هزینه جانبی خرید ملک جهت مهاجرت و اخذ اقامت در ترکیه در سال 1401

خرید خانه در ترکیه

اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای انجام این کار است. اما جهت استفاده از آن نیاز است تا نسبت هزینه مهاجرت و اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه در سال 1401 آگاه شوید و اطلاعات کاملی را در مورد جنبه‌های مختلف آن داشته باشید. به همین دلیل و برای کمک به شما در این مقاله تصمیم گرفتیم تا این اطلاعات را به طور کامل بیان کنیم و در مورد آن توضیحاتی را ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید.

هزینه جانبی خرید ملک در ترکیه

هزینه جانبی خرید ملک در ترکیه شامل چه مواردی می‌شود؟

هزینه خرید ملک در ترکیه شامل موارد بسیاری است که در ابتدای کار نیاز است، آن‌ها را بشناسید. بنابراین در این قسمت به معرفی و شرح این موارد می‌پردازیم.

1- هزینه‌ مشاور املاک در ترکیه

در ترکیه نیز مانند دیگر نقاط جهان نیاز است تا به یک مشاور املاکی برای پیداکردن مورد خوب خرید ملک در ترکیه 1401 مراجعه کنید. صاحبان این مشاوران املاک برای انجام این کار و مشاوره به شما، درصدی بالاتر از مبلغ قرارداد را از شما می‌گیرند. این موضوع سقف مشخصی دارد. پس نیاز است تا هزینه مشاور املاک را به عنوان اولین هزینه در لیست خودتان قرار دهید و از آن غافل نشوید.

شما می‌توانید برای پیداکردن ملک مناسب جهت خرید در ترکیه به سایت آسیاملک مراجعه کنید. زیرا هم هزینه مناسب و مقرون به صرفه‌ای دارد و هم این کار را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

2. هزینه ارزیابی املاک و مستغلات

طبق قوانین ترکیه و از تاریخ 15 فوریه سال 2019 تمامی ملک‌های برای فروش باید توسط دو ارزیاب مورد تأیید SPK  بررسی شوند. یکی از ارزیاب‌ها کارهای مربوط به ثبت ملک در شهرداری و اداره تاپو را برعهده می‌گیرد و موارد مختلف مربوط به آن بازرسی می‌کند. ارزیاب دوم نیز همتراز‌ بودن قیمت ملک با بازار را بررسی می‌نماید. زیرا بسیاری از فروشندگان سعی می‌کنند تا قیمت فروش ملک خودشان را در اسناد پایین‌تر از حد واقعی وارد می‌کنند تا از پرداخت مالیات فرار کنند.

تهیه گزارش 20 تا 35 صفحه‌ای این ارزیاب‌ها به طور معمول 2 دو روز طول می‌کشد. مواردی که توسط ارزیاب اول یا فنی بررسی می‌شود؛ شامل عکسبرداری، کنترل رکورد در دفتر تاپو، بررسی نقشه های تنظیم شده در شهرداری و یادداشت قیمت سایر املاک می‌شود. هزینه تهیه این گزارش نیز بین مبلغ 1000 تا 1500 لیر برای هر مشتری آب می‌خورد. به این مبلغ باید هزینه مالیات بر ارزش افزوده را نیز باید اضافه کنید.

هزینه املاک و مستغلات در ترکیه

3- هزینه‌ کارشناسی ملک

هزینه کارشناسی ملک دومین موردی است که باید در لیست خودتان قرار دهید. به طور معمول کارشناسان باید مورد پذیرش طرفین باشد؛ به همین دلیل، سعی می‌شود تا از کارشناسان اداره مسکن و شهرسازی خود این کشور جهت این مورد استفاده شود تا کاملا بی‌طرف باشد. به این دلیل که این کار را به صورت منصفانه انجام دهد.

4- هزینه سند زدن و نقل و انتقال سند

بعد از اینکه با مالک خانه موجود در ترکیه به توافق رسیدید و خواستید که قرارداد انتقال را ببندید؛ نیاز است تا هزینه‌ای بابت انتقال سند پرداخت کنید. این هزینه معمولا به صورت 50-50 پرداخت می‌شود. یعنی نصف آن برعهده مالک می‌افتد و نصف دیگر را باید خریدار بپردازد. بنابراین لازم است تا این مورد را نیز در لیست هزینه‌های خودتان قرار دهید و به آن توجه ویژه‌ای کنید.

5. هزینه آژانس املاک و مستغلات

هزینه آژانس املاک و مستغلات به طور معمول برعهده خریدار است و باید توسط خود او پرداخت شود. مبلغ مشخص‌شده در قانون برای این موضوع، مبلغی معادل 2 درصد از ارزش کل ملک موردنظر است. برای این کار و پیداکردن بهترین خانه برای خرید می‌توانید به آسیاملک مراجعه کنید.

