همه چیز در مورد فرهنگ مردم ازمیر

فرهنگ مردم ازمیر

قبل از اینکه درباره فرهنگ مردم ازمیر بدانید، بهتر است در مورد تاریخچه ازمیر کمی صحبت کنیم. ازمیر یکی از شهرهای ترکیه محسوب می شود که زادگاه یکی از معروف ترین نویسندگان یونان به نام هومر می باشد. در حال حاضر این شهر به یکی از شهرهای مدرن ترکیه تبدیل شده است. به این نکته توجه کنید که ازمیر یک شهر چند ملیتی بوده که علت آن هم قرار گیری در تقاطع جاده های بازرگانی است.

قابل ذکر است مردم شهر ازمیر بسیار مهمان نواز و مهربان هستند و با کوچک ترین اتفاق برای همنوعشان، سریعا به آن خدمات رسانی می کنند. نقطه ضعف مردم ازمیر سنت هایشان است و هر کس به سنت های آن ها احترام بگذارد، رفتار خوبی با آن خواهند داشت. در ادامه این مقاله می خواهیم بیشتر در مورد فرهنگ و آداب و رسوم مردم ازمیر صحبت کنیم.

خلق و خوی مردم ازمیر

خلق و خوی مردم ازمیر

اگر به ازمیر سفر کرده باشید حتما از سبک زندگی مردم ترکیه مطلع شده اید، مردم ازمیر بسیار کند کار و خیلی خونسرد هستند. اما با توجه به آرامش و انرژی مثبتی که دارند بسیار ریلکس می باشند. از ویژگی های بارز اخلاق مردم ترکیه، بخصوص مردمان ازمیر می توان به ادب، صبر، شکیبایی و مهربانی آنان اشاره کرد. آن ها هرگز کارهایی که با شتاب انجام شود را نمی پسندند و معتقد هستند که کار باید با آرامش و دقت زیادی انجام شود. علاوه بر ویژگی های مثبتی که دارند، از ویژگی هایی همچون بدقولی برخوردار هستند که این ویژگی تنها در بعضی از مردم ازمیر دیده می شود.

آداب و رسوم مردم ازمیر

خانواده و دوست در فرهنگ مردم ازمیر از ارزش بالایی برخوردار است. همچنین آن ها با هم نوعان خود بسیار صمیمی رفتار می کنند که گویی چند سال با هم آشنا هستند. به این نکته توجه کنید که بیشتر مردم ازمیر به زبان انگلیسی تکلم می کنند که دلیل آن وجود گردشگران زیاد و توریستی بودن شهر ازمیر می باشد. اگر می خواهید به ازمیر سفر کنید، حتما بخاطر داشته باشید که اگر یکی از بومیان ازمیر شما را به منزل خود دعوت کرد، دعوت او را بپذیرید. زیرا نپذیرفتن دعوت نوعی توهین و بی احترامی برای آن ها تلقی می شود.

آداب غذا خوردن مردم ازمیر

آداب غذا خوردن مردم ازمیر

در فرهنگ مردم ازمیر، غذا خوردن یکی از کارهایی است که بسیار به آن توجه می شود و از آن لذت می برند. مهم ترین وعده غذایی مردم ازمیر صبحانه است که این وعده را خیلی مفصل میل می کنند. علارغم مردم ایران که گاهی اوقات برای اینکه تمام هزینه ها بر دوش یک نفر نباشد آن را اشتراکی می کنند، در فرهنگ مردم ازمیر این عمل بسیار بیگانه است. در سفره شام مردم ازمیر معمولا نوشیدنی های الکل دار وجود دارد که بیشتر همراه با گوشت و یا ماهی سرو می شود.

چگونگی معاشرت اجتماعی

همانطور که در بالا اشاره کردیم مردم ازمیر بسیار با یکدیگر صمیمی هستند. به طوری که ممکن است در هنگام راه رفتن دست یکدیگر را بگیرند و این موضوع هم برای آقایان و هم بانوان صدق می کند. گاهی اوقات ممکن است دست خود را بر کمر دیگری بگیرند که باز هم نشانه صمیمت و دوستی زیاد است.

