خدمات ارزی ترکیه و ارسال حواله به ترکیه با آسیاملک

در سال های اخیر به دلیل تحریم های گسترده علیه ایران، مشکلات انتقال وجه از طریق خدمات ارزی و ارسال حواله در کشور ترکیه انجام می پذیرد. ایرانیان توانسته اند در این مدت از خدمات بانک های ترکیه بهره مند شوند و به سیستم بانکداری جهانی خود را متصل نمایند.

خدمات ارزی ترکیه و ارسال حواله به ترکیه با آسیا ملک

در برخی موارد افراد در خارج از مرز های ایران بازنشسته شده اند، درامدهای دلاری و یا یورو دارند، دانشجویان خارج از کشور و فریلنسر های حوزه های مختلف برای دریافت وجه خود نیاز به اقدامات مبادلات ارزی دارند که در ایران به آن دسترسی نخواهند داشت. از این رو شرکت اسیاملک همراه شماست که در این مسیر شما را همراهی کند.

با توجه به تحریم هایی که آمریکا برای ایران اعمال کرد؛ باعث شد مشکلاتی برای ایرانیان به وجود آید. یکی از این مشکلات این بود ایرانیانی که در ترکیه زندگی می کردند، نمی توانستند از ایران وجه نقد دریافت و یا ارسال کنند. تنها راه حل این مشکل استفاده از خدمات ارزی و ارسال حواله به ترکیه بود.

ترکیه کشوری است که بعد از تحریم های ایران به دست آمریکا، باز هم رابطه مسالمت آمیز خود را با ایران ادامه داد. این کشور به علت دسترسی راحتی که به سیستم بانکداری جهان دارد، توانست به عنوان یک واسطه برای انتقال پول از ایران و دیگر کشورها عمل کند.

حواله ارزی به ترکیه | نحوه ارسال آن و سقف انتقال پول از ایران به ترکیه

اهمیت ارسال حواله به ترکیه برای ایرانیان

فکر کنید که در زمینه شغلی خود در خارج از کشور بازنشسته شده اید و  قصد دارید که در ایران زندگی کنید. در این شرایط شما می توانید از طریق اینترنت بانک و یا همراه بانک خود، حقوق خود را دریافت کنید.

بیشترین افرادی که در هنگام تحریم ایران توسط آمریکا در دریافت وجه نقد دچار مشکلات زیادی شدند، دانشجویان بودند. بیشتر این دانشجویان در کشورهایی همچون:آمریکا، فرانسه، ترکیه، آلمان، کانادا و انگلستان مشغول به تحصیل بودند که در یک پروسه زمانی از دریافت وجه از ایران بی بهره ماندند. چندی بعد دولت ترکیه با ارائه و افزایش خدمات ارزی توانست این مشکل برای ایرانیان حل کند.

همچنین خدمات ارزی می تواند برای افرادی که درآمد خود را از ترکیه دریافت می کنند و یا قصد دارند ملکی در خارج از ایران خریداری نمایند، مفید می باشد.

خدمات ارزی در کشور ترکیه

هریک از افراد جهت استفاده از خدمات ارزی می بایست در ترکیه به افتتاح حساب اقدام کنند و در یکی از بانک های ترکیه حساب داشته باشند. لازم است بگوییم سیستم بانکداری ترکیه یکی از ایمن ترین سیستم های بانکداری موجود در جهان می باشد. افتتاح حساب ارزی از امتیازات زیادی برخوردار خواهد بود. هریک از افراد می توانند با افتتاح حساب ارزی به دلار، یورو و لیر مبادرت به اخذ سوئیفت نمایند.

همه افراد می توانند از طریق مستر کارت و یا ویزا کارت در هرکجای جهان که هستند خرید خود را انجام دهند و همچنین می توانند در مسافرت های خارج از کشور وجه نقد هم بگیرند.

پایپال یکی از سیستم های بین المللی انتقال وجه می باشد اما این سیستم موفق به توافق با ترکیه نشد و این امر موجب شد تا امکان جابجایی پول برای ایرانیان محدود گردد. جای نگرانی نیست چرا که می توان از طریق دیگر شرکت ها از جمله: Western Union. Xoom.  Moneyram. می توان از خدمات ارزی و ارسال حواله به ترکیه بهره مند شد.

برای خدمات ارزی در ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشید.