6- مالیات ارزش افزوده | مالیات ملک یا مالیات ترکیه بر ارزش افزوده یا KDV

در هنگام عقد قرارداد و پرداخت هزینه پول خرید خانه و انتقال سند، مالیات بر ارزش افزوده نیز از شما دریافت می‌شود که درصد مشخصی است و تغییر چندانی در طول زمان نخواهد داشت.

مالیات ملک یا مالیات بر ارزش افزوده یا KDV دیگر هزینه جانبی خرید ملک در ترکیه است که باید پرداخت آن را در برنامه خودتان قرار دهید. این هزینه تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله مساحت ملک، موقعیت جغرافیایی، مکان ملک خریداری‌شده و همچنین سال پایان ساخت آن تغییر می‌کند. میزان مبلغ آن بین 1 تا 18 درصد ارزش ملک خریداری‌شده باقی می‌ماند. دقت کنید که پرداخت این هزینه نیز برعهده خریدار است و فروشنده در قبال این موضوع وظیفه‌ای طبق قانون ندارد.

7- بیمه اموال

هنگامی که اثاث‌کشی انجام می‌شود و شما قصد انتقال اموال و وسایل خودتان را به منزل جدید را دارید؛ احتمال آسیب‌دیدن آن‌ها وجود دارد. اما اگر وسایل خودتان را بیمه اموال کنید، خیالتان نسبت به وقوع این اتفاق‌ها راحت خواهد بود و اطمینان خواهید داشت که در صورت بروز خسارت، بیمه آن را به طور قابل‌ملاحظه‌ای پرداخت می‌کند و نیازی به نگرانی از این بابت نیست.

8- بیمه املاک و زلزله

بیمه املاک و زلزله در ترکیه اجباری است و تمام کسانی که اقدام به خریداری ملک در این کشور می‌کنند؛ باید این کار را انجام دهند. قیمت بیمه املاک و زلزله براساس هر متر مربع ملک تعیین و مشخص می‌شود. به عنوان مثال هزینه این موضوع برای ملک هفتاد متر مربعی 220 لیر ترکیه می‌شود. برای پرداخت این هزینه و دریافت این بیمه نیاز است تا به دفاتر بیمه در این کشور مراجعه کنید. داشتن این بیمه به شما کمک می‌کند تا در صورت بروز اتفاقاتی مانند زلزله، آتش‌سوزی یا سرقت از دفتر بیمه موردنظر تقاضای غرامت کنید.

هزینه بیمه املاک و زلزله در ترکیه

9- هزینه‌ استخدام مترجم

اکثر افرادی که در ترکیه زندگی می‌کنند؛ به زبان ترکی صحبت می‌کنند. شما نیز باید بتوانید این زبان را متوجه شوید و بااستفاده از آن منظور خودتان را برسانید؛ اما اگر امکان انجام این کار را ندارید، نیاز است تا مترجم بگیرید و هزینه استخدام مترجم را متقبل شوید. به این صورت دیگر مشکلی در هنگام ارتباط‌ برقرار‌کردن نخواهید داشت و می‌توانید این کار را به خوبی انجام دهید.

10- هزینه‌ خرید انشعابات

انشعابات مختلف برق، آب و گاز برای هرخانه‌ای ضروری هستند و باید موجود باشند؛ البته اگر اقدام به خرید خانه دست دوم می‌کنید، دیگر نیازی نیست تا آن را پرداخت کنید؛ زیرا این کار قبلا توسط صاحب‌خانه انجام شده است؛ پس نتیجه می‌گیریم هزینه خرید انشعابات تنها مخصوص ملک‌های نو است و شامل موارد دست‌ دوم و کارکرده نمی‌شود.

11- هزینه‌های جانبی آبونمان برق و آب

هزینه جانبی آبونمان برق و آب باتوجه به مکان قرارگیری ملک و مصرف افراد ساکن در ملک متفاوت است. برای انتقال کنتور برق نیاز است تا خریدار مبلغی بین 100 تا 500 لیر را پرداخت کند. درصورتی که دسک منقضی‌شده باشد؛ نیاز است تا هزینه اضافی برای آن نیز پرداخت کنید. هزینه انتقال کنتور آب نیز در حدود 775 لیر به اضافه هزینه دسک است که باید توسط خریدار پرداخت گردد.

12-  هزینه تلفن و اینترنت در ترکیه

دو شرکت ترک تلکام و تی تی نت در این کشور خدمات مربوط به اینترنت و تلفن را به انجام می‌رسانند و با مشترکین برای بهره‌مندی از این خدمات قرارداد دوساله می‌بندند. هزینه تلفن و اینترنت علاوه بر بسته، شامل هزینه نصب نیز می‌شود که تقریبا میزان مبلغ آن 130 لیر می‌شود.

13- هزینه نگهداری

در ترکیه برای تعمیر و نگهداری شامل تعمیر و نگهداری استخر، باغ، برق و دیگر خدمات مربوط به نگهداری باید به صورت ماهیانه مبلغی را پرداخت کنید که در زبان ترکی تحت عنوان Aidat شناخته می‌شود.

هزینه تعمیر و نگهداری در ترکیه

14- هزینه رفت و آمد به ترکیه

برای خرید خانه نیاز تا به ترکیه رفت و آمد کنید و مدتی را نیز در این کشور بمانید که نیازمند خرج‌کردن مقداری پول است. همین موضوع باعث می‌شود تا ما به شما پیشنهاد کنیم تا هزینه رفت و آمد به ترکیه را در لیست خودتان قرار بدهید و از آن غافل نشوید.

هزینه جانبی خرید ملک در سایر شهر های ترکیه

1- هزینه خرید ملک در ترکیه در سال 1401

در قسمت قبل، انواع هزینه‌های مختلفی که باید در هنگام خرید ملک انجام دهید را برای شما بیان کردیم و توضیحاتی در مورد آن‌ها دادیم تا اطلاعات در این زمینه کامل شود؛ اما در این قسمت قصد داریم؛ در مورد هزینه خرید ملک در شهرهای مهم ترکیه در سال 1401 بپردازیم و به طور در مورد آن نیز توضیحاتی را ارائه دهیم.

2- هزینه زندگی در ترکیه در سال 1401

هزینه زندگی در ترکیه بستگی به شهر محل سکونت شما است؛ اما به طور میانگین مقدار قابل‌توجهی با ایران فاصله ندارد؛ زیرا در این کشور نیز تورم زیادی وجود دارد که باعث بالارفتن قیمت‌ها می‌شود و هزینه‌های زندگی را بالا می‌برد.

3- هزینه جانبی خرید ملک در استانبول در سال 1401

متوسط هزینه‌ای که باید برای خرید ملک در استانبول حول و حوش ۱۵۰۰۰ لیر قرار می‌گیرد؛ این مبلغ به طور تقریبی 30 میلیون تومان می‌شود. توجه کنید که این مبلغ به صورت میانگین است و ممکن ملک‌هایی با قیمت بالاتر یا هزینه خرید پایین‌تر نیز وجود داشته باشند.

4- هزینه جانبی خرید ملک در ازمیر در سال 1401

هزینه خرید ملک در ازمیر 12569 لیر است که حول و حوش 25 میلیون تومان خودمان می‌شود؛ این مقدار به صورت متوسط محاسبه شده است که باید آن را در نظر بگیرید.

هزینه جانبی خرید ملک در ازمیر

5- هزینه خرید ملک در آنتالیا در سال 1401

آنتالیا یکی از شهرهای توریستی و مشهور ترکیه است که در فصل‌های مختلف از مکان‌های مختلف دنیا مسافر دارد. همین امر موجب قرارداشنن هزینه خرید ملک در آنتالیا در سال 1401 در محدوده متوسط شده است. این قیمت به طور متوسط 9100 لیر است که مبلغ حول و حوش 20 میلیون می‌شود.

6- هزینه خرید ملک در آنکارا

متوسط هزینه خرید ملک در آنکارا 6900 دلار است که مقدار آن نسبت به دیگر شهرها، کمی پایین‌تر است و معادل آن به تومان مبلغ 13 میلیون می‌شود.

7- هزینه خرید ملک در بدروم

اگر قصد خرید ملک در بدروم را دارید؛ باید به طور متوسط مبلغ 7200 لیر یا 15 میلیون تومان را پرداخت کنید که مبلغ نسبتا خوبی به شمار می‌آید.

8قیمت خرید آپارتمان دست‌ دوم در ترکیه

در ترکیه نیز ملک‌های دست‌دوم برای فروش وجود دارند؛ این ساختمان‌ها وابسته به عمرشان، متراژ، شهر و محله قرارگیری و توافق طرفین قیمت‌گذاری می‌شود و نمی‌توان مقدار میانگین برای آن به دست آورد.

هزینه‌های مهاجرت و اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه را به طور دقیق بدانید

برای اینکه بتوانید از یک موقعیت استفاده کنید، نیاز است تا موارد مربوط به آن را شناسایی کنید که هزینه‌ها موردی مهم در میان آن‌ها است. مهاجرت و اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه نیز در این دایره قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل در این مقاله به جنبه‌های مختلف آن پرداختیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر کافیست با کارشناسان آسیاملک در تماس باشید.

در قسمت نظرات به ما بگویید که برای خرید ملک در ترکیه کدام شهر آن را انتخاب می‌کنید و دلیلتان برای این انتخاب چیست؟

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)