کارت بازرگانی ترکیه و نحوه اخذ آن

کارت بازرگانی ترکیه
کارت بازرگانی ترکیه و نحوه اخذ آن

کارت بازرگانی ترکیه، اخذ و مزایای آن، مواردی هستند که قصد داریم در این مقاله به آنها اشاره داشته باشیم. با توجه به اقتصاد و شرایط خوبی که در حال حاضر کشور ترکیه دارد، تجارت در این کشور بسیار رونق گرفته و مردم زیادی، علل خصوص تجار ایرانی، به این سمت روی آورده اند.

تجارت و اقتصاد ترکیه به قدری خوب بود که در سال 2005 در نقطه هفتم اقتصاد دنیا قرار گرفت. در حال حاضر، با توجه به گزارش‌های موجود، کشور ترکیه در لیست 20 کشور صنعتی دنیا و در لیست کشورهای توسعه یافته قرار دارد.

اخذ کارت بازرگانی در ترکیه

اخذ کارت بازرگانی در ترکیه

اگر شما هم قصد دارید وارد به امور صادرات و واردات شوید، اولین مرحله این است که یک شرکت به نام خودتان ثبت کنید. پس از این اگر تنها هدف شما ورود به حوزه صادرات و واردات است، باید کارت بازرگانی هم داشته باشید. برای اخذ کارت بازرگانی ترکیه، نیاز به مدارکی دارید که در ادامه ما برای شما لیست کرده ایم.

  • دو قطعه عکس
  • اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
  • ثبت شرکت با سرمایه حداقل 20 هزار لیر

مراحل اخذ کارت بازرگانی در ترکیه

برای اخذ کارت بازرگانی در ترکیه شما می بایست، پس از ثبت شرکت، به اتاق بازرگانی ترکیه درخواست کارت بازرگانی دهید، سپس در صورت تأیید شدن، کارت شما صادر می شود. این نکته را هم در نظر داشته باشید که باید مدارکی را که بالاتر به آنها اشاره داشتیم را همراه خود داشته باشید تا به مشکل بر نخورید. همچنین برخی از شرکت ها هستند که پس از انجام مراحل ثبت شرکت شما، این کارت را برای شما به صورت هدیه اعطا می کنند. 

مزایای اخذ کارت بازرگانی ترکیه

مزایای اخذ کارت بازرگانی ترکیه

مهم ترین مزیت اخذ کارت بازرگانی، انجام معاملات بین المللی و رشد سرمایه سریع شما در این کشور، نسبت به ایران است. کشور ترکیه که همانند پل ارتباطی میان اروپا و آسیا است، محل بسیار مناسبی برای تجارت آزاد با کشورهای اروپایی می باشد.

علاوه بر اینکه شما مشکلی در صادرات و واردات نخواهید داشت، دارندگان کارت بازرگانی ترکیه، مالیات بسیار کمی پرداخت می کنند و تمدید اقامت برای این افراد بسیار راحت تر است. همین موضوع دلیلی شد که مردم بسیاری به سمت اخذ کارت بازرگانی ترکیه روی بیاورند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با روش ها اخذ اقامت ترکیه، از طریق خرید ملک در ترکیه یا سرمایه در این کشور و سایر روش ها با مشاوران ما در آسیا ملک در ارتباط باشید.

داشتن کارت بازرگانی موجب ایجاد روابط بهتر شما با افراد موفق در این زمینه می شود و دامنه ارتباط شما را گسترش می دهد. اگر بخواهیم از دیگر ویژگی ها و مزایای داشتن این کارت بگوییم، می توان به سپری کردن راحت تر و سریع تر مراحل اخذ ویزای شنگن نیز اشاره نمود.

وجود تسهیلات عالی و ویژه برای افرادی که کارت بازرگانی را دارند، از دیگر مزایای آن است و انجام امور تجاری و بازرگانی بدون محدودیت، مختص افرادی می باشد که دارنده این کارت اند.

درنهایت از دیگر ویژگی ها و مزایای داشتن کارت بازرگانی ترکیه، می توان به عضویت در اتاق بازرگانی ایران و ترکیه اشاره نمود. با عضویت در اتاق بازرگانی، می توانید از مزایایی که در اتاق بازرگانی ایران و ترکیه در اختیار شما قرار می دهند، بهره ببرید. از سوی دیگر، از دیگر مزیت های عضویت در این اتاق این است که شما یک قدم جلوتر از رقیبان تجاری خود هستید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)