چگونگی دریافت اقامت ترکیه از طریق کار

مجوز کار در ترکیه

دریافت مجوز کار در ترکیه یکی از مهم ترین و اساسی ترین مواردی است که بیشتر ایرانیان برای آن مهاجرت کرده و همانطور که می دانید زندگی در ترکیه از شرایط بسیار خوبی برخوردار است. اما ایرانیان همواره در پی یافتن راهی به منظور دریافت آن و زندگی آسوده تر هستند.

از آنجایی که این کشور در بخش اقتصادی و تجاری از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است، می توان گفت برگ برنده به دست کسانی می باشد که در ترکیه مشغول به کار می شوند. به یاد داشته باشید که برای کار کردن در ترکیه ابتدا می بایست مجوز داشته باشید تا دولت ترکیه اجازه فعالیت شما را بدهد.  

جای نگرانی نیست چرا که در این مقاله از سایت آسیا ملک قصد داریم به تمام سوال های شما در زمینه دریافت مجوز کار در ترکیه صحبت کنیم. پس پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را از دست ندهید.

کار کردن در ترکیه چه مزایایی دارد؟

کار کردن در ترکیه چه مزایایی دارد؟

در ابتدا اشاره کردیم که کشور ترکیه در زمینه اقتصادی و تجاری در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و همین موضوع باعث شد تا افراد زیادی به کشور ترکیه مهاجرت کنند.

یکی از مزایای خوبی که اخذ مجوز کار در ترکیه دارد، این است که شما می توانید به واسطه آن اقامت ترکیه را دریافت نمایید. البته راه های زیادی برای اخذ اقامت ترکیه وجود دارد. برای مثال: شما می توانید از طریق خرید ملک در ترکیه هم در این کشور اقامت داشته باشید.

خبر خوب این که نرخ بیکاری در کشور ترکیه نسبت به دیگر کشورها بسیار پایین می باشد. علاوه بر آن فرصت های شغلی بسیار خوب و متنوعی که در کشور ترکیه وجود دارد، باعث پیشرفت شما در دیگر کشورهای توسعه یافته نیز خواهد شد.

از دیگر مزایا خوبی که کار در ترکیه دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چنانچه موفق به دریافت مجوز کار در ترکیه شوید، به راحتی می توانید از خدمات درمانی این کشور به صورت رایگان بهره مند شوید.
 • بعد از 5 سال سابقه شغلی در ترکیه، می توانید برای اخذ کارت شهروندی ترکیه اقدام کنید.
 • در مدت زمانی که در ترکیه کار می کنید می توانید اقامت این کشور را هم اخذ نمایید.
 • بعد از بازنشسگی در سن 60 سالگی، هر ماه حقوق دریافت خواهید کرد.
 • نکته بسیار خوب این است که با مجوز کار شما، فرزندانتان هم می توانند در کشور ترکیه کار کنند.

پیدا کردن کار در ترکیه

حال می دانم دوست دارید بدانید که چگونه می توان درکشور ترکیه کار پیدا کرد؟ البته در مقاله های قبلی به این موضوع اشاره داشته ایم اما در این بخش می خواهیم کمی دقیق تر به این موضوع بپردازیم.

قبل از این که در مورد چنین موضوعی بحث کنیم ابتدا باید بدانید برای کار کردن در کشور ترکیه احتیاجی به دریافت ویزای کاریابی نمی باشد. با این اوصاف چگونه می توان مجوز کار در ترکیه را دریافت کرد؟

برای دریافت مجوز کار در این کشور در ابتدای راه کافیست یک پیشنهاد کاری داشته باشید. بله درست شنیده اید پیشنهاد کاری یکی از اصلی ترین روش های کار در ترکیه است اما توجه کنید که این همه راه نیست چرا که لازم است:

 • در دوره های آموزشی آن شرکت که به شما پیشنهاد کاری داده شرکت کنید.
 • توسط ویزای توریستی در ترکیه کار کنید.
 • خودتان در کشور ترکیه یک شرکت به نام خود راه اندازی کنید.

به این نکته توجه کنید که تمامی روش های نامبرده قانونی می باشند و چنانچه یکی از روش های بالا را انتخاب کنید، قطعا کشور ترکیه از شما حمایت خواهد کرد.

مشاغل پرطرفدار ترکیه چه مشاغلی هستند؟

مشاغل پرطرفدار ترکیه چه مشاغلی هستند؟

لازم به یادآوری است که نرخ بیکاری در کشور ترکیه به شدت پایین است و تنوع کاری هم بسیار بالا می باشد. این موضوع باعث شد تا افراد زیادی این کشور را برای کسب درآمد انتخاب کنند و به موفقیت های شغلی دست یابند.

به طور کلی مشاغل ترکیه به دو دسته خدماتی و صنعتی تقسیم می شوند.

 • مشاغل خدماتی شامل:

خیاطی، مهماندار کشتی، مهماندار هتل، فروشندگی، آرایشگری، حسابداری و…

 • مشاغل صنعتی شامل:

مهندسی عمران، معمار، مهندس فناوری اطلاعات، مدیریت و…

مراحل و مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز کار در ترکیه

مراحل و مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز کار در ترکیه

حال رسیده ایم به بخش شیرین مقاله!

تمامی مطالب بالا را شرح داده ایم تا ابتدا شما را با شرایط کار در ترکیه آشنا کنیم و سپس بگوییم که چگونه می توان مجوز کار در ترکیه را دریافت کرد.

علاوه بر اخذ اقامت کاری، می بایست مجوز کار در ترکیه را هم دریافت کنید. جهت آن باید تمامی مراحل زیر را به خوبی اجرا کنید:

 1. درخواست کار خود را برای کارفرما به صورت آنلاین ارسال کنید.
 2. منتظر بمانید که وزارت کار ترکیه آن را تایید کند.
 3. نتیجه درخواست به دو صورت ایمیل و کتبی به شما اعلام می شود.  
 4. بعد از این که مجوز کار را دریافت کردید، 30 روز فرصت دارید تا جهت ویزای کار در ترکیه اقدام فرمایید.

مدارک مورد نیاز:

 • مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات به صورت ترجمه شده
 • نسخه قرارداد کار در ترکیه
 • توصیف نامه ترجمه شده
 • دریافت گواهینامه مهارت

امیدواریم با مطالب ارائه شده توانسته باشیم کمک زیادی در زمینه ایجاد اشتغال در کشور ترکیه به شما کرده باشیم. از این که تا پایان همراه ما بوده اید از شما بی نهایت سپاسگزاریم.

اجاره دفتر کار در ترکیه

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)