معرفی بهترین شهر برای زندگی در ترکیه

614aeaac6653fN

بهترین شهر برای زندگی در ترکیه مسئله ای است که تصمیم گیری دقیق و نهایی بریا آن کمی دشوار است. قبل از این که بخواهید شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید باید به این موضوع توجه کنید که شرایط هر فرد با دیگری متفاوت است. به طور مثال اگر فردی در زمینه کشاورزی فعالیت داشته باشد، بهتر است شهری را برای زندگی انتخاب کند که زمین های کشاورزی حاصلخیزی داشته باشد.

اما نگران نباشید ما در این مقاله از سایت آسیا ملک قصد داریم که بهترین شهرهای ترکیه با ویژگی های آن ها را برایتان شرح دهیم تا بهترین تصمیم را بگیرید.

امروزه تعداد افراد زیادی هستند که فکر مهاجرت به سرشان می زند. همانطور که در بالا ذکر کردیم شرایط زندگی هر فرد با دیگری متمایز است و نمی توان برای همه یک نسخه پیچید.

آشنایی اولیه با کشور ترکیه

اگر قصد مهاجرت به ترکیه را گرفته اید، مسلما با این کشور آشنایی دارید. اگر هم نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، مقاله مربوط به خرید ملک در ترکیه را مطالعه کنید. در این بخش از مقاله یک توضیح کاملا مختصر از کشور ترکیه برایتان ارائه می دهیم تا به اطلاعات شما افزوده شود.

درواقع کشور ترکیه باقی مانده ای از دولت عثمانی می باشد. بنا بر عهدنامه ای که میان رضا شاه و آتاتورک بسته شد، شهروندان این دو کشور تا صد سال می توانند بدون داشتن ویزا با یکدیگر رفت و آمد کنند. فرهنگ مردم کشور ترکیه با مردم ایران نسبتا مشابه هم است که این موضوع باعث شد مهاجرت برای افراد سخت نباشد. اقتصاد کشور ترکیه بر پایه توریسم و کشاورزی می باشد. برای ایرانی هایی که می خواهند به کشور ترکیه سفر کنند، روش های زیادی وجود دارد که مطابق با شرایط خود، یکی از روش ها را انتخاب می کنند.

معرفی بهترین شهر برای زندگی در ترکیه

شهر استانبول

شهر استانبول به عنوان زیباترین شهر ترکیه شناخته شده است. همانطور که در عکس ملاحظه می کنید، این سخن چندان هم بی دلیل نیست.

این شهر بر روی شاه راه تجاری اروپا و آسیا قرار گرفته که همین موضوع باعث شد تا بیشتر افراد این شهر را برای اقامت خود انتخاب کنند. همچنین مردم شهر استانبول بسیار خون گرم و مهربان هستند.

در استانبول جاذبه های گردشگری و تاریخی به وفور یافت می شود که قدمت آن ها به دوران امپراتوری عثمانی باز می گردد. توصیه ما این است که اگر می خواهید شهر استانبول را برای زندگی انتخاب کنید، حتما به زبان ترکی استانبولی مسلط باشید. افرادی که در ترکیه به زبان ترکی مسلط هستند از امتیازات ویژه ای برخوردار می شوند.

به طور خلاصه شهر استانبول به عنوان یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای ترکیه شناخته شده است و هرساله پذیرای مهاجران ایرانی و اروپایی است.

آنکارا بهترین شهر برای کسب درآمد

در سال 1923 میلادی، شهر آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه شناخته شد. در این شهر همه نوع کسب و کار وجود دارد، به این معنا که در هر زمینه شغلی می توان موفق شد و به درآمدهای خوبی دست یافت. اگر قصد دارید در ترکیه یک شرکت برای خود تاسیس کنید و یا در یک کارخانه صنعتی مشغول به کار شوید، انتخاب آنکارا بهترین گزینه است.

نکته قابل توجه در مورد شهر آنکارا این است که این شهر یکی از ایمن ترین شهرهای ترکیه بوده به طوری که آمار جرم و جنایت در آن بسیار کم می باشد. علاوه بر وجود مشاغل زیاد، در آنکارا جاذبه های گردشگری زیادی یافت می شود که مهم ترین آن ها قلعه آنکارا است.

آنتالیا بهترین شهر برای گردشگری

شهر آنتالیا ترکیه به عنوان سومین و بهترین شهر ترکیه برای زندگی می باشد. این شهر هرسال تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می کند. بیشتر ایرانیانی که به ترکیه می روند، معمولا شهر آنتالیا را برای اقامت انتخاب می کنند. اگر در زمینه شغلی توریست و گردشگری فعالیت دارید، شهر آنتالیا بهترین انتخاب می باشد.

زندگی در شهر آنتالیای ترکیه حال و هوای دیگری دارد چرا که سواحل زیبای موجود در آن بسیار در روحیه ی فرد تاثیر گذار می باشد. لازم است که بگوییم اگر قصد خرید ملک و یا سرمایه گذاری در کشور ترکیه را دارید، آنتالیا از شهرهای منحصر به فرد در این زمینه می باشد.

بورسا شهری سبز و تاریخی

شهر بورسا یکی از آرام ترین شهرهای ترکیه می باشد. این شهر در فاصله خیلی کم از دریای مرمره واقع شده است. شهر بورسا از نظر تاریخی زبانزد همگان می باشد چرا که آثار تاریخی در آن به وفور یافت می شود. جالب است بدانید در ابتدا بورسا پایتخت عثمانی بوده است. به طور کلی این شهر برای آن دسته از افراد است که دنبال آرامش هستند مناسب است، زیرا از هرگونه هیاهویی دور می باشد.

ساکاریا شهری پیشرفته

شهر ساکاریا به عنوان یک شهر پیشرفته در ترکیه شناخته شده است. این شهر در سواحل دریای سیاه واقع شده و منبعی برای تامین آب شیرین کشاورزی می باشد. وجود کارخانه جات صنعتی، دانشگاه های معتبر، جاذبه های تاریخی فراوان و… موجب شدند تا این شهر روز به روز پیشرفت چشمگیری داشته باشد. مسلما یکی از دلایل پیشرفت آن، حضور توریستان و مهاجران بسیار زیاد در طول سال بود.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)