آیین مذهبی مردم ازمیر

98 درصد مردم ترکیه از دین اسلام تبعیت می کنند که به دو گروه شیعه و سنی تقسیم شده اند. در فرهنگ مردم ازمیر، نماز خواندن جز و کارهای مهمی است که می بایست در پنج نوبت از شبانه روز خوانده شود. سبک زندگی مردم ترکیه با مردم دیگر کشورها مخصوصا ایران کاملا متفاوت است.

مثلا: روزهای جمعه در ترکیه تعطیل نمی باشد. همچنین در ماه مبارک رمضان مردم شهر ازمیر، به دلخواه خود از صبح تا عصر روزه می گیرند و از کارهایی همچون: سیگار کشیدن،آدامس جویدن و خوردن غذا اجتناب می کنند.

غذاهای مورد علاقه مردمان ازمیر

در فرهنگ ازمیر چند نوع غذا وجود دارد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند و از مهم ترین تولیدات ازمیر بشمار می روند. این غذاها نظیر: سبزیجات، ماهی و حلزون می باشند.

نحوه خطاب یکدیگر در فرهنگ مردم ازمیر

نام هر فرد در ترکیه شامل دو بخش نام و نام خانوادگی است. معمولا بانوان متاهل می توانند هم نام و نام خانوادگی خود و هم نام و نام خانوادگی همسر را استفاده کنند. این فرهنگ از سال 2014 در بین مردم مرسوم شد. اغلب نام ها هم برای مردان و هم برای بانوان استفاده می شود. مردم ترکیه برای صدا کردن یکدیگر حتما از عناوینی مانند: خانم و آقا استفاده می کنند که صرفا جهت احترام به مخاطب است.

فستیوال های مردم ازمیر

باتوجه به متفاوت بودن سبک زندگی مردم ترکیه، مناسبت ها و فستیوال های آن ها هم کاملا متفاوت است. یکی از جذاب ترین فستیوال های ازمیر، فستیوال اروپایی جاز ازمیر است. در این فستیوال کسانی که طرفدار موزیک جاز هستند به ازمیر می آیند. مردم در این فستیوال به تماشای فیلم های هیجان انگیز و همچنین شنیدن موسیقی های جاز می پردازند. از دیگر فستیوال های ازمیر می توان به فستیوال بین المللی اشاره کرد. این فستیوال در ماه ژوئن و جولای برپا می شود. در این فستیوال تمام موزیسین های ماهر گرد هم جمع می شوند و یک فضای هیجان انگیز را به وجود می آورند. این فسیتوال در میان مردم ازمیر از ارزش بالایی برخوردار است.

فستیوال های مردم ازمیر

شرایط زندگی در ازمیر

درواقع می توان گفت ازمیر یکی از زیباترین شهرهای ترکیه می باشد. بی تردید سفر به این شهر می تواند برای هرکسی لذت زیادی داشته باشد. بالاتر شما را با فرهنگ مردم ازمیر آشنا کرده ایم، حال ممکن است یک عده ترغیب به زندگی در این شهر شده باشد. نگران نباشید، در ادامه می خواهیم شرایط زندگی در ازمیر را برایتان شرح دهیم. تا پایان همراه ما باشید چرا که خبرهای خوبی برایتان داریم.

وجود آب هایی معدنی، ساختمان های قدیمی، درختان نخل و دیگر جاذبه های گردشگری ازمیر موجب شد افراد زیادی این شهر را برای زندگی انتخاب کنند. مردم ازمیر بسیار خون گرم و مهمان نواز هستند و از هیچ کاری برای مهمان خود دریغ نمی کنند. قیمت خانه در ازمیر ازران تر از دیگر شهرهای ترکیه می باشد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، مساحت شهر ازمیر 7.340 کیلومتر مربع بوده که در غرب کشور ترکیه قرار دارد. به طور کلی زندگی در شهر ازمیر بسیار آرام است. افرادی که تمایل به زندگی در شهرهای شلوغ و پر سر و صدا ندارند، انتخاب شهر ازمیر می تواند بهترین گزینه باشد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)