دو نفر چیزی حدود 40 تا 50 دلار آمریکا است.

برای وعده شام در یکی از رستوران های لوکس استانبول برای دو نفر مبلغی حدود 150 لیر باید پرداخت کنید .

 بررسی هزینه خورد و خوراک در استانبول

هزینه خورد و خوراک در استانبول

در ادامه به بررسی هزینه خورد و خوراک در استانبول می پردازیم. اگر شما استانبول را برای مهاجرت انتخاب کرده اید، باید بدانید مصرف مواد غذایی در رستوران حدود 25 تا 35 لیر می شود. از طرفی نمی شود به طور دائم در رستوران ها غذا میل کنید. پس بهتر است مواد اولیه را تهیه کرده و خودتان دست به کار شوید. ما برای شما لیستی تهیه کرده ایم که در آن می توانید قیمت ها را برای یک ماه زندگی در ترکیه مشاهده کنید:

 • قیمت نوشابه در استانبول: هر بطری کوچک بین 2.5 تا 7 لیره
 • قیمت آب معدنی در استانبول: هر بطری کوچک: بین 1 تا 1.5 لیره
 • قیمت سیگار در استانبول: هر پاکت مالبارو بین 13 تا 15 لیره
 • قیمت شیر در استابنول: هر بطری 1 لیتری بین 3.25 تا 5.75 لیره
 • قیمت نان در استانبول: هر 200 گرم بین 1.5 تا 3.5 لیره
 • قیمت برنج در استانبول: هر کیلوگرم بین 5 تا 12 لیره
 • قیمت تخم مرغ در استانبول: هر شانه 12 عددی بین 6.80 تا 15 لیره
 • قیمت مرغ در استانبول: هر کیلوگرم بین 15 تا 30 لیره
 • قیمت گوشت در استانبول: هر کیلوگرم بین 50 تا 80 لیره
 • قیمت سیب در استانبول: هر کیلوگرم بین 4 تا 8 لیره
 • قیمت موز در استانبول: هر کیلوگرم بین 7 تا 15 لیره
 • قیمت پرتقال در استانبول: هر کیلوگرم بین 3 تا 8 لیره
 • قیمت گوجه در استانبول: هر کیلوگرم بین 4 تا 9 لیره
 • قیمت سیب زمینی در استانبول: هر کیلوگرم بین 3 تا 7 لیره
 • قیمت پیاز در استانبول: هر کیلوگرم بین 3 تا 8 لیره

این قیمت ها می تواند بسته به هر شهر ترکیه، متفاوت باشد ولی به طور کلی تفاوت چندانی نخواهد داشت. معمولا هزینه خورد و خوراک در ترکیه در بیشتر شهرهای آن یکسان است.

 در ادامه به معرفی چند عدد از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین غذاهای ترکیه همچنین نوشیدنی های که با قیمت مناسب می توانید در ترکیه تهیه کنید می پردازیم.

جهت مشاوره خرید ملک در ترکیه با ما در تماس باشید

آب میوه و نوشیدنی های خوشمزه ترکیه

در بیشتر شهرهای ترکیه در خیابان ها، مغازه های کوچیک آب میوه فروشی وجود دارد که معمولا با همیشه نظر افراد زیادی را به خود، جلب کرده اند. برخی از پرطرفدارترین نوشیدنی های ترکیه ای با هزینه 10 لیر عبارت اند از:

 • آب انار
 • آب پرتقال
 • سیب
 • گریب فروت

کومپیر یکی از لذیذترین غذاهای استانبول

کومپیر یکی از لذیذترین غذاهای استانبول

اگر برای شما سوال است خوشمره ترین غذای استانبول چه غذایست، پیشنهاد ما به شما کوپیر است. ترکیب این غذا از سیب زمینی پخته شده که داخل آن را با محتویات مربوطه پر می کنند. بسیاری از رستوران های خیابانی ترکیه این غذا را دارند شما می توانید این غذا را با قیمت 25 لیر تهیه کنید.

 هزینه خورد و خوراک در استانبول به دلیل توریستی بود این کشور به نسبت بالاتر از جاهای دیگر است. اما شما می توایند غذاهای خوب این کشور را در رستوران های معمولی نیز نوش جان کنید.

غذای دریایی میدیه دولمان

این غذای دریایی یکی از خوشمزه ترین و ارزان ترین غذاهای استانبول است. ترکیب این غذا شامل صدف و برنج و لیمو می باشد و قیمتی حدود 12 لیر دارد.

بالیک اکمک

بالیک اکمک

نام دیگر این غذا نان ماهی است ترکیبی بسیار لذیذ و عالی دارد. هنگامی که در حال قدم زدن در کنار پل گالاتا هستید بوی غذای هوس انگیزی را که در تمام مسیر پیچیده را حس می کنید. این غذا بالیک اکمک است. همان طور که از اسم این غذا مشخص است این غذا ماهی سرخ شده ایست که آن را داخل نان رول کرده اند. قیمت این غذای خوش مزه حدود 11 لیر می باشد و می توانید این غذا را در وعده شام و میان وعده میل کنید.

کوکورچ

این غذای لذیذ نیز طرفداران زیادی دارد. خیلی از مردم ترکیه می گویند درست کردن این غذا را نباید ببینید. دلیل آن نیز نوع طبخ آن می باشد. این غذا از اعضای داخلی گوسفند قطعه قطعه شده و سپس به وسیله روکش روده گوسفند پوشیده می شود و سپس بر روی آتش سرخ خواهد شد. قیمت این غذا حدود 13 لیر است.

سخن آخر

اطلاعاتی که درباره هزینه خورد و خوراک در ترکیه به شما داده شد، اطلاعات کلی بود که ما سعی کردیم به طور هرچه دقیق تر، برای شما بررسی کنیم. شما وقتی به کشور ترکیه سفر و یا مهاجرت کردید می توانید اطلاعات بیشتری از هزینه خورد و خوراک در استانبول و ترکیه بدست آورید.

جهت مشاوره خرید ملک در ترکیه با ما در تماس باشید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)