سوئیفت و انتقال پول از طریق حواله ارزی

یکی از متداول ترین روش های انتقال پول از ایران به ترکیه، حواله ارزی سوئیفت می باشد. در استفاده از این روش افراد باید از یک کد سوئیفت 8 الی 11 رقمی برخوردار باشند که این ارقام معرف بانک مقصد، منطقه جغرافیایی و کد شعبه مورد نظر می باشد. از ویژگی های اصلی استفاده از سوئیفت امنیت بالای آن می باشد که موجب شد در میان بیشتر مردم از محبوبیت زیادی برخوردار باشد.

به یاد داشته باشید، علاوه بر ویژگی هایی که دارد، انتقال وجه از این طریق کمی زمان بر است که حتی ممکن است تا چهار روز هم طول بکشد. دلیل این امر این است که انتقال وجه در روزهای تعطیل انجام می شود و همچنین دریافت آن در روزهای کاری صورت می گیرد. در روش انتقال پول از طریق سوئیفت، ابتدا پول وارد حساب بانک شده و بعد از آن به حساب فرد مورد نظر واریز می گردد. نکته مهم این است که انتقال وجه و ارسال با این روش از هزینه های بسیار کمی برخوردار می باشد.

انتقال پول به کمک صرافی ها

یکی دیگر از روش های مطمئن برای ارسال پول به ترکیه، با استفاده از صرافی ها می باشد. افرادی که در ترکیه سرمایه گذاری کرده اند، انتخاب این روش یکی از بهترین و آسان ترین روش ها برای آنان می باشد. سعی کنید برای انتقال وجه از صرافی های معتبر کمک بگیرید تا دچار ضرر و زیان نشوید.

روش انتقال وجه توسط صرافی ها باید مرحله به مرحله انجام شود و در هریک از این مراحل نکات خاصی می بایست مورد اهمیت قرار گیرد.

توجه به قیمت لیر و زمان حواله از مهم ترین نکاتی است که در هنگام انتقال وجه توسط صرافی ها باید به آن توجه کرد. به یاد داشته باشید که روزهای شنبه و یکشنبه در ترکیه تعطیل رسمی است بنابراین جهت ارسال حواله به ترکیه به روزهای آن توجه کنید چرا که عدم توجه به روزهای تعطیل ضرر های زیادی برای سرمایه شما به همراه دارد.

انتقال پول به کمک صرافی ها

مراحل ارسال حواله در ترکیه از طریق صرافی

برای انتقال وجه از طریق صرافی می بایست مراحل زیر را انجام دهید:

  • همیشه سعی کنید در ابتدای کار استعلام قیمت بگیرید زیرا بعد از این که قیمت نهایی شد تنها ده دقیقه فرصت دارید که پرداخت را انجام دهید.
  • دریافت کردن رسید حواله
  • پرداخت کردن وجه و ارسال حواله
  • ثبت کردن شماره حساب ترکی

دقت شود که دریافت حساب کاربری تایید شده جهت امنیت بسیار ضروری می باشد که در این مورد شما می بایست یک تصویر از کارت شناسایی و همچنین کارت بانکی را تهیه نمایید. لازم به ذکر است که مشخصات کارت شناسایی و کارت بانکی باید باهم تطابق داشته باشند.

ارسال پول از طریق مانی گرام

از دیگر روش های انتقال وجه استفاده از سیستم بین المللی مانی گرام است. سیستم انتقال وجه مانی گرام در حال حاضر در 200 کشور قابل استفاده می باشد. جهت انتقال حواله ارزی از طریق مانی گرام، باید مدارک شناسایی خود و وجه پرداختی را به یکی از نمایندگی های مانی گرام ببرید.

اگر انتقال وجه توسط کارگزار انجام شود یک کد هشت رقمی برای فرستنده ارسال می شود که آن کد حتما باید در اختیار فرد گیرنده قرار گیرد. مدت زمان انتقال و دریافت وجه به طور کلی 10 دقیقه طول می کشد.

ارسال پول از طریق مانی گرام

سقف انتقال پول از ایران به ترکیه چقدر است؟

سقف انتقال پول از ایران به ترکیه از یک مبلغ مشخصی پیروی نمی کند اما اگر مبلغی که قرار است ارسال شود بیشتر از 50.000 دلار و 50.000 یورو باشد، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا به دست گیرنده برسد.

 

برای خدمات ارزی در ترکیه با ما در واتساپ در ارتباط باشید.