مراحل خرید ملک در ترکیه

مراحل خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه از گذشته با امروز پیشرفت زیادی داشته است. علت آن هم این می باشد که کشور ترکیه امکانات و همچنین تسهیلات خود را افزایش داده است. 

قبل از هر چیز باید بدانید که برای خریدن ملک در ترکیه می بایست قوانینی را رعایت کنید تا دچار مشکل در روند کار نشوید. بنابراین سایت آسیا ملک با ارائه این مقاله قصد دارد شما را با هر آنچه که مربوط به خرید ملک در ترکیه است، آشنا کند.

مراحل خرید ملک در ترکیه

آشنایی با کشور ترکیه

مراحل خرید ملک در ترکیه

در همه جهان، کشور ترکیه را به عنوان یک شهری که از آب و هوا و شرایط اقتصادی خوبی برخوردار است، می شناسند. در این کشور شهرهای زیادی وجود دارد که هرساله تعدادی از سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری به این شهرها می آیند. مردم ترکیه بسیار مردمان خونگرم و مهربان هستند. هریک از افراد می توانند از طریق خرید ملک در ترکیه، اقامت این کشور را اخذ نمایند.

نکته ای که باید در مورد سرمایه گذاری در ترکیه به آن توجه کنید: اقامت یک کشور با تابعیت آن کاملا متفاوت است و این دو مورد را نباید باهم اشتباه بگیرید.

بیشتر سرمایه گذاران تمایل دارند اوقات فراغت خود را به ترکیه سفر کنند و از آب و هوای مدیترانه ای آن نهایت لذت را ببرند. به طور خلاصه کشور ترکیه می تواند یک سکوی پرتاب برای پیشرفت در هر زمینه ای باشد. لازمه این که بتوانید در خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه موفق باشید، آگاهی از شرایط موجود می باشد.

مقایسه خرید ملک در ایران و ترکیه

لازم به ذکر است که قیمت خرید ملک در ترکیه تفاوت زیادی با ایران دارد و به طور کلی می توان به ارزانتر بودن آن اشاره کرد. به طور مثال برای خرید یک خانه نوساز در کشور ترکیه با 110 مترمربع، لازم است مبلغی حدود یک میلیون و سیصد هزار لیر هزینه کنید. از شهرهایی که در ترکیه می توان بهترین ملک را در آن خریداری نمود، شهر استانبول می باشد.

اگر برای به فکر خرید ملک در ترکیه و اقامت هستید، ما به شما پیشنهاد می دهیم که از حومه شهر استانبول، استفاده کنید که هم برای سرمایه گذاری مناسب است و هم برای زندگی دائمی، البته که بهتر است یک خودروی شخصی نیز داشته باشید.

مزایای خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان

آب و هوای کشور ترکیه تقریبا شبیه به شرایط آب و هوایی کشور ایران می باشد. همچنین بیشتر مردم ترکیه مسلمان هستند. به طور خلاصه می توان گفت در میان کل کشورهای دنیا، ترکیه ارزان ترین شهر می باشد که مردم ایران می توانند به آن سفر کنند. این دو نکته از جمله موارد مهمی بودند که ایرانیان را ترغیب به خرید ملک در ترکیه کرده است.

خرید خانه در ترکیه و چگونگی اقتصاد آن

همانطور که کمی بالاتر ذکر کرده ایم، ترکیه کشوری در خاورمیانه می باشد که تا به امروز از رشد چشمگیری برخوردار بوده است. لازم به ذکر است علارغم امکاناتی که دارد، هیچ فردی نمی تواند در بافت های روستایی این کشور اقدام به خرید ملک کند. بیشتر سرمایه گذاران در مناطقی که مملو از آپارتمان و برج های بزرگ است اقدام به خرید ملک می کنند. امروزه قوانین خرید ملک در کشور ترکیه دستخوش تغییر شده است که در ادامه به شرح کامل آن خواهیم پرداخت.

کشور ترکیه در گروه کشورهای خاورمیانه قرار دارد که طی چند سال اخیر از رشد چشمگیری برخوردار بوده است. آثار وقایع تاریخی، جاذبه های گردشگری و وجود بهترین مراکز خرید در ترکیه، از عواملی می باشد که هرساله تعداد زیادی گردشگر و سرمایه گذار را جذب خود می کند.

به این نکته توجه کنید که افراد خارجی نمی توانند در بخش های روستایی و نظامی کشور ترکیه ملک خریداری کنند. اما این نکته چندان هم حائز اهمیت نیست چرا که بیشتر سرمایه گذاران، تمایل به سرمایه گذاری در مناطق آپارتمانی و لوکس دارند.

آشنایی با قوانین خرید ملک در ترکیه

با توجه به قانون جدید کشور ترکیه، سرمایه گذاران خارجی می توانند با خرید ملکی به ارزش 250.000 دلار اقامت این کشور را اخذ نمایند. علاوه بر این موضوع، تمامی سرمایه گذاران ایرانی می بایست برای حفظ تابعیت خود، شرایط و قوانین کشور ترکیه را زیر پا نگذارند.

