دریافت پاسپورت ترکیه

دریافت پاسپورت ترکیه و زندگی در این کشور به معنای زندگی در دل مناظر باشکوه، احاطه کردن خود در دل سواحل دریا، نوشیدن و خوردن غذاهای خوشمزه و داشتن همسایه های خون گرم و صمیمی است. مردم ترکیه در مقایسه با ساکنان بسیاری از کشورهای دیگر یک سبک زندگی پرجنب و جوش و غنی دارند. علاوه بر این، ترکیه کشوری با اهمیت ژئواستراتژیک قابل توجه ای است، زیرا در مرزهای اروپایی و آسیایی قرار دارد. همه این موارد باعث شد تا ما به عنوان راهنمای دریافت پاسپورت ترکیه، اطلاعات مهمی را جمع آوری کرده این موضوع را تمام برایتان، بررسی کنیم.

با همه این نکات مثبت، چه کسی نمی خواهد در یک کشور اوراسیایی (اروپایی-آسیایی) مستقر شود؟ ناگفته نماند که با آخرین برنامه های شهروندی در این کشور، ورود به ترکیه دیگر کار دشواری نیست و مهمتر از همه، فرصتهای تجاری برای مهاجران در اینجا بسیار عالی است.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، با الهام از کشورهایی مانند اسپانیا، پرتغال و یونان به شهرت رسید و مورد استقبال بومیان زیادی قرار گرفت و مهمترین دلیل سرمایه گذاری خارجی ها در ترکیه دسترسی به بازارهای اروپایی و آسیایی بوده است.

لازم به ذکر است که پاسپورت ترکیه به افراد بالای ۱۸ سال تعلق می گیرد. در حال حاضر روش های زیادی برای اقامت در ترکیه و دریافت پاسپورت آن می باشد اما این که شما از کدام راه استفاده کنید، یک مسئله کاملا شخصی بوده و به شرایط خودتان بستگی دارد. ما در ادامه تمامی راه ها را جهت گرفتن پاسپورت ترکیه ارائه داده ایم.

بنابراین، این فقط مختصری از برنامه بود.

 • آیا می دانید مزایای دریافت پاسپورت ترکیه چیست؟
 • آیا شما اصلا واجد شرایط این برنامه هستید؟
 • اگر شرایط حضور در این کشور را ندارید، چگونه باید این شرایط را ایجاد کنید؟

این لیست سوالات، هرگز متوقف نخواهد شد، مگر اینکه شخصی در این زمینه به عنوان راهنمای دریافت پاسپورت ترکیه، شما را راهنمایی کند.

بنابراین، بیایید نگاهی جامع به آنچه که شما درباره این موضوع و سرمایه گذاری در این کشور، باید بدانید را با هم بررسی کنیم.

اگر نیازی به مشاوره تخصصی داشتید، کارشناسان آسیاملک، مشتاقانه، منتظر شما برای ارتباطی موثرتر، هستند.

4 روش آسان دریافت پاسپورت ترکیه

1- اخد پاسپورت ترکیه از طریق تحصیل در ترکیه

در ابتدا می بایست ذکر کنیم که دریافت پاسپورت کشور ترکیه تنها با تحصیل در ترکیه امکان پذیر نمی باشد. این روش به دلیل این که ترکیه نزدیک به ایران می باشد، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. یکی از شروط گذراندن دوره تحصیلی در کشور ترکیه، داشتن صلاحیت برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر می باشد.

بعد از مهاجرت به ترکیه از طریق کار، مهاجرت تحصیلی ارزان ترین روش برای اخذ پاسپورت در ترکیه می باشد.

2- دریافت پاسپورت ترکیه از طریق کار در ترکیه

افرادی که رزومه کاری بسیار قوی در زمینه کاری خود دارند، می توانند با ورود به کشور ترکیه در همان زمینه شغلی، برای دریافت پاسپورت اقدام کنند. شرط استخدام در ترکیه این است که به شما پیشنهاد کاری داده شود. اگر کارتان در زمینه شغلی خود منحصر به فرد باشد، قطعا از سمت کارفرمایان ترکی، به شما پیشنهاد کار داده می شود.

