8 مورد از جاهای دیدنی آنتالیا که باید بروید

جاهای دیدنی آنتالیا

آنتالیا بعد از استانبول، انتخاب بسیار از گردشگران ایرانی است. کسانی که به شهرهای ساحلی علاقه دارند، این شهر را برای تفریح انتخاب می کنند، به ویژه در فصل تابستان  برای دوست داران گرما بسیار جذاب است. در این بخش قصد داریم، جاهای دیدنی آنتالیا را برسی کنیم. مکان های که شاید درسفربه این شهر نرفته باشید. اگر می خواهید در یک شهر آفتابی وساحلی زندگی کنید می توانید راهنمای مهاجرت به ترکیه که در مطالب قبل به آن اشاره کرده ایم بخوانید. اگر به مناطق تاریخی علاقه دارید این مقاله را از دست ندهید.

1-کاله ایچی | منطقه تاریخی

کاله ایچی، منطقه تاریخی در آنتالیا است و یکی از زیباترین جاهای دیدنی آنتالیا می باشد. بسیاری از کسانی که از این منطقه دیدن کرده اند، این مکان را به یزد و کاشان تشبیه کرده اند. کوچه های قدیمی و بافت قدیمی خانه ها همه شما را به سال های دور می برد. کاله ایچی کوچه های تنگ و پر پیج و خم دارد ، خیابان های سنگ فرش شده حس و حال عجیبی را به شما به ارمغان می آورد. مزیت زندگی در آنتالیا ترکیه می توان یکی از هیجان انگیز ترین موارد باشد.

یکی از معروف ترین و قدیمی ترین، خیابان های آن مزیک است. این خیابان پراز کافه فروشگاه و رستوران است. در این منطقه اغلب صندلی هایشان را در کنار خیابان چیده اند.

اگر به دنبال خیابان آرام تری می گردید می توانید به خیابان کلین جان سر بزنید.

جاذبه های دیدنی کاله ایچی

  • دروازه هاردیان
  • مناره ییولی
  • بندر قلعه کاله‌ایچی

2- مسجد ییولی مناره | یکی از نماد های آنتالیا

یکی دیگر از جاهای دیدنی آنتالیا مسجد ییولی منار است.

این مسجد نماد شهرآنتالیاست. مسجد قدیمی که در سال 1320 ساخته شده است.

به همین دلیل از قدیمی ترین مسجد های این شهر نام گذاری شده است. مردم آنتالیا این مسجد را به نام مسجد علاالدین می شناسند. زیرا به دستور علاالدین کی قباد ساخته شده است. این مسجد معماری بسیار جالبی دارد این معماری به صورت مستطیل است و 6 گنبد دارد. برای ساخت این مسجد از خشت استفاده شده است. تزئینات زیادی بر روی دیواره های آن قرار دارد.

مناره این مسجد در به صورت استوانه در شرق مسجد واقع شده است.

3- مناره شکسته | کِسیک مناره

یکی از پر بازدیدترین جاهای دیدنی آنتالیا منار شکسته می باشد. این مناره شکسته، در طول تاریخ پر فراز نشیب بوده است. این بنا تاریخی در ابتدا معبد رومیان بود. در قرن 7 به کلیسای مریم مقدس تبدیل شد. همانطور که از عکس های این بنا مشخص است  معماری این مناره از رومی ها الهام گرفته است. مناره شکسته دارای 5 گنبد بوده است که بعد ازحمله اعراب تخریب شد. بعد از چندین سال این بنا مورد بازسازی قرار گرفت و تبدیل به مسجد شد. این پایان ماجرای این بنای پرحاشیه نیست.

مناره شکسته | کِسیک مناره

در دورران سلجوقیان این به مسجد کورکورت یا مسجد کبیر تغییر نام پیدا کرد.  مناره شکسته در کنار این مسجد بنا شد. بعد از پایان وحکومت سلجوقیان این مسجد دوباره به کلیسا تبدیل شد. این کلیسا در سال 1896 به آتش کشیده شد و قسمت بالایی این مناره که چوبی بود سوخت، به همین دلیل نام این مسجد مناره شکسته نام دارد.

 

4-آسپندوس| بنای یادگاری از دوران رومیان

اگر به امفی تئاتر آسپندوس بروید، حس می کنید در وسط فیلم های رومیان قرار دارید. این آمفی تئاتر، یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی آنتالیاست که از زمان رومیان در این شهر به یادگار مانده است. این بنا به قرن دوم میلادی، زمانی که امپراطوری روم در ترکیه حضور داشتند.

آمفی تئاترآسپندوس بازسازی شده است و جشن های موسیقی در این بنا برگذار می شود و ظرفیت آن 15 تا 20 هزار نفر است.

آسپندوس|بنای یادگاری از دوران رومیان

5-پرگا | مکان با شکوه

یکی از زیبا ترین مکان های تاریخی آنتالیا پرگاه است. این شهر تاریخی در عین ویرانی یکی از جاهای دیدنی آنتالیاست. در هنگام بازدید از این مکان به سرستون های ریخته در عین حال زیبا و دیدنی آن دقت کنید. قدمت این شهر تاریخی به دوران هلنی یعنی زمانی که یونانیان در این کشور حکومت می کردند بر می گرد. در آن زمان پرگاه یکی از با شکوه ترین شهر های آن زمان بوده است. در این بنا مجسمه زنان دیده می شود که نشان از جایگاه و منزلت زنان در آن دوران بوده است.

6-موزه آنتایا | مجسمه های تاریخی

کسانی که علاقه مند بازدید ازموزه هستند. زمان را در این مکان ها گم می کنند. موزه آنتالیا، می تواند پیشنهاد بسیارخوبی باشد برای علاقه مندان به بازید موزه. موزه آنتایا یکی اززیبا ترین جاذبه های گردشگری آنتالیا است. این موزه زیبا بیش از 13 تالاردارد. در تالارهای این موزه بیش از 5 هزارآثار بسیار جذاب و تاریخی از زمان های مختلف قرار دارد.

مهم ترین بخش های موزه

  • سکه‌ها
  • اتاق امپراطوری
  • تابوت‌ها
  • آیکون‌های مسیحیت

بسیاری از گچ بری های که از مسجد های شهر پرگار کشف شده است به این موزه آورده اند.

7- موزه مینی سیتی آنتالیا

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا موزه مینی سیتی است. در حقیقت شما می توانید با دیدن این موزه، سفری به کل ترکیه داشته باشید. تمام ماکت های مینیاتوری بنا های ترکیه دراین موزه قرار دارد. این مکان دیدنی در فضای بازبرپا شده است.

8- خانه و موزه آتاتورک

خانه آتاتورک، مردی که کمک بزرگی به استقلال کشور ترکیه کنونی کرد، در دوطبقه است. در ایت موزه وسایل شخصی آتاتورک اسناد و عکس ها قراردارد و برای علاقه مندان این چهره برجسته بسیار جذاب است.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)