آنچه درباره پل های دیدنی استانبول باید بدانید!

پل های دیدنی استانبول

یکی از جاذبه های گردشگری استانبول که ممکن است نظر شما را جلب کند، پل ها هستند. پل های دیدنی استانبول با معماری خاص خود، توانسته اند خود را در لیست اماکن دیدنی این شهر، قرار داده و همین موضوع باعث شده است، این پل ها، منظره حداقل یکی از عکس های گردشگران ترکیه، باشد.

استراتژی شهر استانبول به گونه ای است که در محاصره دریاها می باشد و دورتادور این شهر را آب فرا گرفته است، همانند یک جزیره. بنابراین یک راهکار برای رهایی از این آب ها، پل ها هستند. بنابراین این سازه های غول پیکر، نقش بسزایی را در استانبول ایفا می کنند. وظیفه آن ها همانطور که می دانید، ایجاد ارتباط جاده ای بین شهر ها می باشد و همین امر نشان دهنده اهمیت آن ها در این شهر است.

این مقاله در یک نگاه!!

  • پل سلطان سلیم یاووز؛ دومین پل معلق طولانی جهان
  • پل بسفر؛ پلی میان دو قسمت آسیا و اروپا
  • پل سلطان مهمت فاتح؛ پل سلطان مهمت فاتح
  • پل گالاتا؛ پلی برای تماشای همزمان اروپا و آسیا

پل های زیبای استانبول علاوه بر نقش کاربردی خود که ارتباط دهنده به سایر شهر ها می باشند، جلوه خاصی به شهر داده اند و به زیبایی آن افزوده اند. با یک بررسی و خواندن روزنامه وار ادبیات کشور ترکیه، در می یابید که پل های این شهر چقدر در بافت فکری و همچنین تاریخ، تاثیر داشته‌اند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی و شناخت پل های دیدنی که جز جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می شوند، بپردازیم.

پل سلطان سلیم یاووز؛ دومین پل معلق و طولانی جهان

پل سلطان سلیم یاووز

پل سلطان سلیم یاووز یکی از پل های معروف استانبول می باشد. از نظر طولانی بودن نیز، این پل پس از میلائو در کشور فرانسه، دومین طولانی ترین پل معلق جهان است. اکنون سه سال از زمان افتتاح این پل پیشرفته و مدرن میگذرد، به همین دلیل در بین پل های دیدنی استانبول، یکی از پل های امروزی و جذاب، به حساب می آید.

این سازه علاوه بر ایجاد ارتباط جاده ای بین شهر ها، یک وظیفه دیگر نیز دارد؛ کم کردن حجم ترافیک. این پل در واقع یکی از مهم ترین پل های ترکیه است. 

از دیگر ویژگی های این پل می توان به ارتفاع آن از سطح آب اشاره نمود. این پل در ارتفاع 322 متری از سطح آب قرار گرفته و همچنین جالب است بدانید که برای ساخت این پل بی نظیر و خارق العاده، 3 میلیارد یورو هزینه شده است.

پل بسفر؛ پلی میان دو قسمت آسیایی و اروپایی

پل بسفر

یکی دیگر از پل های معروف استانبول، پل بسفر است. پلی با قدمتی نزدیک به 50 سال که از قدیمی ترین پل های استانبول و ترکیه به حساب می آید. یکی از ویژگی های ساختاری این پل، ارتباط بین قسمت اروپایی و آسیایی شهر استانبول می باشد. از دیگر ویژگی های این پل طول آن می باشد که 1100 متر است و شما می توانید این فاصله را با خودرو بپیمایید. بهتر است بدانید که در زیر این پل دریاچه بسیار زیبای بسفر قرار دارد.

این پل از سطح آب ارتفاعی نزدیک به 105 متر دارد. در شب هنگام، چراغ های این پل جلوه خاصی را به آن قسمت می بخشد و باعث بوجود آمدن یک منظره کارت پستالی وار میشود. به همین منظور بسیاری گردشگران، آن را بهترین پل در لیست پل های دیدنی استانبول، قرار داده اند. در تصویر فوق تصویر پل استانبول در  شب را ملاحظه می‌کنید. 

وجود رستوران های بی نظیر در حوالی این پل نیز یک مزیت فوق العاده برای آن، به حساب می آید. در این رستوران ها انواع غذا های ترکی سرو می شود و شما می توانید بسته به طبع و نظر خود، غذایی را انتخاب و لحظات نابی را در آنجا، بگذرانید.

پل سلطان مهمت فاتح؛ جز طولانی ترین پل های جهان

پل سلطان مهمت فاتح

سومین پل از سری پل های معروف استانبول، پل سلطان مهمت فاتح است. این پل نیز همانند پل قبلی بروی تنگه بسفر قرار گرفته اما بهتر است بدانید که این پل بعد از پل بسفر ساخته شده است.

یکی از ویژگی های بی نظیر و در عین حال جذاب برای این پل، طول آن است بگونه ای که از لحاظ طولی طبق رتبه بندی جهانی طولانی ترین پل های جهان، در رده 21 قرار گرفته است

اگر در سفر خود نیاز به مکانی پر از آرامش داشتید، بهترین پیشنهاد برای شما، پل سلطان مهمت فاتح می باشد. شاید به نوعی بتوان گفت که این پل، بزرگ ترین پل استانبول به حساب می‌آید. 

پل گالاتا؛ پلی برای تماشای همزمان اروپا و آسیا

پل گالاتا

از جمله تفریحات بومیان و گردشگران ترکیه، تماشای قاره آسیا و قاره اروپا، در یک نگاه است. شاید گمان کنید که چنین جایی اصلا وجود نداشته باشد. اما این گمان کاملا اشتباه است. شما می توانید با ایستادن بر روی پل گالاتا به این مهم دست پیدا کنید و محو این منظره جذاب شوید.

یکی از ویژگی های این پل، رستوران های اطراف آن است که اکثرا دارای غذاهای دریایی بسیار خوشمزه هستند و شما می توانید لحظات خوشی را آنجا، بگذرانید.

سخن آخر

ما در این مقاله به معرفی کامل پل های دیدنی استانبول پرداختیم. هر یک از این پل های زیبای استانبول ویژگی های بی نظیری داشتند که به آن ها نیز اشاره کردیم. پل ها یکی از جاذبه های گردشگری در کشورهایی همچون ترکیه و حتی اروپا هستند. نوع سازه و طراحی آنها عموما برای توریست‌های خارجی جذاب هستند. از طرفی پل ها عموما بر روی دریاچه و یا رودخانه ساخته می‌شوند و همین مسئله باعث می‌شود تا چشم‌انداز و منظره آنها زیبایی دوچندان پیدا کند. 

شهر استانبول ویژگی‌ها و جاذبه‌های بسیار خوبی برای جذب توریست دارد که یکی از آنها پل‌های بسیار زیبا آن است. در کمتر شهری در اروپا و آسیا ما شاهد پل‌هایی به این زیبایی هستیم. چنانچه شما هم قصد مسافرت به ترکیه را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که بازدید از این پل‌ها به ویژه در شب را در برنامه خود حتما قرار دهید. مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد. 

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)