پیشنهاد کاری، زمانی ارزشمند است که وزارت کار ترکیه آن را تایید کند. پروسه دریافت مجوز از وزارت کار تقریبا ۹۰ روز طول می کشد. در پایان با گذراندن این مراحل شما می توانید در ترکیه اقامت داشته باشید. این اقامت یک ساله و قابل تمدید می باشد. اگر با این روند ۸ سال پیش بروید، می توانید اقامت موقت خود را به دائمی تبدیل کنید که این موجب دریافت پاسپورت ترکیه بعد از ۱۰ سال می شود.

3- دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه

روش سرمایه گذاری یکی از متداول ترین روش ها برای گرفتن پاسپورت ترکیه می باشد. اگر از شرایط مالی نسبتا خوبی برخوردار هستید و می توانید در کشور ترکیه یک سرمایه گذاری برای خود ایجاد کنید، می توانید به خرید ملک در ترکیه و یا دیگر شهرها اقدام کرده و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه

4- دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

دریافت پاسپورت و تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در سال 2016 به طور رسمی اعلام شد. اواخر ژانویه 2017، دولت ترکیه برنامه تحریک سرمایه گذاری مستقیم خارجی و بهبود بخش املاک و مستغلات خود را آغاز کرد. بر اساس این برنامه، سرمایه گذار آزاد است تا از طریق روش های مختلفی که می خواهد، در جامعه ترکیه سهیم شود و خود را به شهروندی در این کشور، تبدیل کند.

هنگامی که تابعیت ترکیه با برنامه سرمایه گذاری آغاز شد، دولت هزینه ورود حداقل 1 میلیون دلار را ذکر کرد. در نتیجه، این سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب نکرد. دولت ترکیه با درک اینکه مقدار تعیین شده کمی منطقی نیست، در اواسط سال 2019 سرمایه گذاری مورد نیاز را به 400 هزار دلار کاهش داد.

اکنون این کشور فقط از طریق سرمایه گذاران خارجی خود هر ماه به طور متوسط 400 میلیون دلار درآمد کسب می کند. با این حال، با افزایش تعداد متقاضیان تمایل به اخذ تابعیت ترکیه، شایعاتی در مورد افزایش حداقل هزینه از 400،000 به 500،000 $ وجود دارد. این هدف برای تأمین نیازهای محلی و همچنین جذب بیشتر سرمایه گذاران بوده است. در نتیجه با توجه به این موارد که در راهنمای دریافت پاسپورت ترکیه گفتیم، شما به راحتی می توانید با سرمایه گذاری، پاسپورت پراعتبار ترکیه را دریافت کنید.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

آیا هر فردی می تواند از طریق سرمایه گذاری در ترکیه، پاسپورت شهروندی دریافت کند؟

به منظور سرمایه گذاری، علاوه بر داشتن شرایط دریافت پاسپورت ترکیه باید شرایط خاصی را داشته باشید که به شرح ذیل می باشد:

 • باید حداقل 18 سال داشته باشد.
 • هرگز نباید به طور غیرقانونی در ترکیه اقامت داشته باشید
 • پرداخت مالیات و هزینه های فرآیند

اما مدارک زیر نیز باید همراه خود داشته باشید تا بتوانید شرایط دریافت پاسپورت از طریق سرمایه گذاری را فراهم کنید:

 • شناسنامه کلیه متقاضیان خانواده
 • گذرنامه هر متقاضی
 • اثبات اقامت
 • عکس های بیومتریک، پاسپورت رنگی از هر متقاضی
 • سند ازدواج (اختیاری)
 • گواهی فوت یا طلاق همسر (اختیاری)
 • اثبات این که تمام متقاضیان سابقه کیفری پاک دارند
 • اثبات بیمه درمانی (معتبر در ترکیه)
 • اثبات سرمایه گذاری 400،000 دلار به حساب بانکی ترکیه یا حساب مشتری وکیل
 • شماره شناسنامه مالیاتی ترکیه (لازم)