فردی که می خواهد در ترکیه ملکی برای خود خریداری کند، می بایست جزو یکی از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه باشد. خبر خوب این که ایران در گروه کشورهای مجاز قرار دارد. لازم به ذکر است که سرمایه گذاران و یا شهروندان خارجی می توانند هرگونه ملک از جمله: تجاری، کشاورزی، خانه و یا زمین در کشور ترکیه خریداری کنند. به خاطر بسپارید که قبل از اقدام به خرید املاک نام برده، باید از مراجع مربوطه استعلام بگیرید.

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

افرادی که ترکیه را برای اقامت خود انتخاب می کنند، باید یک ملک به ارزش 250 هزار دلار آمریکا خریداری کنند تا اقامت ترکیه را دریافت کنند. افراد خارجی که در ترکیه ملک خریداری می کنند، می توانند به راحتی مجوز اقامت ترکیه را دریافت کنند. سرپرست خانواده می تواند برای تمامی افراد خانواده اقامت بگیرد به جز فرزندانی که بالا 18سال می باشند.

کسانی که از اقامت ترکیه برخوردار هستند، شرایط شغلی بهتری نسبت به دیگر افراد خارجی دارند.

اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک

 حال ممکن است برایتان سوال پیش آید که آیا با اجاره ملک هم می توان برای اخذ اقامت ترکیه اقدام نمود؟

در جواب باید بگوییم بله، زیرا افرادی که در ترکیه ملکی اجاره می کنند، دولت ترکیه به آن ها اقامت توریستی می دهد که این اقامت یک سال بیشتر مورد استفاده نیست. به یاد داشته باشید که با اقامت توریستی نمی توانید در جایی مشغول به کار شوید و یا ادامه تحصیل دهید. در گذشته اگر به مدت پنج سال به طور مداوم اقامت توریستی خود را تمدید می کردید، می توانستید بعد از پنج سال اقامت ترکیه بگیرید. اما مطابق قوانین دولت ترکیه، اقامت توریستی فقط یک سال می باشد و قابل تمدید نیست. 

برای خرید ملک در ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟

خیلی از افرادی که می خواهند در ترکیه املاک بخرند، در ابتدا می خواهند بداند که چقدر سرمایه برای خرید ملک در کشور ترکیه لازم است؟

از لحاظ قانونی هیچگونه محدودیتی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود ندارد. اما باید بدانید که حداقل میزان سرمایه برای سرمایه گذاری در ترکیه چقدر است.

قیمت املاک در ترکیه به تمامی امکانات و ویژگی های آن از جمله: متراژ، موقعیت مکانی، قدمت بنا و … بستگی دارد. معمولا برای هر متر خانه در ترکیه باید مبلغی بین 3 الی 5 لیر پرداخت کنید. به طور کلی برای خرید یک خانه 50 متری به 150 هزار لیر و یا شاید هم بیشتر، احتیاج دارید.

مراحل خرید ملک در ترکیه

چه مقدار پول برای خرید ملک در کشور ترکیه لازم است؟

برای خرید ملک در کشور ترکیه باید حداقل 150 هزار لیر ترکیه، 250 هزار دلار آمریکا و 330 الی 375 میلیون تومان ایران احتیاج دارید.

جالب است بدانید شما با پرداخت 800 میلیون تومان می توانید در پایتخت ایران یک خانه معمولی خریداری کنید، اما در کشور ترکیه با نصف این پول می توان یک ملک نسبتا خوب خریداری کرد و اقامت ترکیه را اخذ نمود.

قوانین خرید خانه در ترکیه

بر اساس قوانین جدید دولت ترکیه، افراد می توانند با رعایت  قوانین مربوط به خرید املاک، ملکی برای خود تهیه کنند. بعضی از کشورها هستند که در لیست ممنوعه قرار دارند و نمی توانند در کشور ترکیه ملک خریداری کنند، جهت آگاهی از این کشورها می توانید به سایت نقشه برداری اراضی ترکیه مراجعه کنید.

محدودیت های خرید ملک در کشور ترکیه

اگر قصد مهاجرت به ترکیه دارید باید بدانید که فقط 30 هکتار اراضی از این کشور را می توانید خریداری کنید.

زمین هایی که در مناطق امنیتی و نظامی ترکیه می باشد، برای افراد خارجی غیر قابل فروش می باشد.

هریک از اتباع خارجی تنها می تواند 10 درصد اراضی هر منطقه در ترکیه را خریداری کنند.

محدودیت های خرید ملک در کشور ترکیه

مدارک لازم برای خرید ملک در کشور ترکیه

  • اصل گذرنامه
  • دو قطعه عکس 4*3
  • مدارک مربوط به محل سکونت
  • اخذ کد مالیاتی محلی
  • افتتاح حساب در یکی از بانک های ترکیه

قبل از خرید ملک در ترکیه، نکات زیر را به یاد داشته باشید

  • قبل از این که در ترکیه ملکی خریداری کنید، از صاحب ملک درخواست کنید تا مدارک لازم را به طور واضح به شما نشان دهد تا از صحت آن ها مطمئن شوید.
  • اگر اختلافی بین فروشنده و خریدار به وجود آید، هر دو طرف می توانند به اقامه دعوی در دادگاه حضور پیدا کنند.
  • درخواست خرید خانه در تمامی ادارات پستی امکان پذیر می باشد.

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)