همه چیزی که در مورد بیمه SGK باید بدانید

موارد تحت پوشش این بیمه SGK

در ترکیه بیمه‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها برای کم‌کردن هزینه‌های درمانی خودتان استفاده کنید. بیمه SGK نیز یکی از آن‌ها است که موارد مختلفی تحت پوشش خودش قرار می‌دهد. در ادامه شرایط دریافت این بیمه، مدت زمان موردنیاز برای دریافت آن، اعتبارش، هزینه دریافتش، موارد تحت پوشش این بیمه و جاهایی که آن را قبول دارند را معرفی می‌کنیم. همچنین در موردشان شرح کوتاهی می‌دهیم.

همه چیزی که در مورد بیمه SGK باید بدانید

شرایط دریافت بیمه SGK

بیمه SGK در واقع همان بیمه دولتی ترکیه به حساب می‌آید که برای شهروندان خودش در نظر گرفته است و تنها شهروندان ترکیه می‌توانند از آن بهره‌مند شوند؛ بنابراین شرط اصلی برای دریافت آن اخذ شهروندی در ترکیه است. البته کسانی که اقامت یکساله این کشور را نیز دریافت کرده باشند، نیز می‌توانند از این نوع بیمه استفاده کنند. همچنین میزان هزینه درمانی زیاد خودشان در این کشور را به حداقل ممکن کاهش دهند که مطلوب همگان به شمار می‌آید.

اگر دارای شرط گفته شده بودید، باید به دفتر این بیمه در منطقه خودتان مراجعه کنید و با ارائه کارت اقامت یکساله، آدرس محل زندگی خودتان در این کشور و انجام معاینه‌های پزشکی یک سند از دفتر به اداره اقامت داده می‌شود. پس از آن شما دفترچه بیمه SGK را دریافت می‌کنید. برای پرداخت حق بیمه ماهانه نیز می‌توانید از طریق تمامی بانک‌های موجود در ترکیه اقدام کنید. دقت کنید که در هنگام تمدید مدت اقامت باید اطلاعات مربوط به دفترچه بیمه SGK خودتان را نیز به روزرسانی کنید.

مدت زمان مورد نیاز برای دریافت بیمه SGK

به طور کلی نمی‌توان مدت زمان دقیقی برای دریافت بیمه SGK مشخص کرد؛ اما فرآیند انجام آن چندان طولانی نیست. در مدت زمان بسیار کوتاهی دفترچه درمانی به شما داده می‌شودو می‌توانید از خدمات آن به خوبی استفاده کنید.

بیمه SGKدر ترکیه و مزایای آن

اعتبار بیمه SGK به چه میزان است؟

اعتبار این بیمه بستگی به مدت زمانی دارد که شما هزینه آن را پرداخت کرده‌اید. افرادی که اقامت موقت دارند؛ نیاز دارند تا در هنگام تمدید اقامت خودشان، این بیمه را نیز تمدید کنند. این باعث می شود بتوانند دوباره از خدمات آن استفاده کنند و در این مسیر مشکل یا محدودیتی خاصی نداشته باشند.

هزینه بیمه SGK چه قدر است؟

هزینه بیمه SGK به صورت سالیانه تعیین می‌گردد و هرسال تغییر می‌کند؛ اما به طور کلی مبلغ پرداختی توسط شما نسبت به هزینه‌های درمانی چندان بالا نیست و از نظر اقتصادی این مورد به سودتان می‌انجامد که مطلوب هر کسی به شمار می‌آید و آن را می‌پسندد.

موارد تحت پوشش این بیمه چیست؟

هنگامی که دفترچه این بیمه را دریافت می‌کنید؛ به شما لیستی از پزشکان را ارائه می‌دهند که شما می‌توانید برای خدمات درمانی خودتان به آن‌ها مراجعه کنید. تمامی بیماری به جز مواردی که در قسمت پایین گفته می‌شود، تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند:

  • بیماری های فعلی که در زمان اخذ کارت بیمه شخص با آنها درگیر است
  • دیابت
  • سرطان

مشاهده می‌کنید که دایره این بیمه چقدر گسترده است و شما می‌توانید اکثر هزینه‌های خودتان را بااستفاده از آن پوشش دهید و مشکلی در این زمینه نداشته باشید.

موارد تحت پوشش این بیمه SGK

از این بیمه در چه جاهایی می‌توان استفاده کرد؟

از این بیمه می‌توان در تمامی درمانگاه، بیمارستان‌ها و مطب پزشکانی که با دولت ترکیه در این مورد قرارداد دارند، استفاده کرد؛ در این موضوع محدودیتی وجود ندارد و نیازی به نگرانی در مورد هزینه‌های به هیچ عنوان نیست.

بیمه SGK را به طور کامل بشناسید

بیمه SGK یا همان بیمه دولتی ترکیه بسیار کارآمد است و می‌تواند تا حد بسیار مناسبی هزینه‌های درمانی شما را کاهش دهد؛ برای دریافت این نوع از بیمه باید حتما اقامت یکساله در این کشور داشته باشید یا دارای کارت شهروندی باشید که می‌توانید برای انجام کارهای آن به سایت آسیاملک مراجعه کنید. اگر سوالی نیز در این مورد داشتید؛ می‌توانید آن را بااستفاده شماره تلفن‌های موجود در سایت با ما مطرح کنید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)