پاسپورت شهروندی ترکیه

داشتن پاسپورت ترکیه چه مزایایی دارد؟

حال ممکن است با خواندن تمامی روش های بالا، به این سوال برخورد کنید که: دریافت پاسپورت کشور ترکیه از چه مزایای برخوردار است؟

برای آگاهی از مزیت های آن این بخش را به طور دقیق مطالعه کنید:

 1. با گرفتن پاسپورت ترکیه می توانید تابعیت کشور ترکیه را دریافت کنید.
 2. داشتن پاسپورت ترکیه از ارزش بالایی در کشور اروپا و غیره برخوردار است.
 3. افرادی که پاسپورت ترکیه دارند، می تواند در 148 کشور سرمایه گذاری کنند.

برای دریافت پاسپورت ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشید.

مزایای دریافت پاسپورت از طریق سرمایه گذاری برای شما و خانواده تان

دریافت پاسپورت و اقامت در یکی از زیباترین کشورهای آسیایی اروپایی، آرزو هر شخصی است. اما اینکه چرا همه آرزو دارند در ترکیه زندگی کنند و اینکه چه مزایایی برای شما دارد، در ادامه بررسی می کنیم:

1- زندگی، کار و تحصیل در ترکیه

راهنمای دریافت پاسپورت ترکیه قصد دارد که شما را در این زمینه راهنمای کند، اما قبل از هر چیز بهتر است که با مزایای این موضوع روبرو شوید. ویزای ترکیه به شما و خانواده شما حق زندگی، کار و تحصیل در ترکیه را می دهد. به عنوان مثال، شما می توانید از املاک و مستغلات خود درآمد کسب کنید، یا شاید با اجاره دادن آن. علاوه بر این، اگر قصد مهاجرت با خانواده خود را دارید، می توانید استرس مربوط به تحصیل فرزندان خود را برطرف کنید. از آنجا که ویزا به کل خانواده اعطا می شود، شما و فرزندان می توانید به سیستم آموزشی و سبک زندگی با استاندارد ترکیه دسترسی پیدا کنید.

2- مسیر سریع به سمت شهروندی

تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری و دریافت پاسپورت ترکیه، سریعترین راه برای اخذ تابعیت ترکیه است. بعد از اینکه 400،000 دلار در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کردید، در کمتر از دو ماه از ارسال درخواست، می توانید گذرنامه ترکی خود را بگیرید.

3- سفر بدون ویزا به 148 کشور جهان

طبق آخرین آماری که در سال 2021 آمده است پاسپورت ترکیه در بین کشور های جهان رتبه 58 را دارد.

دارندگان پاسپورت ترکیه، می توانند بدون پشت سر گذاشتن پروسه ویزا به 148 کشور جهان سفر کنند. شما می توانید. با دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری به 148 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید (سفر با پاسپورت ترکیه به کشورهای اروپایی).

4- استفاده از خدمات پزشکی رایگان برای خود و خانواده

افرادی که حق شهروندی ترکیه را می گیرند، می توانند مانند مردم ترکیه از خدمات پزشکی رایگان بهره ببرند.

همانطور که می دانید، در هر کشوری که بروید خدمات پزشکی برای افراد خارجی بدون بیمه بسیار بالا است. ترکیه نیز به همین صورت است. بعد از دریافت پاسپورت ترکیه می توانید از تمامی خدمات پزشکی ترکیه به صورت رایگان بهره ببرید.

5- داشتن حق رای

بعد از اخذ شهروندی، می توانید در تمام انتخابات ترکیه شرکت کنید.

