کریسمس در استانبول چگونه است؟

کریسمس در استانبول

ترکیه یک کشور مسلمان است. اما شروع سال جدید آن همراه با سال نو میلادی است. شاید در تمام نقاط کشور ترکیه جشن سال میلادی پر شور نباشد. زیرا فرهنگ مردم ترکیه بیشتر به سمت اعیاد مذهبی می رود. اما در کلان شهرهای آن مانند استانبول جشن می گیرند. آب و هوای پرشور و سبک های جشن منحصر به فرد دلایل بیشتری برای جشن گرفتن کریسمس در استانبول در سال جاری به شما می دهد.

وقتی زمستان شروع می شود، همه مردم در انتظار جشن سال نو میلادی هستند. خانواده ها دور هم جمع می شوند و به یک دیگر کادو می دهند. بسیاری از مکان ها جشن سال نو میلادی را با شور هیجان برگزار می کنند. اگر در آن موقع ترکیه بودید، می توانید در این جشن ها شرکت کنید و یک شب بیاد ماندنی را برای خود به ارمغان آورید. زندگی در این این شهر می تواند برای شما بسیار هیجان انگیز باشد و بتوانید به عنوان یک شهروند در این چنین جشن های شرکت کنید. اگر قصد زندگی در این شهر را دارید می توانید صفر تا صد مهاجرت به ترکیه را که در مطالب قبل به آن اشاره کرده ایم مطالعه کنید.

حال و هوای ترکیه در سال نو

در شهرهای ترکیه مانند استانبول، کریسمس حال و هوای دیگر دارد. در گوشه به گوشه این شهر می توانید درختان تزئین شده را ببینید. مراکز خرید رستوران ها همه در این چند روز پر از شور و هیجان هستند. مردم در تکاپو و جنب و جوش هستند. برنامه شب ژانویه در استانبول بسیار هیجان انگیز و پر شور است.

حال و هوای ترکیه در سال نو

جشن مردم ترکیه در استانبول

به دلیل این که مردم ترکیه مسلمان هستند. جشن ویژه ای در شهرهای دیگر این کشور انجام نمی شود. اما استانبول چون مقصد مهم گردشگری این کشور است. بسیاری از گردشگران از کشورهای مختلف به این شهر زیبا می آیند، جشن های مختلفی را برگزار می کنند.

مهم ترین مکانی که در آن جشن کریسمس برگزار می شود، کلیسای سنت آنتونی است که از زیباترین مکان ها برای کریسمس در استانبول می باشد. در 24 دسامبر، ساعت 8 صبح سرود و بعد از آن در 9 صبح  جشن میلاد مسیح در آن جا گرفته می شود.

در روز بعد جشن های مختلفی به چهار زبان زنده دنیا برگزار می شود. مکان های دیگری در استانبول برای جشن مذهبی عبارتند از:

  • کلیسای یادبود کریمه
  • کلیسای زیبای آنجلیکا

غذا های مخصوص در شب کریسمس در ترکیه

غذای اصلی برای برنامه شب ژانویه در استانبول بوقلمون شکم پر است. رستوران های بسیار در استانبول وجود دارد که در شب کریسمس غذاهای متنوعی را دارند.

تعدادری از رستوران های مشهور استانبول در شب کریسمس ، عبارتند از:

  • رستوران هانکار (Hunkar)،
  • رستوران حاجی عبدالله
  • رستوران جهانگیر (که یکی از شلوغ‌ ترین رستوران‌ها در شب کریسمس است)
  • رستوران آکوا (که در کنار تنگه بسفر واقع شده و البته رستوران مجلل تری است)
  • رستوران هتل شانگری لا در بِشیکتاش (که شام شب کریسمس را با طعمی آسیایی سرو می‌کند و گوشت سینه گاو، مرغ سرخ‌ شده و ماهی نیز مکمل آن هستند).

بعد از خورن شام کریسمس در ترکیه، شیرینی سرو می شود. اگر می خواهید بستنی و شیرینی های خوشمزه ای بخورید می توانید به نانوایی بیلان در استانبول بروید.

اگر به دنبال شبی لوکس هستید، برای شام می توانید به قایق خصوصی زوو بروید و یک شب یاد ماندنی را تجربه کنید.

غذا های مخصوص در شب کریسمس در ترکیه

تخفیف های باورنکردنی فروشگاه ها در شب کریسمس در ترکیه

در دوران کریسمس مردم ترکیه و گردشگران در تکاپوی خرید هستند.

بازار ها در این شب ها بسیار با شور هیجان هستند. تمامی بازارها درخت کریسمس تزئین کرده اند و کریسمس در ترکیه را جشن می گیرند. اگر می خواهید از تخفیف های باور نکردنی این فروشگاه ها استفاده کنید در دوران جشن کریسمس در ترکیه به این کشور سفر کنید. بیشتر فروشگاه ها و برند ها تخفیف های باورنکردنی بر روی محصولات خود می گذارند. بیشتر برند ها برای انبارگردانی محصولات خود را با تخفیف برای فروش قرار می دهند.

این نکته را بیاد داشته باشید بعضی از فروشگاه ها محصولات خود را تا 70 درصد تخفیف می گذارند. بیشتر مراکز خرید تدارک جشن های بسیار شادی را برای مشتریان خود بر پا می کنند.

جشن های خیابانی در ترکیه

در شب و روز های کریسمس تعداد مسافرانی که به ترکیه می آیند بسیار زیاد است مخصوصا شهر توریستی استانبول. خیابان های شلوغ و شور هیجان زیادی در این شهر برپاست. مردم به جشن های خیابانی مشغول هستند و ساز آواز زیادی از گوشه به گوشه شهر به گوش می رسد.

اثرات منفی کریسمس در استانبول

حتما شنیده اید، فصل زمستان برای سفر به استانبول ارزان است . در طی سال های گذاشته به خاطر جشن های با شکوه و ارزان بودن اجناس و سر صدای که این جشن ها در کل دنیا کرده است، دیگر نمی توان گفت در زمستان سفر به استانبول ارزان است. چون تعدادی از افراد برای این شب و روزاها در زمستان به این کشور سفر می کنند. تا بتوانند شب سال نو را در این کشور جشن بگیرند.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)