هزینه مهاجرت و اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه در سال 1401

بیمه اموال ترکیه

اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای انجام این کار است؛ اما جهت استفاده از آن نیاز است تا نسبت هزینه مهاجرت و اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه در سال 1401 آگاه شوید و اطلاعات کاملی را در مورد جنبه‌های مختلف آن داشته باشید؛ به همین دلیل و برای کمک به شما در این مقاله تصمیم گرفتیم تا این اطلاعات را به طور کامل بیان کنیم و کاملا دقیق در مورد آن توضیحاتی را ارائه دهیم تا ابهامی برای شما باقی نماند.

عکس2

هزینه خرید ملک در ترکیه شامل چه مواردی می‌شود؟

هزینه خرید ملک در ترکیه شامل موارد بسیاری است که در ابتدای کار نیاز است، آن‌ها را بشناسید و اطلاعات نسبتا کاملی در مورد آن‌ها کسب کنید؛ بنابراین در این قسمت به معرفی و شرح این موارد می‌پردازیم.

1- هزینه‌ مشاور املاک در ترکیه

در ترکیه نیز مانند دیگر نقاط جهان نیاز است تا به یک مشاور املاکی برای پیداکردن مورد خوب خرید ملک در ترکیه 1401 مراجعه کنید؛ صاحبان این مشاوران املاک برای انجام این کار و مشاوره به شما، درصدی بالاتر از مبلغ قرارداد را از شما می‌گیرند که این موضوع سقف مشخصی دارد؛ پس نیاز است تا هزینه مشاور املاک را به عنوان اولین هزینه در لیست خودتان قرار دهید و از آن غافل نشوید.

شما می‌توانید برای پیداکردن ملک مناسب جهت خرید در ترکیه به سایت آسیاملک مراجعه کنید؛ زیرا هم هزینه مناسبی و مقرون به صرفه‌ای دارد و هم این کار را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

2- هزینه‌ کارشناسی ملک

هزینه کارشناسی ملک دومین موردی است که باید در لیست خودتان قرار دهید؛ به طور معمول کارشناسان باید مورد پذیرش طرفین باشد؛ به همین دلیل، سعی می‌شود تا از کارشناسان اداره مسکن و شهرسازی خود این کشور جهت این مورد استفاده شود تا کاملا بی‌طرف باشد و این کار را به صورت منصفانه انجام دهد.

3- هزینه انتقال سند

بعد از اینکه با مالک خانه موجود در ترکیه به توافق رسیدید و خواستید که قرارداد انتقال را ببندید؛ نیاز است تا هزینه‌ای بابت انتقال سند پرداخت کنید؛ این هزینه معمولا به صورت 50-50 پرداخت می‌شود، یعنی نصف آن برعهده مالک می‌افتد و نصف دیگر را باید خریدار بپردازد؛ بنابراین لازم است تا این مورد را نیز در لیست هزینه‌های خودتان قرار دهید و به آن توجه ویژه‌ای کنید که بسیار مهم و قابل‌توجه است.

4- مالیات ارزش افزوده

در هنگام عقد قرارداد و پرداخت هزینه پول خرید خانه و انتقال سند، مالیات بر ارزش افزوده نیز از شما دریافت می‌شود که درصد مشخصی است و تغییر چندانی در طول زمان نخواهد داشت.

5- بیمه اموال

بیمه اموال در ترکیه

هنگامی که اثاث‌کشی انجام می‌شود و شما قصد انتقال اموال و وسایل خودتان را به منزل جدید را دارید؛ احتمال به وقوع‌ پیوستن اتفاق‌های بسیاری وجود دارد که می‌تواند باعث آسیب‌دیدن آن‌ها به طور قابل‌توجهی شود؛ اما اگر وسایل خودتان را بیمه اموال کنید، خیالتان نسبت به وقوع این اتفاق‌ها راحت خواهد بود و اطمینان خواهید داشت که در صورت بروز خسارت، بیمه آن را به طور قابل‌ملاحظه‌ای پرداخت می‌کند و نیازی به نگرانی از این بابت نیست.

هزینه‌ استخدام مترجم

اکثر افرادی که در ترکیه زندگی می‌کنند؛ به زبان ترکی صحبت می‌کنند؛ به همین دلیل شما نیز باید بتوانید این زبان را متوجه شوید و بااستفاده از آن منظور خودتان را برسانید؛ اما اگر امکان انجام این کار را ندارید، نیاز است تا مترجم بگیرید و هزینه استخدام مترجم را متقبل شوید؛ به این صورت دیگر مشکلی در هنگام ارتباط‌ برقرار‌کردن نخواهید داشت و می‌توانید این کار را به خوبی انجام دهید که مهم و قابل‌توجه است.

هزینه‌ خرید انشعابات

انشعابات مختلف برق، آب و گاز برای هرخانه‌ای ضروری هستند و باید موجود باشند؛ البته اگر اقدام به خرید خانه دست دوم می‌کنید، دیگر نیازی نیست تا آن را پرداخت کنید؛ زیرا این کار قبلا توسط صاحب‌خانه انجام شده است؛ پس نتیجه می‌گیریم هزینه خرید انشعابات تنها مخصوص ملک‌های نو است و شامل موارد دست‌ دوم و کارکرده نمی‌شود.

هزینه رفت و آمد به ترکیه

برای خرید خانه نیاز تا به ترکیه رفت و آمد کنید و مدتی را نیز در این کشور بمانید که نیازمند خرج‌کردن مقداری پول است. همین موضوع باعث می‌شود تا ما به شما پیشنهاد کنیم تا هزینه رفت و آمد به ترکیه را در لیست خودتان قرار بدهید و از آن غافل نشوید.

هزینه خرید ملک در ترکیه در سال 1401

در قسمت قبل، انواع هزینه‌های مختلفی که باید در هنگام خرید ملک انجام دهید را برای شما بیان کردیم و توضیحاتی در مورد آن‌ها دادیم تا اطلاعات در این زمینه کامل شود؛ اما در این قسمت قصد داریم؛ در مورد هزینه خرید ملک در شهرهای مهم ترکیه در سال 1401 بپردازیم و به طور در مورد آن نیز توضیحاتی را ارائه دهیم.

هزینه خرید ملک در استانبول در سال 1401

متوسط هزینه‌ای که باید برای خرید ملک در استانبول حول و حوش ۱۵۰۰۰ لیر قرار می‌گیرد؛ این مبلغ به طور تقریبی 30 میلیون تومان می‌شود. توجه کنید که این مبلغ به صورت میانگین است و ممکن ملک‌هایی با قیمت بالاتر یا هزینه خرید پایین‌تر نیز وجود داشته باشند.

هزینه خرید ملک در ازمیر در سال 1401

هزینه خرید ملک در ازمیر 12569 لیر است که حول و حوش 25 میلیون تومان خودمان می‌شود؛ این مقدار به صورت متوسط محاسبه شده است که باید آن را در نظر بگیرید.

هزینه خرید ملک در آنتالیا در سال 1401

آنتالیا یکی از شهرهای توریستی و مشهور ترکیه است که در فصل‌های مختلف از مکان‌های مختلف دنیا مسافر دارد که همین امر موجب قرارداشنن هزینه خرید ملک در آنتالیا در سال 1401 در محدوده متوسط شده است؛ این قیمت به طور متوسط 9100 لیر است که مبلغ حول و حوش 20 میلیون می‌شود.

هزینه خرید ملک در آنکارا

متوسط هزینه خرید ملک در آنکارا 6900 دلار است که مقدار آن نسبت به دیگر شهرها، کمی پایین‌تر است و معادل آن به تومان مبلغ 13 میلیون می‌شود.

هزینه خرید ملک در بدروم

اگر قصد خرید ملک در بدروم را دارید؛ باید به طور متوسط مبلغ 7200 لیر یا 15 میلیون تومان را پرداخت کنید که مبلغ نسبتا خوبی به شمار می‌آید.

قیمت خرید آپارتمان دست‌ دوم در ترکیه

در ترکیه نیز ملک‌های دست‌دوم برای فروش وجود دارند؛ این ساختمان‌ها وابسته به عمرشان، متراژ، شهر و محله قرارگیری و توافق طرفین قیمت‌گذاری می‌شود و نمی‌توان مقدار میانگین برای آن به دست آورد؛ زیرا تغییرات زیادی را دارد.

هزینه زندگی در ترکیه در سال 1401

هزینه زندگی در ترکیه بستگی به شهر محل سکونت شما است؛ اما به طور میانگین مقدار قابل‌توجهی با ایران فاصله ندارد؛ زیرا در این کشور نیز تورم زیادی وجود دارد که باعث بالارفتن قیمت‌ها می‌شود و هزینه‌های زندگی را بالا می‌برد.

هزینه‌های مهاجرت و اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه را به طور دقیق بدانید

برای اینکه بتوانید از یک موقعیت استفاده کنید، نیاز است تا موارد مربوط به آن را شناسایی کنید که هزینه‌ها موردی مهم در میان آن‌ها است. مهاجرت و اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه نیز در این دایره قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل در این مقاله به جنبه‌های مختلفش پرداختیم تا آگاهی شما در موردش به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر کافیست با کارشناسان آسیاملک در تماس باشید.

در قسمت نظرات به ما بگویید که برای خرید ملک در ترکیه کدام شهر آن را انتخاب می‌کنید و دلیلتان برای این انتخاب چیست؟

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)