از چه طریق می توان شهروند ترکیه شد؟

از سه روش زیر می توانید در ترکیه سرمایه گذاری کنید و به دنبال آن تابعیت این کشور را بدست آورید. این سه روش عبارتند از:

 • تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در املاک و اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک
 • تایعیت ترکیه از طریق ایجاد شغل در این کشور
 • تابعیت ترکیه از طریق سپرده بانکی در ترکیه

1- تابعیت از طریق سرمایه گذاری

طبق قوانین ترکیه کسانی که تا مبلغ 500000 دلار امریکا در این کشور سرمایه گذاری کنند، به طور مثال این سرمایه گذاری می تواند خرید ملک در استانبول باشد. در مدت 3 ماه تابعیت فرد و خانواده اش صادر می شود.

2- تابعیت ترکیه از طریق ایجاد شغل

اگر متخصص در کار خود هستید می توانید با ایجاد شغل برای حداقل 50 نفر پاسپورت خود را، ظرف 3 ماه دریافت کنید.

3- تابعیت ترکیه از طریق سپرده بانکی

بر طبق آئین نامه نظارت بر امور بانکی ترکیه مبتنی بر سپرده گذاری، حداقل 500000 دلار در بانک های فعال به شرط آن که در مدت زمان معلوم که حدودا 3 سال است. به شرط آن که برداشت نشود.

می توانید درخواست گذرنامه کنید و گذرنامه بعد از 3 ماه به دست شما می رسد.

برای دریافت پاسپورت ترکیه چه مدارکی لازم است؟

 • اصل گذرنامه فرد و همراهان آن
 • اصل شناسنامه
 • مجوز تمکن مالی
 • ارائه گواهی سلامت
 • نداشتن سوء پیشینه
 • تسلط کافی به زبان ترکی استانبولی

گرفتن پاسپورت ترکیه چند روز طول می‌کشد؟

زمان دریافت پاسپورت ترکیه به روش انتخابی شما برای آن بستگی دارد؛ در این قسمت مدت زمان تخمینی برای آن را به طور تقریبی بیان می‌کنیم.

1- زمان گرفتن پاسپورت ترکیه از روش خرید ملک

مدت زمان لازم برای گرفتن پاسپورت ترکیه از روش خرید ملک در ترکیه کم‌تر از یک ماه است؛ البته باید دقت کنید که این یک ماه از زمان اقدام شما برای انجام کارهای آن محاسبه می‌شود و نباید نقطه شروع آن را از زمان خرید گذاشت.

2- زمان گرفتن پاسپورت ترکیه از روش سرمایه گذاری

پس از انجام سرمایه‌گذاری در این کشور که شامل گذاشتن پول در بانک‌های این کشور به صورت سپرده یا استخدام نیروهای ترک می‌شود؛ شما می‌توانید پاسپورت این کشور را در عرض کم‌تر از دو ماه دریافت کنید؛ البته باید شرایط گفته‌شده در قانون برای آن را داشته باشید.

3- زمان گرفتن پاسپورت ترکیه از روش ازدواج

ازدواج شما با فرد ترک ابتدا باید به تأیید اداره نفوس برسد؛ پس از انجام این کار و 3 سال زندگی مشترک با همسر ترکیه‌ای خودتان، قادر به دریافت پاسپورت این کشور از طریق ازدواج خواهید بود.

4- زمان گرفتن پاسپورت از روش کار

بعد از 5 سال کار در ترکیه می‌توانید برای گرفتن پاسپورت اقدام کنید؛ مدت زمان لازم برای دریافت پاسپورت از این طریق، معمولا بین 2 تا 3 سال طول می‌کشد و تقریبا بعد از 8 سال پاسپورت خودتان از طریق کار را می‌توانید دریافت کنید.

کلام آخر

شما از تمامی راه های ذکر شده می توانید برای اخذ پاسپورت ترکیه اقدام کنید. رایج ترین راه آن خرید ملک در ترکیه و یا دیگر شهرها می باشد. در این مقاله سعی کردیم هر آنچه که مربوط به اخذ پاسپورت ترکیه می باشد را برایتان شرح دهیم. جهت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین سایت آسیا ملک در ارتباط باشید.

برای دریافت پاسپورت ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشید.