پولساز ترین شهرهای کشاورزی ترکیه

پولساز ترین شهرهای کشاورزی ترکیه

در این مقاله از سایت آسیاملک قصد داریم به معرفی پولسازترین شهرهای کشاورزی ترکیه بپردازیم. به این نکته توجه کنید که برای خرید زمین کشاورزی در ترکیه می بایست قوانینی را رعایت کنید که در ادامه به تمامی موارد اشاره کرده ایم. یکی از راه های سرمایه گذاری در قطب کشاورزی ترکیه، خرید زمین کشاورزی می باشد که بیشتر سرمایه گذاران از سراسر جهان به این کار اقدام کرده اند. از موضوعاتی که باعث شد مردم به خرید زمین کشاورزی در ترکیه روی بیاورند، حمایت دولت ترکیه می باشد.

خرید زمین کشاورزی در ترکیه

قبل از این که اقدام به خرید زمین کشاورزی ترکیه کنید، بهتر است با شرایط و قوانین خرید آن آشنا شوید. دولت ترکیه با هدف جذب سرمایه های خارجی، زمین های کشاورزی خود را به فروش گذاشته است. در چند سال اخیر کشور ترکیه در زمینه فروش زمین های کشاورزی پیشرفت چشمگیری داشته و توانسته بسیاری از زمین های کشاورزی خود را به سرمایه گذاران خارجی بفروشد. در این مقاله پولسازترین شهرهای کشاورزی ترکیه را بررسی خواهیم کرد. طبق اطلاعات بدست آمده نیم بیشتری از زمین های کشاورزی به نام سرمایه داران خارجی بوده که این زمین ها، از 20 منطقه مختلف ترکیه خریداری شده است.

چرا در ترکیه زمین کشاورزی بخریم؟

از جمله امتیازاتی که این کشور دارد، حاصلخیزی خاک زمین های آن است. این زمین ها بهترین گزینه برای زمین کشاورزی می باشد. از دیگر دلایلی که سرمایه داران ترغیب به خرید زمین کشاورزی در ترکیه می شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از نظر تولید و صادرات محصولات کشاورزی ترکیه در رتبه هفتم قرار دارد.
  • بهتر است بدانید تولیدات کشاورزی ترکیه، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی رتبه اول را دارد.
  • تقریبا سی درصد از زمین های ترکیه قابل کشت هستند که می تواند خیال شما را از بابت موجودی زمین ها راحت کند.
  • از دیگر ویژگی های خوبی که زمین های کشاورزی ترکیه دارد، تنوع محصولات کشاورزی است. محصولاتی از جمله: غلات، سبزیجات، میوه جات، ادویه جات، ترشیجات و گیاهان تزئینی در این زمین ها کشت می شوند.

حمایت دولت ترکیه از سرمایه گذاران در ترکیه

دولت ترکیه سعی دارد سرمایه گذاران خارجی را از همه لحاظ حمایت کند. از جمله راه هایی که دولت ترکیه به واسطه آن ها سرمایه گذاران را تشویق به سرمایه گذاری می کند به شرح زیر می باشد:

  • دولت ترکیه از همه سرمایه گذاران اعم از خارجی و داخلی به طور دائمی حمایت می کند.
  • مساحت زمین هایی که قرار است به عنوان سرمایه شناخته شوند، حداقل می بایست ده هزار متر مربع باشند.
  • دولت ترکیه در سال های آینده طرح کاهش هزینه های سرمایه گذاری را مطرح کرده است. این موضوع موجب شد تا بسیاری از سرمایه گذاران تشویق به سرمایه گذاری در زمین های کشاورزی ترکیه شوند.

معرفی مهم ترین شهرهای کشاورزی ترکیه

معرفی مهم ترین شهرهای کشاورزی ترکیه

همانطور که در بالا اشاره کردیم بیشتر زمین های ترکیه حاصلخیز هستند اما بعضی از شهر ها هستند که میزان حاصلخیزی خاک آن ها نسبت به دیگر شهر ها بیشتر است که در ادامه به شرح کامل شهرهای کشاورزی ترکیه پرداخته ایم.

بورسا

بورسا نام یکی از روستاهای ترکیه است. از آنجایی که زمین های حاصلخیزی در این روستا یافت می شود، به بورسای سبز شهرت دارد. اگر بخواهید در ترکیه به پرورش اسب و گاو بپردازید، انتخاب بورسا بهترین گزینه است.

مانیسا

مانیسا نام منطقه در ازمیر می باشد. بیشتر سرمایه گذاران در این منطقه به کشت گردو می پردازند.

قونیه

یکی از بهترین شهر هایی که از لحاظ زمین های کشاورزی ترکیه غنی است، قونیه نام دارد. علاوه بر این که یک قطب کشاورزی ترکیه محسوب می شود، از جاذبه های گردشگری و توریستی بسیار زیادی برخوردار است. اگر می خواهید در ترکیه هم سرمایه گذاری کنید و هم مشغول کار و تحصیل شوید، پیشنهاد می کنیم شهر قونیه را انتخاب کنید.

از دیگر شهرهای کشاورزی که به عنوان قطب کشاورزی ترکیه شناخته شده اند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چوگان
  • استانبول
  • آنتالیا و ساکاریا

به یاد داشته باشید: قبل از این که اقدام به خرید زمین کشاورزی کنید، بهتر است با مشاورین و وکلای حقوقی مشورت کنید تا بهترین راه حل را به شما ارائه دهند.

سرمایه‌گذاری ‌های خارجی در زمین ‌های کشاورزی ترکیه

سرمایه‌گذاری ‌های خارجی در زمین ‌های کشاورزی ترکیه

هریک از افراد می توانند در بخش های مختلف کشاورزی اعم از پروزش دام و گیاهان مختلف، شروع به سرمایه گذاری کنند. مقدار سرمایه لازم در زمینه طیور بودجه ای بین 22000 دلار تا 2 میلیون دلار می باشد. از دیگر بخش های سرمایه گذاری کشاورزی می توان به : مزارع زنبور عسل، مزارع گل سرخ و استخرهای پرورش ماهی اشاره کرد. سرمایه گذاری در اراضی تولید کننده میوه و سبزیجات هم از دیگر بخش های سرمایه گذاری در زمینه کشاورزی است.

کلام آخر

در این مقاله با پولسازترین شهرهای کشاورزی ترکیه آشنا شدیم. همچنین دانستیم یکی از کشورهایی که به خودکفایی در زمینه مواد غذایی رسیده، کشور ترکیه است. از گذشته تا به امروز، ترکیه در گروه کشورهای برتر تولید محصولات کشاورزی قرار دارد. جالب است بدانید شغل کشاورزی در ترکیه موجب شد تا بیست درصد افراد در آن مشغول به کار شوند و سرمایه های خوبی هم بدست بیاورند. 

جهت خرید ملک در ترکیه با ما درتماس باشید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)