محله سلطان احمد استانبول

محله سلطان احمد استانبول

یکی از محله های بسیار مهمی که نقش اساسی در صنعت توریستی کشور ترکیه دارد، محله سلطان احمد استانبول هست. این محله یکی از مهم ترین و زیباترین محله های استانبول از نگاه مردم ترکیه و گردشگران شناخته شده است. اگر قصد زندگی در استانبول را دارید به شما پیشنهاد می شود خرید ملک در ترکیه را در این منطقه انجام دهید. در این مقاله به برسی محله سلطان احمد استانبول می پردازیم.

نگاهی به منطقه سلطان احمد

نگاهی به منطقه سلطان احمد

منطقه سلطان احمد در گذشته پایتخت رومیان و خلفای عثمانی بوده است، بیشتر پادشاهان این دو سلسله در کاخ توپکاپی زندگی کرده اند. محله سلطان احمد مانند خیابان استقلال استانبول دارای اهمیت زیادی در جاذبه گردشگری این شهر می باشد.

قصر توپکاپی، در شرق استانبول قرارگرفته است و یکی از عجیب ترین و در عین حال جذاب ترین های استانبول است. این قصر یکی از معروف ترین آثار باستانی محله سلطان احمد عثمانی می باشد. نام تنگه بسفر را شنیده اید؟ قصر توپکاپی درست در رو به رو این تنگه زیبا قرار دارد.

محله سلطان احمد استانبول کجاست؟

این محله در یک شبه جزیره، رو به روی تنگه بسفر قرارگرفته است و منظره آن بقدری زیبا و خیره کننده است که هیچ کس دل از تماشای آن نمی کند. برای رسیدن به محله سلطان احمد راه های زیادی وجود دارد که در ادامه راه هایی که می توانید در بدو ورود به استانبول، به این محله برسید را برای شما لیست کرده ایم:

  • از فرودگاه جدید استانبول می توانید، کارت استانبول خریداری کنید، با اتوبوس به طور مستقیم به ایاصوفیه بروید.
  • از فرودگاه صبیحه به میدان تقسیم رفته و از آنجا به وسیله اتوبوس و مترو به محل سلطان احمد بروید.
  • ترمودای مدرن در راستای شهر استانبول حرکت می کند و یک ایستگاه در محله سلطان احمد استانبول دارد.

جاذبه های گردشگری منطقه سلطان احمد

جاذبه های گردشگری منطقه سلطان احمد

استانبول شهری زیبا و پر از جاذبه های گردشگری است. بیشتر جاذبه های گردشگری استانبول در محله سلطان احمد و محله توپکاپی استانبول متمرکز شده است. ما در ادامه به برسی این جاذبه ها می پردازیم.

مسجد آبی

این مسجد شش مناره که سلطان احمد نامیده می شود دارد.قدمت این بنا تاریخی به سال 1616 بر می گردد. نام این مسجد از کاشی های بی نظیر که در مسجد کار شده، تحت عنوان مسجد آبی انتخاب شده است.

ایاصوفیه استانبول

ایاصوفیه استانبول

اگر می خواهید مسجدی بی نظیر همراه با کلی آثار باستانی مشاهده کنید، ایاصوفیه را از دست ندهید. ممکن است کلیسا، مسجد و موزه رسمی از بیرون در دید اول شما را جذب نکند، اما فضای داخلی بزرگ با سقف گنبدی، گالری های فوقانی، معماری های خوشنویسی اسلامی و نقاشی های دیواری مسیحی چشمگیر، خیره کننده است و اثری شگفت انگیزی را در حافظه شما باقی می گذارد.

بازار آراستا

بازار آراستا که در کنار مسجد آبی قرار گرفته است، از بازارهای بزرگ  و معروف ترکیه است. از بدلیجات، طلا، جواهرات گرفته تا مغازه های فرش متشکل از یک گالری هنری کوچک نیز وجود دارد. شما می توانید ساعت ها در این بازار قدم بزنید و از زیبایی های آن  لذت ببرید. به شما قول می دهیم که خسته نخواهید شد.

کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی، کاخی زیبا است که در سال 1466 تا 1478 توسط سلطان محمد دوم ساخته شد. کاخ توپکاپی، بر روی یک شبه جزیره کوچک بنا شده است. و در نزدیکی دریای مرمره قرار دارد. همچنین، اولین خانه سلاطین عثمانی یک صندوق گنج از اشیای عتیقه شامل لباس، جواهرات و زره پوش می باشد. در آشپزخانه ها، اتاق های ختنه و اتاق های نماز گشت و گذار کنید و از دیدن تاریخچه ترکیه لذت ببرید. اما نکته مهم، حرمسرا است که برای ورود به این محل باید هزینه ای اضافه پرداخت کنید.

پارک گلخانه ای

پارک گلخانه ای نزدیک به کاخ توپکاپی می باشد و چشم انداز سرسبز و باغ های آن برای گردش های عاشقانه گشت و گذار بسیار مناسب و لذت بخش است. اگر در ماه آوریل (اردیبهشت) بازدید کنید، هزاران لاله رنگارنگ نیز برای جشنواره سالانه لاله ها کاشته می شود.

آب انبار باسیلیکا

آب انبار باسیلیکا دارای یک درب ورودی کوچک و 52 پله سنگی است که به یک مخزن چشمگیر منتهی می شود و در گذشته، آب قصر توپکاپی را تأمین می کرد. این آب انبار در فیلم جیمز باند، “از روسیه با عشق” به نمایش گذاشته شده است و می توانید ببینید.

محله توپکاپی استانبول

محله توپکاپی یکی دیگر از محله های مشهور استانبول است. در این محله قصر توپکاپی قرار دارد و همین امر موجب شده به یکی از مهم ترین و بهترین محله های استانبول تبدیل شود. در گوشه به گوشه این محله می توانید آثار و یادگاری های به جای مانده از دوران عثمانی و سلجوقیان را نظاره کنید و از آنها لذت ببرید.

مناطق دیدنی در محله توپکاپی استانبول

دروازه سولوکوله

در قدیم محله های استانبول دارای دیواره های بلند ودروازه های زیادی بوده که محله ها را از هم جدا می کردند. از آنجایی که این محله، جزو محله های قدیمی استانبول است، دیواره های بلند و دروازه های قدیمی ای از زمان سلطان احمد باقی مانده که نام بیشتر محله ها از این دروازه ها گرفته شده است.

قبرستان خیابان توپکاپی

در نزدیکی خیابان توپکاپی، قبرستانی وجود دارد که تحت عنوان ماله تپه مشهور است. این قبرستا، جزو قبرستان های قدیمی استانبول است و امروزه به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده و هرساله افراد زیادی برای بازدید، به این قبرستان می روند.

مسجد ابراهیم چاووش

مسجد ابراهیم چاووش مسجدی کوچک با کاشی های زیبا که جزو مساجد دیدنی استانبول و جاذبه های گردشگری و تفریحی کشور ترکیه است. هر ساله مسافرات زیادی برای بازدید از این مسجد کوچک به استانبول می روند.

فروشگاه کارفور

فروشگاه کارفور، یک فروشگاه بزرگ از نمایندگی شعبه فرانسه می باشد که در محله توپکاپی استانبول قراردارد و می تواندی خریدهای خود را از این فروشپاه انجام دهید.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)