خرید آپارتمان دست دوم در استانبول ترکیه

خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه

شهر استانبول ترکیه به دلیل شرایط اقتصادی و آب و هوای خوبی که دارد، به یکی از شهرهای مورد علاقه مهاجران و سرمایه گذاران خارجی تبدیل شده است. هرساله تعداد زیادی از افراد برای خرید آپارتمان دست دوم در استانبول به کشور ترکیه می آیند و از شرایط بسیار خوب آن بهره مند می شوند.

چنانچه شما هم قصد خرید آپارتمان دست دوم در کشور ترکیه را دارید و یا می خواهید با روند کار آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله همراه آسیا ملک باشید.

خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه

خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه

منظور از آپارتمان دست دوم، آپارتمان هایی است که توسط افراد حقیقی به  فروش می رسد. این آپارتمان ها بالای 20 سال قدمت دارند و در مناطق حاشیه‌ای و بومی شهر استانبول واقع شده اند.

به این نکته توجه کنید که قیمت آپارتمان های نوساز با آپارتمان های دسته دوم متفاوت است که در ادامه این تفاوت ها را برایتان شرح داده ایم. خبر خوب اینکه در شهر استانبول مناطق متعددی وجود دارد که شما می توانید با خیال راحت خانه و یا آپارتمان مورد نظر خود را خریداری کنید.

مقایسه آپارتمان های نوساز با آپارتمان های دسته دوم در استانبول

خیلی از افراد هنوز با تفاوت این دو خانه آشنا نیستند. به نظر شما خرید خانه نوساز به صرفه تر است یا دست دوم؟

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که این دو نوع خانه باهم دارند، قیمت آن ها است. در واقع خانه های دست دوم قیمت پایین تری نسبت به خانه های نوساز دارند.

به این نکته توجه کنید که آپارتمان هایی را هم که از اشخاص حقیقی خریداری می کنید، نوساز هستند. به این دلیل می گوییم دست دوم که این آپارتمان ها توسط پروژه های ساختمانی به افراد سرمایه گذار فروخته شده و حال شما به جای آن که آنها را از املاک خریداری کنید، از اشخاص حقیقی خریداری می کنید.

ساختمان های دست دومی که قدمت آن ها به خیلی سال پیش بر می گردد، از امکانات و تجهیزات خانه های نوساز برخوردار نیستند. اما به خاطر داشته باشید هر چقدر که ساختمان های قدیمی فرسوده باشند، باز هم زمین آن ها دارای ارزش و اعتبار می باشد.

معرفی برج های مسکونی دست دوم در استانبول

معرفی برج های مسکونی دست دوم در استانبول

در حال حاضر برج و ساختمان های بسیار شیک و لاکچری در استانبول وجود دارد که دارای قیمت های بسیار مناسبی هستند. خب اگ شما در ابتدای مسیر بودجه کافی برای خرید خانه های آنچنانی ندارید، برج ها و ساختمان های شیک و زیبای زیادی وجود دارند که می توانید در آنها مستقر شوید.

از سویی ویلا ها وجود دارند که مسلما ویلاهای دست دوم نسبت به آپارتمان های دست دوم از ارزش و قیمت بالاتری برخوردار هستند. شما می توانید با کمی جست و جو در استانبول، ویلاهای نقلی و زیبا خریداری کنید.

قیمت آپارتمان دست دوم در استانبول چقدر است؟

در این قسمت می خواهیم قیمت آپارتمان های نوساز در ترکیه و دست دوم را با هم مقایسه کنیم.

اگر شما قصد خرید یک منزل نوساز 86 متری با 2 اتاق خواب را داشته باشید، می بایست مبلغی حدود 400 تا 450 هزار لیر سرمایه هزینه کنید.

به این نکته توجه کنید که قیمت خانه ذکر شده می تواند متغیر باشد و بسته به نوع منطقه ای که شما انتخاب می کنید ممکن است افزایش و یا کاهش یابد.

حال اگر بخواهید یک آپارتمان دست دوم با متراژ 85 متر که 2 اتاق خواب داشته باشد را خریداری کنید، به 300 هزار لیر سرمایه نیاز دارید. همانطور که می بینید قیمت خانه های دست دوم بسیار کمتر از نوساز می باشد.

اخذ اقامت ترکیه با خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

خیلی از افراد می پرسند با خرید ملک دست دوم هم می توان اقامت ترکیه را اخذ نمود؟ در پاسخ باید بگوییم که نوساز و یا دست دوم بودن ملک هیچ فرقی نمی کند و شما می توانید با خرید ملک در استانبول، حتی به صورت دست دوم باز هم مقیم کشور ترکیه شوید. اقامت موقت ترکیه یک ساله می باشد و اگر ملک دست دوم را اجاره کرده باشید، بعد از یک سال نمی توانید اقامت خود را تمدید کنید.

سرمایه گذاری در ترکیه با خرید آپارتمان دست دوم

یکی از دلایلی که موجب شد تا بسیاری از افراد در کشور ترکیه سرمایه گذاری کنند، پایین بودن قیمت املاک می باشد. به طور کلی سرمایه گذاری در ترکیه به واسطه خرید املاک دست دوم نوعی سرمایه گذاری منطقی تلقی می شود.

6 مورد از مزایا خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

  1. پرداخت مالیات کم
  2. بازگشت سرمایه
  3. اخذ تابعیت ترکیه
  4. کم بودن هزینه های زندگی
  5. طبیعت زیبای استانبول
  6. ارزان بودن املاک و مستغلات ترکیه

مراحل خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه

مراحل خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه

اگر قصد خرید آپارتمان دست دوم در کشور ترکیه را دارید می بایست مراحل زیر را طی کنید:

انجام تحقیقات لازم:

قبل از هرگونه اقدام برای خرید ملک دسته دوم، بهتر است کمی تحقیق کنید و بیشتر با خانه های دست دوم موجود در استانبول آشنا شوید تا از خرید خود پشیمان نشوید.

انتخاب یک نماینده:

برای انجام کارهای اداری و عقد قرارداد بهتر است یک نماینده برای خود داشته باشید تا کارها با سرعت بهتر و دقیق تر پیش برود.

ارزش گذاری ملک:

این مرحله توسط یک کارشناس انجام می شود. در این مرحله، کارشناس ملک را ارزش گذاری می کند و در گزارش خود درج می کند.

افتتاح حساب بانکی:

برای این که بتوانید به حساب فروشنده مبلغی را واریز کنید، حتما می بایست یک حساب در کشور ترکیه برای خود باز کنید.

امضا و انتقال سند:

بعد از انجام تمامی مراحل مربوطه باید سند حقوقی ملک را امضا کنید. بعد از به پایان رساندن مرحله آخر می توانید اقدامات لازم را برای اخذ اقامت ترکیه آغاز کنید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)